Home / Wiadomości / Konkursy / Wiśnią kwitnący kwiecień – rozwiązanie konkursu nr 1

Wiśnią kwitnący kwiecień – rozwiązanie konkursu nr 1

Czas na rozwiązanie pierwszego kwietniowo-wiśniowego konkursu. Pytania nie były trudne, wiec bardzo dużo odpowiedzi było prawidłowych. Wyspa Kwitnącej Wiśni cieszy się wśród was niebywałym powodzeniem – w konkursie wzięło bowiem udział aż 176 uczestników. 

Rozwiązanie

 1. O której z wysp japońskich opowiada Wyspa kwitnącej wiśni?
  Honshu (Honsiu, Honshū)
 2. Jak nazywa się tradycyjny japoński zwyczaj podziwiania urody kwiatów, w szczególności kwiatów wiśni piłkowanej?
  Sakura to japońska nazwa ozdobnych drzew wiśniowych i ich kwiatów. Oglądanie tych kwiatów to Hanami
 3. W Japonii funkcjonuje również wcześniejsza, bardziej starożytna forma tego zwyczaju, popularna wśród starszych osób, w której obiektem podziwu są kwiaty innego drzewa. Jakiego?
  Mowa o moreli japońskiej zwanej też śliwą (ume)
 4. Jaki kolor dominuje w Japonii w porze kwitnienia wiśni piłkowanej?
  Oczywiście kolor kwiatów wiśni (różowy, bladoróżowy, jasnoróżowy – wszystkie odcienie różowego)
 5. Kalendarz gregoriański wprowadzono w Japonii dopiero w 1873 roku.Współczesne nazwy miesięcy to „pierwszy miesiąc”, „drugi miesiąc” itd. W niektórych sytuacjach jednak, np. w poezji używane są tradycyjne nazwy miesięcy. I tak np. styczeń to mutsuki, czyli miesiąc uczucia, marzec to yayoi – nowe życie, początek wiosny a listopad to shimotsuki, czyli miesiąc szronu. Jak nazywa się i co oznacza kwiecień?
  Uzuki – miesiąc zająca
 6. Pierwszy dzień kwietnia ma w Japonii wiele znaczeń. W tym dniu coś się w Japonii rozpoczyna…. co?
  Rok podatkowy i rok szkolny. Ciekawe jest to, że od tego dnia wiele osób rozpoczyna nową pracę, jest to też data wybierana na początek wynajmu nieruchomości. 1 kwietnia często też łączą się korporacje lub powstają nowe.
 7. O grze Lucrum Games pisaliśmy już w naszym serwisie trzykrotnie. Między innymi porównując jej mechanikę do kilku innych – równie ciekawych gier. Do jakich gier wydanych w Polsce porównaliśmy Wyspę Kwitnącej Wiśni?
  Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle, Kingdomino, Witkacy.
  Wiele osób podawało Patchistory – ale chodziło o gry wydane w Polsce!

A nagroda wędruje do…

Paweł Sierżant

Gratulujemy i prosimy o przesłanie na adres redakcji (kontakt@gamesfanatic.pl) swoich danych adresowych. Wszystkim uczestnikom zaś serdecznie dziękujemy i już za chwilę zaprosimy do udziału w kolejnym konkursie….

Sponsorem konkursu jest Lucrum Games. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – piękne i ciekawe?

Phil Walker Harding – uwielbiam gry tego gościa. Moja miłość zaczęła się od rewelacyjnego Kakao, utrwaliła się dzięki świetnym Imhotepowi i Sushi Go / Sushi Go Party, w końcu ustatkowały ją bardzo przyjemne Park Niedźwiedzi i Chatka z Piernika. Nie zaszkodził jej nawet chwilowy szok spowodowany mało udanym (w mojej opinii) Gizmos. Na gry tego autora wciąż czekam z niemałym zainteresowaniem. Szczęśliwy traf chciał, że we wrześniu bieżącego roku na polski rynek trafiły aż dwie gry tego autora: Miasto w chmurach od wydawnictwa Fox Games i Lamaland wydany dzięki jaszczurkom z Lacerty. Dziś skupimy się na tym pierwszym tytule. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap