Home / Wiadomości / Konkursy / Capitalny luty – rozwiązanie konkursu nr 1

Capitalny luty – rozwiązanie konkursu nr 1

Czas na rozwiązanie konkursu. Ila warta jest ta dzielnica?

  1. Parki (zielone) – mamy dwa, punktuje tylko jeden, sąsiaduje z siedmioma obszarami mieszkalnymi co daje 13 punktów
  2. Obszary handlowe (żółte) – każdy z nich przynosi jedną monetę za każdy sąsiadujący z nim obszar mieszkalny. Trzy obszary dają po dwie monetki, jeden daje jedną i ostatni nie daje żadnej – razem 7 monet.
  3. Obszary kulturalne (fioletowe) – tyle punktów zwycięstwa ile widnieje na tarczy – są takie trzy obszary, razem dają 6 PZ
  4. Obszary przemysłowe (niebieskie) – razem dają 6 monet. Nie sąsiadują z żadnym obszarem mieszkalnym, a więc nie ma utraty punktów zwycięstwa.
  5. Środki transportu – są takie trzy kafelki, ale dwa z nich sąsiadują, a więc traktowane są jak jeden środek transportu. Zatem mamy dwa środki transportu, każdy punktowany po dwa – razem 4 punkty.
  6. I na koniec – Stadion Narodowy, który przynosi dwa punkty zwycięstwa za każdy park. Tych mamy dwa obszary – a więc Stadion zapunktuje nam 4 punktami zwycięstwa.

Podsumowując: 27 punktów zwycięstwa i 13 monet. Niektórzy przeliczali monety na punkty (na koniec gry każde 5 monet to 1 PZ ) – odpowiedź 29 PZ i 3 monety również uznawaliśmy za dobrą.

W konkursie wzięły udział 162 osoby, ale prawidłowych odpowiedzi było tylko (albo aż ;)) 102. Wśród nich wylosowaliśmy zwycięzcę, który otrzyma własny egzemplarz gry Capital. A jest nim…

Konrad Tatarczuk

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział a zwycięzcy gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją na adres kontakt@gamesfanatic.pl w celu podania adresu do wysyłki.

Sponsorem konkursu jest Granna. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – piękne i ciekawe?

Phil Walker Harding – uwielbiam gry tego gościa. Moja miłość zaczęła się od rewelacyjnego Kakao, utrwaliła się dzięki świetnym Imhotepowi i Sushi Go / Sushi Go Party, w końcu ustatkowały ją bardzo przyjemne Park Niedźwiedzi i Chatka z Piernika. Nie zaszkodził jej nawet chwilowy szok spowodowany mało udanym (w mojej opinii) Gizmos. Na gry tego autora wciąż czekam z niemałym zainteresowaniem. Szczęśliwy traf chciał, że we wrześniu bieżącego roku na polski rynek trafiły aż dwie gry tego autora: Miasto w chmurach od wydawnictwa Fox Games i Lamaland wydany dzięki jaszczurkom z Lacerty. Dziś skupimy się na tym pierwszym tytule. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap