Home | Wiadomości | Konkursy | Maj Najemników – echa Pyrkonu, czyli konkurs nr 4

Maj Najemników – echa Pyrkonu, czyli konkurs nr 4

❍ Reading Time: 2 minutes

Już prawie miesiąc od zakończenia Pyrkonu, ale wciąż w sieci pojawiają się echa tego największego fantastycznego polskiego konwetnu. A jeśli dość macie czytania instrukcji, danych technicznych i – ogólnie mówiąc – szperania po słowie pisanym to dzisiejszy konkurs powinien wam się spodobać. Mamy dla was cztery pytania, na które znajdziecie odpowiedzi w poniższych materiałach video:

A pytania to:

 1. Ile jest sposobów (w/g Bartka) początkowego ustawienia talii w Najemnikach posiadając całą trylogię? (można pomylić się o 100)
 2. Jakie zwierzęta odnajdziemy na okładce oryginalnej wersji Najemników, czyli gry Guildhall?
 3. Do jakiej nowej gry Lucrum Games będzie dostępna aplikacja umożliwiająca grę solo?
 4. Kto jest autorem polskich nazw potworów w Gorączce Podziemnej Mocy?

Odpowiedzi prosimy przesyłać za pomocą poniższego formularza.
Czas do najbliższej niedzieli, do godz. 23:59.
Nagroda: jedna z gier z serii Najemnicy (jury wylosuje zwycięzcę spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na powyższe pytania).
Wyniki postaramy się opublikować tuż po weekendzie.

Powodzenia!

Formularz konkursowy

Formularz konkursowy


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 28 maja 2017, do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi korzystając z załączonego formularza Google.
 10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 11. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl
 12. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu  GamesFanatic.pl
 13. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 14. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 15. Nagrodę wysyła Organizator do 20 (dwudziestu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 16. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.


Sponsorem konkursu jest Lucrum Games. Serdecznie dziękujemy!

3 komentarze

 1. Klaudia Nosal

  Myślę, że warto doprecyzować, co znaczy początkowe ustawienie talii. Ja na przykład nie byłabym sobą, gdybym nie policzyła tego sama, a początkowo wyrażenie „początkowe ustawienie talii” zinterpretowałam jako układ kart, z którego startujemy i liczyłam wszystkie możliwe ustawienia takie, że:

  1. W talii znajduje się 120 kart najemników (6 profesji wybranych w dowolny sposób spośród 18 dostępnych profesji, w każdej cztery zestawy po pięć kolorów).
  2. Karty tej samej profesji w różnym kolorze liczymy za istotnie różne, tzn. zamienienie ich miejscami daje nowe ustawienie. Karty tej samej profesji w tym samym kolorze traktujemy jako identyczne i zamienienie ich miejscami nie daje nowego ustawienia.
  3. W grze bierze udział czterech graczy (przy czterech graczach wychodzi najniższy wynik).
  4. Każdy gracz dostał dziewięć początkowych kart i ich kolejność nie ma znaczenia (zamienienie np. pierwszej i trzeciej karty danego gracza nie generuje nowego ustawienia)
  5. Zaś pozostałe karty leżą w talii i ich kolejność się liczy, tzn. zamienienie dwóch różnych kart daje nowe ustawienie.

  Droga Redakcjo, Drodzy Czytelnicy, liczba takich ustawień ma 196 cyfr! A moje obliczenia dotyczą tylko talii najemników. W grze są przecież jeszcze karty zwycięstwa i żeby dostać liczbę wszystkich możliwych „warunków początkowych gry”, należałoby mój wynik o 196 cyfrach pomnożyć jeszcze przez liczbę możliwych ustawień kart zwycięstwa – której nie umiałam policzyć, bo nie wiem, ile jest ich różnych rodzajów i czy każdego rodzaju tyle samo.

  Każdy, kto obejrzał materiały wideo zgodzi się ze mną, że liczba, która pada w jednym z nich jest śmiesznie mała w porównaniu z moim wynikiem (choć jak na standardy liczb, z którymi spotyka się przeciętny Kowalski w swoim życiu jest naprawdę duża) i nikt chyba nie będzie się dziwił mojemu skonfundowaniu.

  Swoją drogą, liczba ustawień w przyjętej przeze mnie definicji jest znacznie, znacznie większa niż liczba cząstek elementarnych w obserwowalnym Wszechświecie czy wiek Wszechświata wyrażony w sekundach. Nie mam absolutnie pomysłu na fizyczną ilustrację, jak wielka jest ta liczba.

  Spieszę też wyjaśnić, że liczba, którą należy wpisać do formularza i która została podana (zaniżona o 64 względem dokładnego rachunku ;) w jednym z filmików to jedynie liczba sposobów, na które możemy wybrać 6 profesji do naszej talii najemników spośród 18 profesji dostępnych we wszystkich trzech częściach gry. Czyli de facto chodzi o liczbę wariantów gry, które możemy w celowy sposób stworzyć, bez uwzględnienia wszystkiego, co dzieje się podczas tasowania. I tak wychodzi bardzo dużo :)

 2. Wprawdzie nie przyłożyłem ręki do organizacji konkursu, ale zakładam, że chodzi o liczbę kombinacji RODZAJÓW profesji, jakimi możemy grać. Najemnicy mają 3 części, w każdej są inne profesje. Profesje można wymieniać między zestawami.

 3. Tak, o to chodzi. I tak naprawdę nie oczekujemy od nikogo, że jest mistrzem kombinatoryki. Odpowiedź znajdziecie w jednym z filmów (niekoniecznie tym najbardziej oczywistym ;)). A my wierzymy Bartkowi na słowo…
  I zaraz doprecyzuję pytanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*