Home / Wiadomości / Aktualności / zjAva 8 nadciąga!

zjAva 8 nadciąga!

Już w ten weekend zapraszamy na Zimową Jazdę Avangardową – z numerkiem 8 w tytule :)

Konwent tym razem będzie trwał dłużej, bo rozpocznie się już w piątek, 17 lutego, o 18:00 a potrwa do niedzieli, 19 lutego, do godziny 17:00. Miejsce – jak zwykle – Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II przy ul. Deotymy 25/33 w Warszawie.

Zjawa to konwent pełen RPG-ów, LARP-ów, planszówek oraz prelekcji związanych z grami. W tym roku spotkacie się m.in. ze słowiańskimi bogami i królami…. np. podczas sesji RPG w świecie Xiąg Nefasa – jedną z graczek będzie autorka cyklu – Małgorzata Saramonowicz, która przyjedzie na ZjAvę promować swoją najnowszą książkę z tej serii:

Xięgi Nefasa. W zaświatach
Zginą wszyscy, gdy zginie jedno.
Dwunastowieczna Polska to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę.
Nefas, tajemniczy sługa Bolesława Krzywoustego, pragnie za wszelką cenę wydostać z zaświatów swoją ukochaną. Jednak by móc przywrócić do życia Rangdę, musi najpierw dotrzymać przyrzeczenia danego mrocznemu bóstwu Trygławowi.

Na stronie dostępna jest już siatka sesji RPG oraz program prelekcji, turniejów i pokazów. Posłuchacie o Kurierze Planszowym oraz dowiecie się jak stracić przyjaciół nad planszówką. Będziecie mieć możliwość zapoznania się z planami wydawniczymi. Będą też eliminacje do mistrzostw Polski w Domek, turnieje takich hitów jak Adrenalina czy Kingdomino. W Adrenalinę będzie też można zagrać przy stoiskach wydawców. Oprócz tego zobaczycie też prototypy Nemesis oraz Pocztu Władców Polskich (Rebel i Board&Dice). Black Monk będzie nas próbował zaskoczyć swoim najnowszym munchkinowym dzieckiem czyli Listą Skarbów.  Oj, to będzie oznaczało to długie godziny spędzone nad stołami….

A po wszystkim, jak co roku zaprosimy Was na relację z tego wydarzenia….

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie widoczny publicznie.Pola wymagane są oznaczone *

*