Home / Wiadomości / Konkursy / Marcowy Wschód Słońca – konkurs honorowy (rozwiązanie)

Marcowy Wschód Słońca – konkurs honorowy (rozwiązanie)

Mamy wyniki Konkursu honorowego! Propozycji zasad jakimi powinni kierować się gracze było wiele. Co ciekawe, niektóre z nich były ze sobą sprzeczne, niemniej jednak wszystkie miały swoje uzasadnienie. Nagrodę mieliśmy jednak tylko jedną wybraliśmy więc … trzy prace …

… z których jedną nagrodzimy nagrodą główną – kościaną wersją Istambułu, a dwie pozostałe drobnymi upominkami w postaci gamesfanaticowych toreb na gry :).

Żeby już jednak nie przedłużać informujemy, że nagrodę główną Istambuł: Gra kościana otrzymuje…

Soll za następujący, rymowany Zbiór Zasad Etyki i Honoru Gracza:

 1. Mepel czy figurka, karty, plansza, kości Ważne jest, że dają nam wiele radości. Nie wyśmiewaj gracza, Euro czy Ameri, to pierwsza zasada, a zostały cztery.
 2. W niemal każdej grze zaznasz losowości. Wyciągniesz złą kartę — nie podejdą kości. Nie oszukuj, nie kręć, nie łam zasad gry, to jest drugi podpunkt, a zostały trzy.
 3. Pudełko z planszówką to skarb właściciela, Nie chce na niej piwa czy okruszków sera. Dbaj o czyjąś własność, pilnuj, jak się da. To trzecia zasada, jeszcze punktów dwa.
 4. Czasem gra nam daje bardzo do myślenia, Nie da się nic zrobić, bez zastanowienia. Jednak grajmy sprawnie, nie jesteśmy sami, to był czwarty podpunkt, ostatni przed nami.
 5. Gdy coś Ci nie poszło, co innego chciałeś, Weź się nie denerwuj, przyjmij, co dostałeś. Nie psuj atmosfery, nie bądź o to zły, To ostatnia sprawa, teraz miłej gry!

Upominki w postaci GF-owych toreb na gry trafiają natomiast do:

Lothraina za Dekalog Gracza:

 1. Grasz dla przyjemności swojej i bliźnich
 2. Porażki przyjmuj z godnością, a zwycięstwa z szacunkiem dla przegranych
 3. Pamiętaj, abyś dzień konwentów święcił
 4. Szanuj gry bliźnich, jak swoje własne
 5. Nie oszukuj
 6. Nie odchodź od planszy przed końcem rozgrywki
 7. Nie spożywaj przy planszy płynów i pokarmów zakazanych
 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw zasadom gry
 9. Nie pożądaj gier bliźniego swego
 10. Ani żadnych elementów, którymi odpicował swój egzemplarz

… i Nedo za Zbiór Zasad Tybetańskich Mnichów spisany na okazję gry w GO:

Pośród klasztorów mnichów w Tybecie usytuowanych, kiedy słońce zaszło za górami, pewien młody adept na polecenie starszego usiadł, który kazał mu zasady etyczne do rozgrywki w Go spisać. Po całej nocy adept przyszedł do mistrza swojego i pokazał spisaną już księgę. Starszy czyta:

 1. Uczucia towarzyszące przy planszy tam zostać mają. Mnich nie może dać się ponieść emocjom negatywnym.
 2. Oszustwa są niedopuszczalne i grożą wydaleniem od stołu. Oszukując wszystkich oszukujesz siebie.
 3. Zastanawiać się nad ruchem za długo nie wolno, głos serca najlepiej prowadzi przez planszę. Woli nieba nikt nie zmieni.
 4. Po jedzeniu siadać do stołu nie można, najpierw toaletę odwiedzić trzeba i nieczyste ręce umyć. Rozgrywka przy stole jest pokarmem dla duszy.
 5. Na jednym stole gra i napój leżeć nie może, obok owszem. Chytry człowiek tylko chce ugasić pragnienie duszy i ciała jednocześnie.
 6. Zaufanie rzeczą ważną jest. Zasady przed grą wygłoszone dla każdego takie same są. Gdy przegrywasz, nie możesz zawsze za instrukcję chwytać. Każdy swoim życiem prowadzi na tych samych zasadach.
 7. Kierowanie ruchami innych graczy, lub głośna przemowa mająca pomóc jest niedozwolona. Każdy z mnichów powinien się skupić na własnych celach. Każdy jest kowalem losu swego.
 8. Odpływanie myślami ku grzesznym sprawom niedopuszczalne jest. Tybetański gracz musi spoglądać na planszę i kontrolować sytuację. Nigdy nie może dać się zaskoczyć.
 9. Pogodzić z wyborem większości pogodzić się trzeba. Obrażać się nie można gdy pozostali grę wybrali. Wszyscy razem po planszach kroczymy. Tak samo jak wszyscy jesteśmy pionkami na planszy życia.

Starszy westchnął. Uśmiechnął się i rzekł do młodego adepta: -Dobrze spełnione zadanie uczniu, tylko za lat kilka dopisać będzie trzeba zasad kilka. Jak już na świat przyjdzie mnich Smartfon i mnich Tablet.

Nagrodzonym gratulujemy i prosimy o przesłanie na adres mailowy Redakcji swoich danych korespondencyjnych (wraz z nr. telefonu). Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy uczestnictwo w zabawie i zachęcamy do udziału w następnych konkursach, które już wkrótce!

Sponsorem konkursu jest 2 Pionki. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – piękne i ciekawe?

Phil Walker Harding – uwielbiam gry tego gościa. Moja miłość zaczęła się od rewelacyjnego Kakao, utrwaliła się dzięki świetnym Imhotepowi i Sushi Go / Sushi Go Party, w końcu ustatkowały ją bardzo przyjemne Park Niedźwiedzi i Chatka z Piernika. Nie zaszkodził jej nawet chwilowy szok spowodowany mało udanym (w mojej opinii) Gizmos. Na gry tego autora wciąż czekam z niemałym zainteresowaniem. Szczęśliwy traf chciał, że we wrześniu bieżącego roku na polski rynek trafiły aż dwie gry tego autora: Miasto w chmurach od wydawnictwa Fox Games i Lamaland wydany dzięki jaszczurkom z Lacerty. Dziś skupimy się na tym pierwszym tytule. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap