Home / Wiadomości / Konkursy / Wrześniowe ziółka – rozwiązanie konkursu obrazkowego

Wrześniowe ziółka – rozwiązanie konkursu obrazkowego

Jakie to zioło?

Szafa rana spis+ki

Oczywiście chodziło o Szafran spiski (to taki ukłon w stronę szafranu uprawnego, który znajdziecie w grze) zwany inaczej Krokusem spiskim. 

Podchodząc do tematu ogólnie występuje w Karpatach Zachodnich, natomiast jeśli chcemy go naprawę znaleźć wypada wybrać się w tatrzańskie doliny lub na zbocza wyższych szczytów Beskidu Żywieckiego, na gorczańskie hale lub wdrapać się na najwyższe „wyspy” Beskidu Wyspowego. Należy również dodać kiedy występuje: od marca do kwietnia. Jeśli chcemy zobaczyć istny „dywan” utkany z tych kwiatów, należy odwiedzić początkiem kwietnia Dolinę Chochołowską. Przygotujcie się na weekendowe tłumy i nie deptajcie!

Krokusy w Dol. Chochołowskiej (fot. Wikipedia)

Uwaga! Czas na ogłoszenie wyników. Zwycięzcą zostaje:

dsw

Gratulujemy i prosimy o przesłanie na adres redakcji (kontakt@gamesfanatic.pl) swoich danych adresowych (wraz z telefonem, jeśli to możliwe). A wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Sponsorem konkursu jest Granna. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Patronat GF: Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction.