Home | Wiadomości | Konkursy | Morski Konkurs z Granną

Morski Konkurs z Granną

❍ Reading Time: 4 minutes

Kochani, zbliżają się wakacje! Woda, słońce i wiatr bez ograniczeń…. a my już teraz mamy dla was konkurs w którym można nieźle się zmoczyć!

Ale bez obaw, dla każdego coś miłego – w lekkim powiewie parę kropel dżdżu, grad w nawałnicy, albo tonąca tratwa w strugach deszczu….

A na poważnie: są cztery różne tytuły do wygrania, więc będą cztery zadania do wykonania :) Ale to wy decydujecie które zadanie wykonujecie i o co gracie. Taki trochę misz-masz, ale chcemy aby każdy miał równe szanse. Możecie wykonać jedno, dwa, albo nawet wszystkie zadania – każde będzie oceniane osobno i w każdej konkurencji będzie jeden zwycięzca. Zasady są następujące:

 1. Jedna osoba może wygrać tylko jedną grę
 2. Należy wskazać grę, o którą się walczy, nie dajemy jednak gwarancji, że właśnie tę grę wygracie. Ale postaramy się.
 3. Każda konkurencja (I,II,III i IV) będzie oceniana osobno i zostanie wyłoniony laureat. W przypadku remisów (czyli pomroczności jasnej, która nie pozwoli Redakcji na wyłonienie zwycięzcy) będziemy brać pod uwagę uzasadnienie dlaczego to właśnie tę grę chcielibyście wygrać.  Jeśli nie będziemy mogli spełnić waszych życzeń – do zwycięzcy powędruje gra przypisana do konkurencji.
 4. Konkurs trwa trzy tygodnie, tj. do 4 lipca. A wyniki postaramy się ogłosić jeszcze w tygodniu zakończenia konkursu.

A teraz już gry do wygrania i zadania do wykonania:

I. Santa Maria

Machnął ręką gdzieś w kierunku zachodniego horyzontu. T. i S. pobiegli wzrokiem za jego ramieniem. T. miał bardzo sceptyczną minę. A S. nawet zmartwioną.
– A jeśli on naprawdę jest nieskończony?  – powiedział.
H. potrząsnął głową.
– Niby dlaczego? Każdy ocean musi się kiedyś skończyć. Zawsze jest jakiś brzeg.
– Ale to jest Ocean Nieskończony – zauważył T.
H. niecierpliwie potrząsnął głową.
– Tak się tylko nazywa. Z pewnością jest ogromny. Ale Twórcy map mają poetyckie skłonności. Żaden nie nazwałby go po prostu Oceanem Wielkim. Ocean Nieskończony brzmi znacznie bardziej dramatycznie.
– I przerażająco, jeśli chcesz znać moje zdanie – rzucił S.

Jak się zapewne domyślacie – H., S. i T. przeżyli sztorm (i dobrze, że go przeżyli, bo mogli go nie przeżyć ;)), który rzucił ich na nieznane wody. A skoro już się tam znaleźli to postanowili płynąć w nieznane… Co było dalej? Ogranicza was tylko fantazja. Czekamy na wasze mrożące krew w żyłach, albo wyciskające łzy z oczu opowieści.

A co do tego fragmentu to pochodzi on z książki … [STOP]. Nie powiemy z jakiej. Odnalezienie tytułu i autora będzie dodatkowym (choć nie wymaganym) atutem. No wiecie… remisy i te sprawy. Ale przede wszystkim oceniana będzie historia, nie to czy znacie się na literaturze pięknej.

II. Batyskaf

Kiedy rum zaszumi w głowie,
Cały świat nabiera treści,
Wtedy chętniej słucha człowiek
Morskich opowieści.

Aby wygrać Batyskaf (albo inną grę z puli nagród) zadanie będzie poetyckie. Prosimy o szantę… z grami planszowymi w roli głównej. Tak, wiemy, szanty są dla wodniaków. Ale dlaczego wodniak nie może być geekiem?

III. Rekin

Czym się rożni ryba piła od człowieka?
– Trm, zd yrbg okug – g czuowkdi oku, okjd k okc bdezkd!

Chyba się domyślacie…. ;)
Ułóżcie dla nas zagadkę. Rybną zagadkę. Albo morską zagadkę. No… ewentualnie znajdźcie dla nas taką zagadkę – najzabawniejszą zagadkę świata, ale jeśli będzie to internetowa zagadka to ryzykujecie tym, że ją znamy i nie zachwycimy się nią. A rozwiązanie… – tak, o rozwiązanie też poprosimy – żeby nie wpadło nam w oczy zbyt szybko zakodujcie szyfrem GADERYPOLUKI. Jak to zrobić – wygooglajcie :) albo poszukajcie w naszym serwisie. Nie jest to wymóg konieczny, ale …. prawidłowo zakodowane rozwiązanie będzie dodatkowym atutem :)

IV. Sztama

Współpracuj z bobrami! :)
Bobry kolekcjonują drewno na tamę, a my poprosimy was o skolekcjonowanie (oczywiście wirtualne) wszystkich gier Granny, które mają w sobie jakieś wodne motywy. Morze, woda, morskie zwierzęta, wszystko co przychodzi wam do głowy, a co jest związane z morzem, jeziorem i rzeką. Oprócz tytułu prosimy oczywiście napisać dlaczego ta gra znalazła się na waszej liście.

 

V. Zadanie obowiązkowe dla wszystkich:

Którą grę chciałbyś wygrać i dlaczego właśnie tę.

Odpowiedzi prosimy udzielać za pomocą poniższego formularza. Pamiętajcie: nie musicie brać udziału we wszystkich konkurencjach i nie musicie wybierać konkurencji związanej z daną grą. Możecie wygrać Sztamę pisząc szantę, albo Santę Marię ukladając zagadkę. Możecie też dosłać brakujące odpowiedzi – jeśli np. po tygodniu zdecydujecie, że jednak chcielibyście przesłać opowiadanie, a nie zrobiliście tego wcześniej.

Powodzenia!

Formularz konkursowy

Formularz konkursowy


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
 3. Konkurs trwa od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 4 lipca 2018, do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega na udzieleniu odpowiedzi korzystając z załączonego formularza Google. W wyjątkowych wypadkach (np. niedostępność serwisu Google lub niemożność załączenia pracy – innej niż tekstowa – we wskazanym formularzu) dopuszczalne jest przesłanie odpowiedzi e-mailem na adres konkurs@gamesfanatic.pl
 10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 11. Konkurs nie jest grą losową, loterią fantową, zakładem wzajemnym, loterią promocyjną, grą, której wynik zależy od przypadku, ani żadną inną w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U.2016 poz. 471 j.t. z późn. zm.).
 12. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl
 13. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu GamesFanatic.pl
 14. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 15. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 16. Laureat zobowiązany jest do przesłania danych do wysyłki na adres kontakt@gamesfanatic.pl w ciągu 21 dni od momentu ogłoszenia wyników. Niedopełnienie tego warunku zostanie potraktowane przez Organizatora jako rezygnacja z nagrody.
 17. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 18. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.


Sponsorem konkursu jest Granna. Serdecznie dziękujemy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*