Home | Wiadomości | Konkursy | Grudniowa wędrówka dusz i rozwiązanie kreatywnego konkursu Ekö-logicznego

Grudniowa wędrówka dusz i rozwiązanie kreatywnego konkursu Ekö-logicznego

❍ Reading Time: 4 minutes

I tak oto nadszedł ten dzień. Armia Błękitnych Delfinów złożona z najlepszych gwardzistów samego cesarza Bluma Błękitnego Bojara natarła na Zaczerwienione Smoki. Tedy sam cesarza Zaczerwienionych Smoków, Płonący Płomień stanął naprzeciwko Błękitnego Bluma. Sam w pojedynkę postanowił stawić czoło 3 wyborowym gwardzistom Błękitnych Delfinów i samemu Blumowi. Dobył tedy miecz i natarł na pokaźną masę złączonych ze sobą Błękitnych wojowników. Legendy głoszą, że jego miecz spowiły płomienie, a z gardła buchnął żar. Uderzył, pchnął i ciął, ale jeden z gwardzistów (ten pod Cesarzem) , co go zwali Chmurkiem, odbił jego atak halabardą, pchnięcie na tarczę przyjął kolejny segment tego konstruktu żywych ciał, niejaki Piorun. Zaś cięcie odbił sam Blum, gdy Partacz (ten, na samym dole) się zagapił. Płonący Płomień odskoczył w tył:

– Ku chwale Zaczerwienionych Smoków, ogień nas osłoni, oto nadchodzi pożoga, sądny dzień, Purpurowe Gwiazdy nas wspomogą i ty wielki Blumie upadniesz w piach tej przeklętej pustyni…

Potężny konstrukt natarł na Płonący Płomień, prawie potykając się o swoje nogi. Cesarz zablokował cios Chmurka, pochylił się, przed pchnięciem Pioruna i ziewnął gdy Partacz chybił. Wtedy konstrukt odchylił się do tyłu i prawie ta wieża zbudowana z ciał Błękitnych Delfinów by się rozpadła, ale zaraz zamachnęła się do przodu i Blum, który był na górze owej wieży wymierzył potężne cięcie. Płonący Płomień zachwiał się na nogach. Widać było, że z trudem zablokował cięcie.

– Płonący Płomieniu – zawołał Purpur Purpurowe Winogrono, cesarz Purpurowych Gwiazd – Wytrzymaj już idziemy ci z odsieczą.

Ale wtedy Chmurek, Piorun i Cesarz natarli, Płonący Ogień, zablokował ich ciosy, i nagle Partacz pchnął go prosto w serce. Konstrukcja pochyliła się i pochłonęła cesarza Zaczerwienionych Smoków.

– Nie! Zdobył moc 12 duchów Eko zaklętych w naszych duszach i tych pokrętnych budynkach! – zawył zrozpaczony Purpur Purpurowe Winogrono.

I wtedy ujrzał to, jak Płonący Płomień wyłania się tuż obok Bluma. I ten uśmiech…

– Ty zdrajco!!! Jak mogłeś Płonący Płomieniu wykonać manewr kamikadze tylko po to by oddać mu swoje 3 duchy… sprzedałeś się Blumowi.

– Nie Purpur – odpowiedział Płonący Płomień – Od początku z Blumem zamierzaliśmy przejąć kontrolę nad Eko… hahahaha!!! Przegraliście!!!

Zapadła cisza. Purpur upuścił swój miecz. Czuł energię, która napływała z budowli wprost do Bluma. To koniec.

– A tak poza tym, nie jestem Płonący Płomień, naprawdę zowię się Czerw Czerwony Czerwoniak!

I tak Purpur przegrał. Zaczerwienione Smoki stały się Błękitnymi Delfinami, zaś Blum i Czerw stali się jednym przeklętym i złym do szpiku kości cesarzem, który zwał się od tej pory Czerw Błękitny Bojar Czerwonka…

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą w konkursie kreatywnym jest autor powyższego tekstu

Hubert Heller
I to on otrzymuje od wydawnictwa FoxGames egzemplarz gry Ekö.

 

W Konkursie tym postanowiliśmy przyznać również dwa wyróżnienia (w postaci toreb na planszówki). Zdobywają je:
Majos – za zapis niezmiernie ciekawej audycji programu EKO-TV
oraz
KasiaKasia – za historię bitwy, w której „nieważne, kto wygra – ważne by walka wciąż trwała, byśmy wciąż odradzali się z pyłu i piasku”.
Laureatom gratulujemy i prosimy o kontakt z redakcją. A wszystkich zapraszamy na kolejny cykl konkurów – tym razem porozmawiamy o wędrówce dusz, starym i nowym, odradzaniu się i dobrych uczynkach, czyli o Karmace.

Grudniowa wędrówka dusz, czyli Konkurs z Karmaką nr 1:

Zadanie jest proste – trzeba poprawnie odpowiedzieć na pytania zawarte w formularzu. Ostatnie z nich jest pytaniem otwartym, a więc jury będzie oceniać sposób i pomysłowość waszych wypowiedzi. Ale tylko pierwszych 5 zdań! (a więc tyle, ile jest wcieleń w Karmace) – jeśli rozpiszecie się zanadto ponosicie ryzyko, że ocenimy tylko część pracy!

Czas: tydzień (do najbliższej niedzieli)
Nagroda: egzemplarz gry Karmaka
Odpowiedzi: prosimy udzielać za pomocą poniższego formularza
Wyniki: postaramy się ogłosić na początku przyszłego tygodnia
Powodzenia!

Formularz konkursowy

Formularz konkursowy


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 10 grudnia 2017, do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi korzystając z załączonego formularza Google. W wyjątkowych wypadkach (np. niedostępność serwisu Google lub niemożność załączenia pracy – innej niż tekstowa – we wskazanym formularzu) dopuszczalne jest przesłanie odpowiedzi e-mailem na adres konkurs@gamesfanatic.pl
 10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 11. Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym, loterią promocyjną, grą, której wynik zależy od przypadku, ani żadną inną w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U.2016 poz. 471 j.t. z późn. zm.).
 12. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl
 13. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu  GamesFanatic.pl
 14. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 15. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 16. Laureat zobowiązany jest do przesłania danych do wysyłki na adres kontakt@gamesfanatic.pl w ciągu 21 dni od momentu ogłoszenia wyników. Niedopełnienie tego warunku zostanie potraktowane przez Organizatora jako rezygnacja z nagrody.
 17. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 18. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.


Sponsorem konkursu jest FoxGames. Serdecznie dziękujemy!

2 komentarze

 1. Odpowiedzi w pytaniach o poziomy weza i zuka powinny byc chyba troche przeredagowane bo inaczej sa mocno naciagane;)

  • Wyszliśmy z założenia, że założenia początkowe sobie sami założycie :-D

   Sens i tak jest rozpoznawalny, a dzięki temu jest prosto i zwięźle. Dla uważnego czytelnika nawet bez matematycznego podejścia do tematu z naszej strony znalezienie właściwej odpowiedzi nie powinno stanowić problemu – tym bardziej, że nie są to pytania otwarte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*