Home / Wiadomości / Konkursy / Owocowe Wakacje z Liskiem – rozwiązanie konkursu nr 3

Owocowe Wakacje z Liskiem – rozwiązanie konkursu nr 3

Myślę, że alfabet Morse’a znają wszyscy i nawet jeśli nie potrafią go odszyfrować, to wujek Google sobie z tym poradzi. Co nam wychodzi?

G A Y D S E P S

Ale to nie jest docelowe hasło. Wspominałam, że po  pierwsze nie jest to przypadkowa zbitka liter, a po drugie – miało być drugie dno, prawda? Tym drugim dnem, jest bardzo dobrze znany wszystkim harcerzom i skautom szyfr GA-DE-RY-PO-LU-KI. Polega on na tym, że zamieniamy G na A (a A na G), D na E (a E na D) i tak dalej. Wiele jest szyfrów opartych na tej zasadzie (np. KO-NI-EC-MA-TU-RY ;)), można sobie też stworzyć własny i niepowtarzalny – wystarczy, by było parzyście a litery się nie powtarzały – ale GADERYPOLUKI jest już klasyką. A rozwiązanie to:

A G R E S D O S

choć powinien być

A G R E S T O S

Przyznaję się do pomyłki. Ja dostałam nauczkę, by nie przygotowywać konkursów o drugiej w nocy kiedy padam na twarz, a wy dostaliście … trzecie dno ;) Tak czy owak obie odpowiedzi uznaliśmy za prawidłowe. Choć nie będę ukrywać, że najmilej mi się czytało mi się te, które wyjaśniały tę pomyłkę i Adresdos wywoływał skojarzenia z jednym z koktailowych braci *) z Wojowoców.

Odpowiedzi były zróżnicowane (zdarzyła się nawet Cytryna i Grejpfrut), choć większość prawidłowa. Natomiast zagadką dla mnie pozostaje (jak na razie) skąd się wzięły – to jedna z odpowiedzi – ESPADY ;) Może wy macie jakiś pomysł?

To tyle jeśli chodzi o rozwiązanie, czas na wyłonienie zwycięzcy. A zostaje nim:

Marcin Wolski
AGRESDOS – przynajmniej tak twierdzi znajomy skaut, ale według mnie hasłem powinien być jeden z koktajlowych braci zwany AGRESTOS

Gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją (kontakt@gamesfanatic.pl) w celu podania adresu do wysyłki (przypominamy, że nagrodą w konkursie jest gra Hexx). Wszystkim zaś serdecznie dziękujemy i zapraszamy do trwającego wciąż konkursu kreatywnego.

 

Sponsorem konkursu jest FoxGames. Serdecznie dziękujemy!

2 komentarze

  1. Avatar

    Ja wiem skąd Espady – to łatwiejsze niż prawidłowa odpowiedź – ktoś rozwiązał alfabet Morsa i otrzymane litery wpisał w wyszukiwarce słów. Wiem, bo sama tak zrobiłam nie znając tricku harcerskiego, jednak uznałam to za bezsensowne i nie wysłałam :-).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Patronat GF: Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames … Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap