Home | Wiadomości | Konkursy | Ekö-logiczny listopad – konkurs kreatywny nr 5 i rozwiązanie konkursu zasadowego

Ekö-logiczny listopad – konkurs kreatywny nr 5 i rozwiązanie konkursu zasadowego

❍ Reading Time: 3 minutes

Konkurs zasadowy był tyleż samo przewrotny co zaskakujący – przewrotny bo zadaliśmy przewrotne pytanie o to czy warto czy nie warto (a przecież wiadomo, że wcale nie warto kiedy właśnie warto ;)), a zaskakujący, bo odpowiedzi na ten przewrotny konkurs bardzo nas zaskoczyły.

Otóż wszyscy lepiej bądź gorzej poradzili sobie z pytaniem o wyjątek w fazie zbrojenia. Chodziło oczywiście o Cesarza, którego można dołożyć do stosu sąsiadującego z wrogim budynkiem, jednak nie wszyscy zaznaczyli, że można to uczynić tylko wtedy, gdy jest to jedyna opcja.

Jeśli chodzi o pH zasad … no cóż, pytanie było kompletnie spoza dziedziny, ale nie trudno było sobie wygooglać, że zasady mają pH powyżej 7. O skali pH i o niuansach dla chemików polecamy poczytać w Wikipedii.

A co do pytania przewrotnego…. prywatnie uważamy – jak każdy pies ogrodnika ;) – że warto poświęcić swojego piona, bo jeśli ja nie zbiję przeciwnika, to zapewne przeciwnik zbije mnie, a ponieważ jemu zostaną piony na planszy (w przeciwieństwie do mnie), to wygrana będzie po jego stronie. A tak przynajmniej będzie remis (nawet jeśli będzie to remis na przegranej). Służbowo jednak twierdzimy, że punkt widzenia zależy od … sytuacji społeczno-polityczno-rodzinnej ;) Innymi słowy, bardzo spodobała nam się następująca wypowiedź i to ona zapewni swojemu autorowi egzemplarz gry Ekö (aby mógł ćwiczyć powstrzymywanie się przed samobójczymi atakami):

W żadnym wypadku nie należy tego robić! Taki ruch sprawi, że nie zagramy więcej w tę grę, wymusi podkładanie się w kolejnych 20 partiach innych gier, sprawi że będziemy musieli spać na dywanie oraz jeść posiłki w wersji micro(wave- czytaj co sobie podgrzejemy to zjemy) – innymi słowy nie należy denerwować żony z którą gramy, jeśli chcemy jeszcze kiedyś zagrać…

Niniejszym mamy przyjemność ogłosić, że zwycięzcą w konkursie zasadowym jest:

Piechu

Gratulujemy i prosimy o przesłanie swoich danych korespondencyjnych (wraz z nr telefonu) na adres redakcji. Wszystkim zaś serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w ostatnim już konkursie z cyklu Ekö-logicznego.

Konkurs kreatywny

Taka sobie sytuacja na planszy:

Nie jest to końcówka autentycznej rozgrywki, ale … mogłoby to tak wyglądać. Waszym zadaniem jest fabularne opisanie przebiegu ostatniej bitwy. Czy zwycięży Cesarz stojący na czele najwyższego stosu? Czy dwóch pozostałych stworzy koalicję? A może któryś z nich stanie się Kamikadze? Celowo nie podajemy kolejności ruchów. Ogranicza was tylko wyobraźnia. Na wasze prace czekamy do końca tygodnia. Powodzenia!

Czas: tydzień (do najbliższej niedzieli)
Nagroda: egzemplarz gry Ekö
Odpowiedzi: prosimy udzielać za pomocą poniższego formularza
Wyniki: postaramy się ogłosić na początku przyszłego tygodnia

Formularz konkursowy

Formularz konkursowy


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 3 grudnia 2017, do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi korzystając z załączonego formularza Google. W wyjątkowych wypadkach (np. niedostępność serwisu Google lub niemożność załączenia pracy – innej niż tekstowa – we wskazanym formularzu) dopuszczalne jest przesłanie odpowiedzi e-mailem na adres konkurs@gamesfanatic.pl
 10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 11. Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym, loterią promocyjną, grą, której wynik zależy od przypadku, ani żadną inną w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U.2016 poz. 471 j.t. z późn. zm.).
 12. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl
 13. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu GamesFanatic.pl
 14. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 15. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 16. Laureat zobowiązany jest do przesłania danych do wysyłki na adres kontakt@gamesfanatic.pl w ciągu 21 dni od momentu ogłoszenia wyników. Niedopełnienie tego warunku zostanie potraktowane przez Organizatora jako rezygnacja z nagrody.
 17. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 18. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.

 Sponsorem konkursu jest FoxGames. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*