Home / Wiadomości / Konkursy / Flistopad – rozwiązanie konkursu nr 1

Flistopad – rozwiązanie konkursu nr 1

Jaka gra wydawnictwa FoxGames kojarzy ci się z listopadem i dlaczego?

Nam się kojarzy Straszny Dwór. Ale wam nie :) Ku naszemu zaskoczeniu Straszny Dwór wcale nie był najczęściej wymienianą grą, choć kilka osób ją mimo wszystko wybrało.

Zanim jednak ogłosimy zwycięzcę chcielibyśmy przytoczyć niektóre wypowiedzi (tak, to nie będą te zwycięskie odpowiedzi), żebyście sami przekonali się na własne oczy jak szeroko i głęboko listopad kojarzy się niemal ze wszystkim ;)

 •

Od razu rzuca się w oczy grafika pudełka gry Straszny Dwór. Ponieważ w listopadzie przypada Święto Zmarłych a co za tym idzie Halloween. Gra ta swoją tematyką i grafikami rodem z filmów animowanych Tima Burtona doskonale pasuje do tego okresu.

 •

Gra Pociągi: Listopad to okres, w którym z uwagi na pogodę często „pociągamy” nosem, a w dodatku u lekarzy zawsze są kolejki więc nietrudno o niezadowolonych „pasażerów”. W samej grze natomiast kolorowe karty sypią się jak jesienne liście.

 •

Jeśli listopad to mogą to być jedynie niQczemni Szaleni Naukowcy gdyż w tym właśnie miesiącu w 1867r urodziła się nasza rodaczka Maria Skłodowska-Curie. Jak smutno wyglądał by nasz świat gdyby nie Ci jakże szaleni, na szczęście nie zawsze niqczemni, ale zawsze bardzo zawzięci naukowcy, którzy mimo przeciwności losu, pracuja nad swoimi wynalazkami dla dobra ogółu (bądź swojego;)).

 •

Ciasteczkowe potworki – bo jak się więcej siedzi w domu, to się piecze więcej ciasteczek. Grubnie się i wygląda się jak taki słodki potworek. Już nie mówiąc, że na listopad wypada wiele świąt rodzinnych. 1/4 mojej rodziny ma wtedy imieniny bądź urodziny. Ciasteczka, torciki w każdy weekend.

 •

Tornado Ellie – w listopadzie ta niewielka ilość liści która przetrwała październik, zostaje zdmuchnięta przez porywiste, jesienne wiatry. Wychodząc z domu mamy istne urwanie głowy, a włosy oplecione wokół twarzy. W listopadzie mamy instynkt ochrony przed wiatrem i to jest głównym celem tej gry. Pod koniec miesiąca jesteśmy już władcą wiatrów tych planszowych i tych za oknem.

 •

Wybieram grę Hexx. Każdy kto ma ogród na pewno skojarzy tę grę z listopadowym trawnikiem zasypanym dywanem opadłych liści (niekończące się grabienie). Natura niczym gracze dokłada kolejne elementy, a nasz trawnik jest coraz bardziej zasypany i kolorowy jak stół przy rozgrywce.

 •

Światowy konflikt” kojarzy mi się ze słynną łodzią podwodną „Czerwony Listopad”.

 •

Piłka w grze!” – to właśnie w listopadzie nasi grają dobrze w piłkę, Legia remisuje z Realem, wszędzie awansujemy, jesteśmy najlepsi, i dopiero na wiosnę okazuje się, że to był tylko sen…

 •

Z listopadem kojarzy mi się – oczywiście z przymrużeniem oka – „Skup żywca„. Kto pamięta dawne dzieje PRL-u ten wie – idą święta, to do sklepów trzeba rzucić szynki.

 •

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Wybór był naprawdę trudny, ale wreszcie zdecydowaliśmy się. Najbardziej przypadło nam do gustu skojarzenie DakaRa:

box

Atak Zombie: „Ulice pełne zombie. Musisz zmienić lokacje więc wiesz że spotkanie będzie nieuniknione. Jest to jedyna droga do przetrwania i pozostaje mieć nadzieję że obronimy się przed zombi-wirusem.”

Nie, to nie jest opis gry… to proza życia codziennego w zagrypionym listopadzie. Sklepy, tramwaj, biuro…pełne są zagrypionych zombie. Katar, kaszel… bezlitośnie szerzy zarazę. Nikt nie jest bezpieczny. My ostatni zdrowi chowamy się po domach wiedząc że i nas to dopadnie… to tylko kwestia czasu…najważniejsze to obrać dobrą strategię by przetrwać najbliższe 15 dni w tej nierównej walce.

 

Przypominamy, że nagrodą jest gra Fliper. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją.

Sponsorem konkursu jest FoxGames. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames … Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap