Home / Wiadomości / Konkursy / Maj Najemników – wyniki

Maj Najemników – wyniki

Konkurs nr 1 – jak dobrze znasz najemników?
(albo: „Najemników” – jak kto woli ;))

Najemnicy to polskie wydanie Guildhall Fantasy, gra z mechaniką set collection z negatywną interakcją obecną w dość dużym stopniu. Swoją premierę (wciąż mówimy o polskim wydaniu) miała na Pyrkonie:

 

A więc wszystko jasne, jak widać pytania trudne nie były. A zwycięzcą jest:

E10

Konkurs nr 2 – jak dobrze znasz Lucrum Games?

 1. Która z gier wydanych przez Lucrum Games zdobyła prestiżową nagrodę Spiel des Jahres?
  Przebiegłe Wielbłądy
 2. Jakie gry wydane przez Lucrum Games otrzymały nominacje do tegorocznej nagrody Golden Geek i w jakiej kategorii?
  Jak Wściekłe Psy – Najlepsza Gra Imprezowa 
  Wyspa Kwitnącej Wiśni – Najlepsza Gra Karciana
 3. Smoki, przygoda i deck-building. To jedna z gier zapowiedzianych przez Lucrum Games – została ona nominowana do Golden Geek w wielu kategoriach a Games Fanatic objął tę grę swoim patronatem. O jakiej grze mowa?
  Oczywiście chodziło o grę Clank!
 4. Która z gier Lucrum Games doczekała się Mistrzostw Polski?
  Red7
 5. Jedna z gier wydanych przez Lucrum Games nawiązuje do pewnego gangsterskiego thillera. Co to za gra? Kto jest reżyserem filmu?
  Jak Wściekłe Psy nawiązują do filmu Wściekłe Psy Quentina Tarantino
  Niektórzy wskazywali grę i film Podejrzani w reż.  Bryana Singer i choć tutaj związek jest naprawdę minimalny, to tę odpowiedź też uznawaliśmy za poprawną.
 6. Którą grę Lucrum Games uważasz za najlepszą i dlaczego?

Na to pytanie może być już tylko jedna zwycięska odpowiedź, choć oczywiście wszystkie są poprawne. Uczestnicy, którzy dobrze odpowiedzieli na pięć pierwszych pytań (a była to zdecydowana większość ;)) przeszli do drugiego etapu, w którym redakcja GF pracowicie zaczęła się wczytywać w waszą argumentację i po długich trudach i prawie niekończących się dyskusjach wybrała tę jedną, jedyną – autorstwa

OMC

Jest kilka gier od Lucrum Games, które lubię baaardzo. Ale jest tylko jedna, która była absolutnym zaskoczeniem i pozostaje pod tym względem niepokonana: Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle! A dlaczego?

1) Cudownie abstrakcyjny tytuł. Po prostu. Budzi zdziwienie, uruchamia marszczenie brwi, wyzwala parsknięcie, ale na pewno nie pozostawia nikogo obojętnym.
2) Woooow, dziadek zagrał w coś innego niż kości i nawet nie marudził!
3) Koleżanka po zagraniu rozważa tatuaż z grafiką gruszki. :D
4) Podsłuchałam (opornie planszówkującą) mamę, jak opowiadała o niej znajomym. A gdy ostatnim razem wracałam na święta do domu, to zapytała, czy zabiorę Śliwkę.
5) Pi!-es. Jedna z niewielu gier, gdzie psowaci członkowie rodziny zostali na stałe przypisani do wizerunków z karty i zamiast „Ira, spokój, na miejsce, bo mi przesuniesz znaczniki noooo” mogą usłyszeć „Ira, cho no tu, pilnujesz” i wleźć na krzesło. Radość na pysku: bezcenna.
6) Śliwka jest wspaniałym kandydatem do międzynarodowych podróży w kieszeni. Na ten moment zwiedziła sześć krajów, grali w nią obywatele krajów ośmiu, i nie zamierza przestać!
7) Kupiona w ciemno, w ramach nerdowskiego żartu (bo Pi!). Często zakupy w ciemno mają tendencję do okazywania się kiepskim żartem, ale tym razem, ten suchy żart okazał się znakomitym zakupem. Takie niespodzianki to lubią wszyscy.

Słowem: nie wiem, co to za magia, ale Śliwka robi robotę!

Zwycięzom obu konkursów gratulujemy i prosimy o przesłanie na adres redakcji (kontakt@gamesfanatic.pl) swoich danych adresowych (oraz informacji, którą z trzech części Najemników mamy wysłać), wszystkim zaś serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnego konkursu, który właśnie trwa i w którym wciąż można wygrać Najemników.

Sponsorem konkursu jest Lucrum Games. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*