Home / Audio/Video / 2pionki / 52. odcinek podcastu

52. odcinek podcastu

Logo 2PionkiKolejny odcinek. Odrobina kontrowersji. I mrówki.

Powrót top5! Plotki, wieści, dygresje.

Wersja do słuchania tutaj.

Wersja do pobrania tutaj.

3 komentarze

 1. WRS

  trochę to zabawnie brzmi – najpierw Merry mówi o opłatach za Pionek, a potem narzeka, że duże rodziny nie mogą sobie na takie wydatki pozwolić…
  Ale porównanie opłat Gramy i Essen jest zaskakujące

 2. Avatar

  Powierzchnia wystawiennicza na targach generalnie jest w zbliżonych cenach w Niemczech i w PL, bo jednak tak samo pracują przy tym ludzie, którym trzeba płacić. Oczywiście, w Essen jest 20x więcej odwiedzających, ale też 100x więcej wystawców. Nie da się w ogóle porównać imprezy, która ma w PL w tej formule kilka lat z największą imprezą planszówkową na świecie – to, że takie porównanie w ogóle pada, jest miłe oczywiście :)

  Nadal mówienie, że Targi Gra i Zabawa (a przypominam, że jesienna edycja Festiwalu GRAMY odbywa się na targach Gra i Zabawa) są droższe niż Essem jest po prostu nieprawdą – cennikowa cena na TGiZ to 200 zł / m2 a Spiel to 93 EUR / m2 – przecież to są łatwo sprawdzalne dane. Dla przykładu cena powierzchni na targach książki w Krakowie to 355 zł / m2.

  Poza tym strasznie w całej audycji mieszanie jest targów z konwentami i festiwalami. Na wiosennej edycji Festiwalu, która odbywa się w skromniejszych warunkach (w szczególności nie możemy tam zaoferować zbyt wiele wystawcom), wydawcy także nic lub prawie nic nie płacą.

 3. KubaP

  Ale nie wiem, czy u Was można sprzedać Osadników w 26 minut. Dwadzieścia sześć minut. Dwadzieścia. Sześć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

28 marca UNPUB w Gliwicach

28 marca zapraszamy na MiniPionka do Bojkowa koło Gliwic. (Bojków jest dzielnicą Gliwic dlatego na mapie pokazuje się jako Gliwice). Poza tym podczas MiniPionka odbędą się warsztaty pod szyldem wydarzenia jakim jest UnPub.