Home / Wiadomości / Konkursy / Capitalny luty – rozwiązanie konkursu nr 1

Capitalny luty – rozwiązanie konkursu nr 1

Czas na rozwiązanie konkursu. Ila warta jest ta dzielnica?

  1. Parki (zielone) – mamy dwa, punktuje tylko jeden, sąsiaduje z siedmioma obszarami mieszkalnymi co daje 13 punktów
  2. Obszary handlowe (żółte) – każdy z nich przynosi jedną monetę za każdy sąsiadujący z nim obszar mieszkalny. Trzy obszary dają po dwie monetki, jeden daje jedną i ostatni nie daje żadnej – razem 7 monet.
  3. Obszary kulturalne (fioletowe) – tyle punktów zwycięstwa ile widnieje na tarczy – są takie trzy obszary, razem dają 6 PZ
  4. Obszary przemysłowe (niebieskie) – razem dają 6 monet. Nie sąsiadują z żadnym obszarem mieszkalnym, a więc nie ma utraty punktów zwycięstwa.
  5. Środki transportu – są takie trzy kafelki, ale dwa z nich sąsiadują, a więc traktowane są jak jeden środek transportu. Zatem mamy dwa środki transportu, każdy punktowany po dwa – razem 4 punkty.
  6. I na koniec – Stadion Narodowy, który przynosi dwa punkty zwycięstwa za każdy park. Tych mamy dwa obszary – a więc Stadion zapunktuje nam 4 punktami zwycięstwa.

Podsumowując: 27 punktów zwycięstwa i 13 monet. Niektórzy przeliczali monety na punkty (na koniec gry każde 5 monet to 1 PZ ) – odpowiedź 29 PZ i 3 monety również uznawaliśmy za dobrą.

W konkursie wzięły udział 162 osoby, ale prawidłowych odpowiedzi było tylko (albo aż ;)) 102. Wśród nich wylosowaliśmy zwycięzcę, który otrzyma własny egzemplarz gry Capital. A jest nim…

Konrad Tatarczuk

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział a zwycięzcy gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją na adres kontakt@gamesfanatic.pl w celu podania adresu do wysyłki.

Sponsorem konkursu jest Granna. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Pomóż Ludiversum przetrwać pandemię

Od nieco ponad tygodnia na platformie wspieram.to trwa kampania Ludiversum – katowickiej kawiarni planszówkowej, którą Games Fanatic objęło patronatem. Pieniądze zgromadzone w czasie zbiórki pomogą jej przetrwać okres lockdownu. Jako że nasi czytelnicy rozsiani są po różnych rejonach Polski, nie wszyscy pewnie mieliście przyjemność odwiedzić Ludiversum. Ja miałam to szczęście, że mogłam obserwować proces tworzenia się tego kultowego już miejsca właściwie od początku. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap