Home / Wiadomości / Konkursy / niQczemny Październik – rozwiązanie konkursu nr 3

niQczemny Październik – rozwiązanie konkursu nr 3

Uff, wydawało się, że będzie tak prosto, a tu wcale prosto nie było. Zadaliście sobie wiele trudu i przekopaliście porządnie całą ludotekę FoxGames (nie wiem, czy na którejś grze została sucha nitka – chyba tylko Hexxa i Bitwy o Tortugę zabrakło ;)). Ale nie o to chodziło. Te zwierzęta naprawdę same wchodzą w ręce – o ile zna się daną grę. A poznać warto :)

Zacznijmy od tego, czego NIE oczekiwaliśmy.

Kostki zostały rzucone – rzeczywiście znajdziecie na nich rekina i królika, ale to nie jest gra o zwierzętach. Są tam też duszki, kaktusy, stópki i korona… to gra w spostrzegawczość, a uszy królika są po prostu kolejnym symbolem. Czy to będą zające na łące czy krokodyle w stajni – nie ma to większego znaczenia. Hobbit. Wyprawa po skarb. Smok tu jest bo być musi, ale logicznie i literacko. To gra o klejnotach i pokonywaniu wrogów. O skarbach, nie o zwierzętach. Na kartach Budowy zamku kruki są jedynie ilustracją i nie mają znaczenia dla rozgrywki. Podobnie Graffiti  – jest kot na rewersie kary… ale przecież ten kot nijak się ma do samej gry. Straszny dwór to gra o duchach, a nie o nietoperzach. NiQczemni szaleni naukowcy wymyślili co prawda udomowionego Yeti, ale przecież wyraźnie dawaliśmy do zrozumienia, że nie o Yeti chodzi ani o żadne inne zwierzęta jakie miały (nie)przyjemność spotkać niQczemnych. To gra o naukowcach i o ich wynalazkach, zwierzęta to co najwyżej produkt uboczny eksperymentu. Och, i znowu kruki. W cieniu tronu faktycznie da się znaleźć kruka, ale to przecież tylko ilustracja… Dość tego wymieniania. Zmutowane orly, Ogromne pająki….  Nie, nie i jeszcze raz nie.

Przejdźmyż zatem do rozwiązania.

O jakie gry nam chodziło?

  1. Owce na wypasie. Owce są na żetonach. To gra abstrakcyjna, pierwotnie wydana jako Split. Ale w wersji FoxGames te owce się po prostu wylewają z klimatu, pasą na łące, nie da się ich nie zauważyć w tej grze. To gra o owcach. I dlatego ją wybraliśmy.
  2. Kraby na fali. Kraby występują na żetonach. Jak wyżej. Gra abstrakcyjna o krabach. Nie chce być inaczej.
  3. Tornado Ellie. W grze występują figurki krów, a na kartach dodatkowo kurczaki i owce. To przecież gra o farmie. Tornado wciąga nasze zwierzęta, drzewa i budynki. Co by było, gdyby zabrakło figurki krowy? Gra byłaby niepełna… i dlatego znalazła się w naszej kolekcji.
  4. Wyprawa na biegun. Niedźwiedź polarny. Bardzo ważny element. Urozmaicający grę. Co prawda może się udać rozegrać partię bez niedźwiedzia ale naprawdę szalenie trudno przeoczyć tę sympatyczną figurkę (z niekoniecznie sympatycznym efektem). Oprócz tego występuje też pies husky na żetonie dodatkowego ruchu, ale wystarczyło wymienić niedźwiedzia. Foxy lubią niedźwiedzie, a zwłaszcza polarne i na biegunie ;)
  5. Miau! Kot i myszy – na kostce i żetonach. Bez tego nie byłoby gry, więc chyba nie trzeba się tłumaczyć.
  6. Bim bamm! Kot, pies, świnia, osioł, kura – te zwierzęta aż kłują w oczy, nie sposób ich przeoczyć. A już na pewno nie trzeba ich specjalnie szukać.
  7. Wyspa dinozaurów. No tych przedpotopowych stworzeń aż trudno nie zauważyć. Bez nich nie byłoby gry. Co prawda w Polsce rzeczywiście jeszcze jej nie ma, ale niespełna miesiąc temu pisaliśmy, że już niedługo się ukaże nakładem wydawnictwa FoxGames, a póki co można sobie pograć w wersję obcojęzyczną pod wdzięczną nazwą Dino Twist. Wbrew obawom akurat z tą grą nie mieliście większego problemu :)
  8. Niebezpieczna wyprawa. Przyznam się szczerze, że ta gra umknęła mojej uwadze W zasadzie nie ma tam tych zwierząt… nie, nie ma żadnych krokodyli. Czy ktoś tu jakieś widział? no tak, chyba jednak tak…. to Ci którzy spadli z mostu prosto do rzeki. To gra blefu i szczęścia. Musisz przeprowadzi piony na drugi brzeg. A jak Ci się nie uda? – spadasz, a tam zjadają cię KROKODYLE. Te krokodyle są logicznie, są rysunkowo, może nie da się ich wziąć w rękę – ale aż się wylewają z klimatu gry. A poza tym większość z was wymieniała Niebezpieczną wyprawę (i to niekoniecznie na ostatnim miejscu), dlatego mamy u was dług wdzięczności i włączamy ją niniejszym do kanonu poprawnych odpowiedzi. Krokodyle rządzą.

Do tej listy aż prosi się dołączyć Skup żywca. Ale o tej grze nie znajdziecie informacji w naszym serwisie, więc zgodnie z zasadami – nie wymagaliśmy jej podawania. Wielu z was ją jednak wymieniało, co sprawiło nam przyjemność, bo to znaczy, że gra cieszy się – i słusznie – sporą popularnością. Nota bene –  musimy to nadrobić w najbliższym czasie (czytaj: po gorączce Essenowych Nocy i Dni) i napisać małe co-nie-co na jej temat.

Czas na ogłoszenie wyników

Nasza redakcyjna Sierotka Marysia wyłoniła zwycięzcę, którym okazał się:

piechu

Gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie (na kolejny zapraszamy już jutro) a wydawnictwu FoxGames za ufundowanie nagrody, którą jest egzemplarz niQczemnych szalonych naukowców. BOX-3D-nIQczemni-RGB

Sponsorem konkursu jest FoxGames. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Patronat GF: Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction.