Home | Wiadomości | Konkursy | Ćwierkający marzec – konkurs nr 1

Ćwierkający marzec – konkurs nr 1

W nowym miesiącu – nowe wyzwania. W marcu zapraszamy was do ćwierkania. Ptaszki ćwierkają, że nadchodzi wiosna, my ćwierkamy o nowym cyklu konkursowym, a wy macie szansę na wyćwierkanie sobie nagrody. Sponsorem naszego konkursu jest Czacha Games, a wygrać można egzemplarz gry Carla Chudyka Ptaszki ćwierkają.

Zadanie jest proste. Na ilustracji powyżej widzicie 6 ptaszków. To bardzo konkretne ptaszki, mają swoje nazwy gatunkowe. Nie musicie ich znać, choć jeśli je namierzycie (ale gdzie – to już sami musicie na to wpaść, podpowiem, że tym razem nie w naszym serwisie) – będzie zapewne łatwiej rozwiązać zagadkę. Poniżej zaś prezentujemy teksty i zdjęcia, które w jakiś sposób kojarzą się z tymi ptaszkami. Waszym zadaniem jest uporządkować te opisy i fotografie, tak by odpowiadały one kolejnością ptaszkom pokazanym na ilustracji. Odpowiedzi oczekujemy w postaci podania ciągu cyfr.

Przykład: 
Ciąg cyfr 1-3-2-4-5-6 oznacza, że ten żółty ptaszek to „gatunek niewielkiego, częściowo wędrownego ptaka….”, do szarego ptaszka pasuje wam dziewczyna przeglądająca się w lustrze, białemu przyporządkowaliście wierszyk „w starodrzewiach, w ciemnym borze…”, niebieski chwyta osy itd…

Zapraszam już zatem do zapoznania się z tekstem poniżej. Odpowiedzi umieszczajcie w formularzu (nie w komentarzach!) zamieszczonym pod wpisem. Czas – do piątku, do północy. Wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zagadkę wylosujemy szczęśliwca, który otrzyma od Wydawnictwa własny egzemplarz gry. Wyniki w weekend. Miłej zabawy!

  1. Gatunek niewielkiego, częściowo wędrownego ptaka. Czarna głowa z białymi policzkami. Wierzch ciała oliwkowy, a pokrywy skrzydłowe szaroniebieskie z białym prążkiem. Spód żółty z czarną, podłużną pręgą. Skrzydła i ogon są czarnoszare, a na lotkach widać poprzeczną białą pręgę.
  2. W starodrzewiach, w ciemnym borze wciąż się mówi o doktorze.
    Szumią o nim wszystkie drzewa, wiatr legendy także śpiewa.
  3. By אהוד הילמן - Praca własna, CC BY-SA 3.0
  4. Historie o niszczeniu rodzin pszczelich są nieprawdziwe – z żądłówek chwyta przede wszystkim osy.
  5. Jest to ptak drapieżny, mimo swych niewielkich rozmiarów. Spotyka się go na łąkach i polach, gdy siedzi na szczytach drzew, liniach energetycznych, czubku krzewów, słupkach lub innych eksponowanych terenowych obiektach przez długi czas. Służą mu one za miejsca obserwacyjne, z których może czatować na swoją główną zdobycz – małe gryzonie.

 

 

Sponsorem konkursu jest Czacha Games. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*