Home / Wiadomości / Konkursy / NiQczemny Październik – konkurs nr 1

NiQczemny Październik – konkurs nr 1

BOX-3D-nIQczemni-RGBCoś na progu. Ale to nie Cthulhu. To jesienne słoty. Niebawem zastuka w okna deszcz. Słońce coraz wcześniej chowa się za horyzontem. NiQczemni szaleni naukowcy mają coraz więcej czasu na knucie spisków w zaciszu labolatorium / opuszczonego magazynu / własnego domu (niepotrzebne skreślić). Październik będzie wyjątkowo niQcemym miesiącem tego roku.

Tytułem wstępu

Wraz z wydawnictwem FoxGames mamy zaszczyt zaprosić was na cykl konkursów. Przez najbliższe miesiące będziemy co tydzień publikować jakieś zadanie, które – jak zwykle – trzeba będzie rozwiązać. W trosce o wasze szare komórki i cenny czas, który na pewno wolelibyście spędzić nad planszówką niż tracić go na poszukiwanie odpowiedzi na Bardzo Trudne Pytania – już teraz umawiamy się, że potrzebne materiały, podpowiedzi a nawet czasem gotowe rozwiązania znajdziecie w serwisie Games Fanatic oraz GF News (to te przewijające się Newsy i druga pozycja od lewej w górnym menu ;)). Niekiedy jednak trzeba będzie na takie podpowiedzi zaczekać – jeśli ich jeszcze nie ma na naszej stronie to na pewno pojawią się w konkursowym tygodniu – w nadchodzącej recenzji, w Cotygodniku, w GFoto. Więc w razie trudności ze znalezieniem rozwiązania po prostu warto do nas zaglądać.

Każdy miesiąc będzie poświęcony jednej grze. W Październiku – pewnie już się domyślacie – co tydzień będzie można wygrać NiQczemnych szalonych naukowców mistrza Donalda X. Grę, która tak bardzo nam się spodobała, że – przypominam – została objęta naszym patronatem.

Do dzieła więc

Dzisiejsze zadanie nie należy do trudnych. Trzeba odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące gry. Nie znacie jej jeszcze? Nie szkodzi. Publikujemy instrukcję, dzięki której za chwilę wszystko stanie się jasne.

Pytanie 1:
W różnych grach można spotkać najrozmaitsze – często nawet zabawne – sposoby na wyłanianie pierwszego gracza. Najmłodszy, najstarszy, ten który widział wiewiórkę. Ostatnio zdarzyło mi się nawet licytować kto z nas jest najbardziej chciwy… ;). Waszym zadaniem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób wybieramy pierwszego gracza w NiQczemnych szalonych naukowcach?

Pytanie 2:
NiQczemni gracze mają do wyboru tylko cztery akcje: szpiegostwo, praca, badania naukowe oraz konstruowanie wynalazków. Które z tych akcji przynoszą punkty zwycięstwa?

Pytanie 3:
Jaki jest warunek końca gry i kto zostaje zwycięzcą?

Odpowiedzi prosimy udzielać wypełniając poniższy formularz. Nie zapomnijcie zostawić swojego imienia lub nicku oraz adresu e-mail. Czas na wykonanie zadania: do najbliższego piątku (7 października) do godziny 23:59. Spośród osób, które prawidłowo rozwiążą test wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma od wydawnictwa FoxGames egzemplarz NiQczemnych szalonych naukowców. Wyników spodziewajcie się jeszcze przed następnym niQczemnym konkursem, czy najprawdopodobniej w weekend.

A teraz już zapraszamy do zabawy. Powodzenia!

Sponsorem konkursu jest FoxGames. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Ragusa – elementarz nie dzieło.

Ragusa zafascynowała mnie… wstępem fabularnym. Orłem z historii nie jestem, niemniej wiem co nieco. Tu zaś dostaję informację o ważnym XV-wiecznym ośrodku handlowym. Zachęcony zanurkowałem w odmęty wikipedii. Opis w polskiej zawiera jedynie spis barokowych zabytków miasta, angielska jednak daje nam dużo obszerniejszą wersję. Do XV wieku od starożytności następował można powiedzieć rozwój stolicy regionu, w XV w. zaś w wyniku rewolucji straciła swój status. Czy był to przewrót po którym uzyskała niezależność, czy też spadek znaczenia internet milczy. Dość powiedzieć, że jeśli w grze jesteśmy budowniczymi jej potęgi w tymże okresie, to coś mi zgrzyta i byłbym wdzięczny za jakiś bardziej szczegółowy rys. Ale jak wiadomo nie dla historii trafiliście na tę stronę… Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap