Home | Katalog gier | Gry dla dzieci | Harry Potter i magiczny quiz – Sprawdzian z Wiedzy o Czarodziejach

Harry Potter i magiczny quiz – Sprawdzian z Wiedzy o Czarodziejach [Współpraca reklamowa z Rebel] Wydawca nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: 3 minutes

Jeśli jakaś gra jest osadzona w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling, prędzej czy później znajdzie się na moim radarze. Nie inaczej było z nowością Wydawnictwa Rebel. Harry Potter i Magiczny Quiz to tytuł, na który czekałam z niecierpliwością. Kiedy gra wreszcie do mnie dotarła… o mało nie dostałam zawału, gdy paczka zaczęła do mnie mówić. Jakie uczucia towarzyszyły mi później? Przekonajcie się!

Adepci Szkoły Magii i Czarodziejstwa

Zasiadając do gry Harry Potter i Magiczny Quiz wcielamy się w rolę ucznia Hogwartu. Najpierw każdy z 2-4 graczy decyduje, czy chce zostać Gryfonem, Ślizgonem, Puchonem czy może Krukonem. Wybieramy też jeden z dwóch poziomów trudności i wysłuchujemy reguł gry, które przedstawia nam nie kto inny, jak dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Wreszcie zaczynamy walkę o uprawniony Puchar Domów. Na starcie mamy 200 punktów. Podczas dwóch rund odpowiadamy na pytania prawda/fałsz. Oczywiście dotyczą one bestsellerowej serii opowiadającej o przygodach młodego czarodzieja. Laur zwycięzcy przypadnie temu graczowi, który po dwóch rundach będzie miał najwięcej punktów. Możemy je oczywiście zdobyć lub stracić odpowiadając na pytania dyrektora.

Czarodziejskie puzderko

Harry Potter i Magiczny Quiz to właściwie nie tyle gra, ile solidnie wykonane, interaktywne urządzenie. Prezentuje się ono bardzo ładnie. Jest zamknięte w oryginalnym, eleganckim opakowaniu, ale i bez niego można je bezpiecznie przechowywać. Do quizu dołączona jest instrukcja, przybliżająca reguły gry. Znajdziemy w niej też informacje na temat kombinacji klawiszy, pozwalających np. na powtórzenie pytania. I to z tego powodu zachęcam, by do niej zajrzeć. Co do zasad, są one nam przytaczane na początku rozgrywki. Ich prostota sprawia, że instrukcja zupełnie nie jest potrzebna w czasie gry. Wygląd i wykonanie mechanizmu oceniam wysoko. Jedyną kwestią, na którą mogłabym pomarudzić w tej materii, jest brak możliwości zmiany poziomu głośności. Głos dyrektora jest bardzo donośny, co bywa czasem kłopotliwe.

1000 pytań? Drobnostka!

Jesteście fanami książek J.K. Rowling? Myślicie, że bez trudu odpowiecie na każde pytanie? No cóż, ja też tak myślałam. Ale przyznaję, że w czasie zabawy z Magicznym Quizem zdarzyło mi się pomylić. Na większość pytań odpowiedziałam bez problemu, jednak były i takie, które sprawiły mi nieco kłopotu. Różnorodność zagadnień, które zostają poruszone podczas rozgrywki, jest spora. Dotyczą one m.in. ważnych chwil z życia głównych i pobocznych bohaterów serii oraz sposobu działania zaklęć. Pula pytań jest ogromna, więc nie ma obawy o to, że kolejne rozgrywki szybko staną się powtarzalne. 

Pod czujnym okiem dyrektora

W czasie gry mamy możliwość odpowiedzi na pytania skierowane bezpośrednio do nas, ale i wzięcia udziału w zabawie “kto pierwszy ten lepszy”. Bardzo podoba mi się to, że urządzenie reaguje na sytuację przy stole (magia?). Co to oznacza? Np. jeśli mamy mniej punktów od przeciwników, możemy dostać dodatkowe zadanie, które pomoże nam nadgonić zaległości. Z drugiej strony, jeśli np. zbyt wcześnie wyrwiemy się do odpowiedzi… dostaniemy reprymendę i zostaniemy na moment wykluczeni z rozgrywki (fair play obowiązuje nie tylko w quidditchu!). Plusem jest też fakt, że nie musimy zapisywać punktacji. Pieczę nad klasyfikacją sprawuje dyrektor, który zresztą informuje nas na bieżąco o wynikach. Albus Dumbledore w barwny i zabawny sposób towarzyszy graczom w czasie całej rozgrywki. Jego uwagi są niezwykle celne i mocno osadzone w uniwersum. Co prawda po kilku partiach komentarze nie są już tak zaskakujące, jednak nadal nadają rozgrywce klimatu. 

Harry Potter i Magiczny Quiz to gra, z którą bawiłam się znakomicie. Jest ona przeznaczona dla fanów serii i to im gorąco ją polecam. Oczywiście tego typu pozycje są przeznaczone dla co najmniej dwóch graczy. W przypadku tego tytułu żałowałam, że nie posiada on trybu solo. W końcu nie zawsze ma się pod ręką drugiego potteromaniaka, chętnego do tego, by zmierzyć się w pojedynku na wiedzę o świecie czarodziei. Podsumowując, jeśli jesteście miłośnikami uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling, koniecznie powinniście wypróbować nowość Wydawnictwa Rebel. W przeciwnym wypadku… Dajcie się najpierw oczarować książkom brytyjskiej pisarki, by móc potem zasiąść do Magicznego Quizu. :)Grę Harry Potter i Magiczny Quiz kupisz w sklepie


 

Dziękujemy firmie Rebel za przekazanie gry do recenzji.

Ogólna ocena (8/10):

Złożoność gry (2/10):

Oprawa wizualna (9/10):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*