Home | Wiadomości | Konkursy | Wrześniowe ziółka – konkurs kreatywny #3 oraz rozwiązanie konkursu dla ciekawych

Wrześniowe ziółka – konkurs kreatywny #3 oraz rozwiązanie konkursu dla ciekawych

❍ Reading Time: 3 minutes

Niezłe ziółka są naprawdę niezłe :). A na dodatek w pudełku znajdziecie 10 kart z ciekawostkami i opisem właściwości wszystkich ziół występujących w grze. I to była odpowiedź na pierwsze pytanie konkursowe ;). Spotkacie tam tylko (albo aż) 10 ziółek.

O mój rozmarynie rozwijaj się…

Zioło to używane było już w starożytnym Egipcie – do produkcji perfum i w procesie mumifikacji. Chodziło o lawendę. Ale jak się okazało nie dla wszystkich była to odpowiedź oczywista – mimo, że odpowiedź była na wyciągnięcie ręki (a w zasadzie to na rzut oka do Cotygodnika), to niektórzy odrobili lekcję aż za dobrze i wygooglali tymianek. A my postanowiliśmy uznać obie odpowiedzi za poprawne.

Czerwonym złotem nazywany jest – bez najmniejszych wątpliwości – szafran, najdroższa przyprawa na świecie. Niektórzy wyjaśnili nie tylko kwestię jego wartości, ale również zabarwienia: brunatno-czerwony kolor jaki zioło to uzyskuje w wyniku reakcji z kwasem siarkowym świadczy o jego prawdziwości. Ze względu bowiem na swoją cenę bywało ono często podrabiane.

Symbolem wiernej miłości i płodności jest rozmaryn. To jego panny młode wpłątywały dawniej w wianki i wiązanki ślubne. Miłośnym zielem jest też lubczyk, ale on … nie występuje w grze :)

Grecy do odkażania domów używali tymianku, a Rzymianie leczyli nim depresję. Podobną rolę spełnia szałwia: lekarska działa na depresję kojąco (choć nie jestem pewna czy te właściwości były znane już w starożytności) lecz do rytualnego odkażania używa się szałwi białej (które w grze nie występuje). Wielu z was wygooglało szałwię, lecz niewielu przeczytało ciekawostki na kartach – a znowu wystarczyło zajrzeć do ostatniego Cotygodnika.

Z bakałarzem trudności nie mieliście. Chodziło oczywiście o wawrzyn i bacca laurea.

Czas ogłosić zwycięzcę. A jest nim…

Natalia Kulmaczewska

Gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją (kontakt@gamesfanatic.pl) w celu podania swojego adresu, na który zostanie przesłana nagroda. Wszystkim zaś serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie:

Czy to maruszek niepospolity?

Dzisiejszy konkurs należy do gatunku kreatywnych, a inspiracją do niego niech się stanie piosenka Kabaretu OT.TO pt. „Ziółka”. Zwłaszcza okolice drugiej minuty nagrania ;)

Poprosimy was zatem o wymyślenie najbardziej zwariowanych nazw ziółek. Czy to badylek nieumyty? czy to prababka jędzowata? Puśćcie wodze fantazji, a jeśli będziecie mieć nadmiar weny twórczej – chętnie przeczytamy nie tylko nazwę gatunkową ale też jakąś historię na jej temat. Czas start….

Formularz konkursowy

Formularz konkursowy

Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 24 września 2017, do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi korzystając z załączonego formularza Google. W wyjątkowych wypadkach (np. niedostępność serwisu Google lub niemożność załączenia pracy – innej niż tekstowa – we wskazanym formularzu) dopuszczalne jest przesłanie odpowiedzi e-mailem na adres konkurs@gamesfanatic.pl
 10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 11. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl
 12. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu  GamesFanatic.pl
 13. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 14. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 15. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 16. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.

 

Czas: tydzień (do najbliższej niedzieli)
Nagroda: egzemplarz gry „Niezłe ziółka”
Odpowiedzi: prosimy udzielać za pomocą powyższego formularza
Wyniki: postaramy się ogłosić na początku przyszłego tygodnia
Powodzenia!Sponsorem konkursu jest Granna. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*