Home | Wiadomości | Konkursy | Pływający kwiecień – konkurs #4 (dla dociekliwych) i rozwiązanie konkursu #3

Pływający kwiecień – konkurs #4 (dla dociekliwych) i rozwiązanie konkursu #3

❍ Reading Time: 3 minutes

Konkurs #3 – z instrukcją za pan brat (rozwiązanie)

Jeśli chodzi o historię, to przymusowej chrystianizacji sprzeciwiał się hiszpański ksiądz, Bartolomé de Las Casas a w 1537 roku papież Paweł III zakazał chrześcijanom zmuszania podbitych ludów do niewolniczej pracy. Co do samej gry Santa Maria – nie możemy zdobyć w niej węgla, można wykorzystać maksymalnie trzy białe kostki w trakcie roku i służą one wyłącznie do aktywowania kolumn (nie ma od tej reguły wyjątków). Natomiast kostką niebieską (która służy do aktywacji rzędów) gracz może aktywować kolumnę o ile posiada żeton „Filozofia”. Jakiego celu nie da się zdobyć w wariancie solo? Oczywiście feudalizmu – to cel wyssany z palca ;)

Skoro już wszystko wiadomo, to nie pozostaje nic innego jak ogłosić zwycięzcę, a jest nim:

Ryber

Gratulujemy i prosimy o przesłanie na adres redakcji (kontakt@gamesfanatic.pl) swoich danych korespondencyjnych wraz z nr telefonu. Wszystkim zaś serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny konkurs:

Konkurs #4 – dla dociekliwych

… w którym redaktorom rozłożyło się trochę za dużo elementów na stole. Zadanie konkursowe nie jest więc takie proste (a może właśnie jest? przekonamy się już za chwilę): należy podać ile dokładnie elementów pochodzi z innych gier, z jakich gier, i które to elementy. Dla ułatwienia powiemy, że:

 1. Te nadprogramowe gry są albo wydawnictwa Granna, albo bardzo, bardzo znane.
 2. W większości również jest to więcej niż jeden element z danej gry (wyjątkiem jest jedna gra, która zgubiła na naszym stole tylko jeden element – ciekawe, czy już ją rozpoznajecie?).
 3. Żeby was za bardzo nie stresować przyznamy się też, żę nie byliśmy za bardzo złośliwi (tylko troszeczkę ;)) i nie podmienialiśmy elementów w celu świadomego zmylenia was np. nie podmienialiśmy zboża ani drewna Santa Maria na zboże i drewno z Ora et labora ;)). To co widzicie da się jakoś oszacować, porównać i wydedukować.
 4. Oczekujemy od was dokładnej liczby ELEMENTÓW, a nie RODZAJÓW elementów np. jeśli widzicie cztery i tylko żetony jednego typu z jakiejś gry, to liczba elementów z tej gry wynosi 4 a nie jeden.
 5. Oczekujemy od was dokładnego opisania tych znalezionych elementów. Nie wystarczy napisać, że z gry XXX pochodzi 17 elementów. Trzeba jeszcze napisać jakie to elementy. Prosimy też o dokładne tytuły gier oraz dodatków – jeśli takie znajdziecie.
 6. Nie wszystkie zdjęcia muszą zawierać owe zagubione elementy. Zrobiliśmy ich dużo, żebyście mogli się dokładnie grze przyjrzeć. Niczego nie sugerujemy.
 7. Bawcie się dobrze :)

Poniżej zatem prezentujemy nasz ubogacony stół z Santa Maria w roli głównej i paroma innymi grami w roli pobocznej:

 

Czas: tydzień (do najbliższej niedzieli)
Nagroda: egzemplarz gry Santa Maria.
Odpowiedzi: prosimy udzielać za pomocą poniższego formularza
Wyniki: postaramy się ogłosić na początku przyszłego tygodnia
Powodzenia!

Formularz konkursowy

Formularz konkursowy


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 29 kwietnia 2018, do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi korzystając z załączonego formularza Google. W wyjątkowych wypadkach (np. niedostępność serwisu Google lub niemożność załączenia pracy – innej niż tekstowa – we wskazanym formularzu) dopuszczalne jest przesłanie odpowiedzi e-mailem na adres konkurs@gamesfanatic.pl
 10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 11. Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym, loterią promocyjną, grą, której wynik zależy od przypadku, ani żadną inną w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U.2016 poz. 471 j.t. z późn. zm.).
 12. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl
 13. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu GamesFanatic.pl
 14. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 15. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 16. Laureat zobowiązany jest do przesłania danych do wysyłki na adres kontakt@gamesfanatic.pl w ciągu 21 dni od momentu ogłoszenia wyników. Niedopełnienie tego warunku zostanie potraktowane przez Organizatora jako rezygnacja z nagrody.
 17. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 18. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.


Sponsorem konkursu jest Granna. Serdecznie dziękujemy!

3 komentarze

 1. jest jakaś szansa na podpowiedź jeśli chodzi o drewienka…siedzę przeglądam internety i niestety nic znaleźć nie mogę :(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*