Home | Gra Graczy GamesFanatic.net | Gra Graczy GamesFanatic.net 2009

Gra Graczy GamesFanatic.net 2009

❍ Reading Time: < 1 minute

Jurorzy

W roku 2009 Games Fanatic nominował do jury nagrody Gra Graczy GamesFanatic.net następujące osoby:

Michał „Bazik” Bażyński
Szymon „Don Simon” Dębski
Jacek „Ja_n” Nowak
Marek „Pancho” Pańczyk
Marcin „mst” Stępniewski

Gra Graczy GamesFanatic.net 2009 – nominacje

Nominowanymi tytułami są (w kolejności alfabetycznej):

Agricola (Lacerta) – wielki przebój roku 2008, który zdetronizował Puerto Rico w rankingu BGG. Rozwój gospodarstwa wiejskiego z ciekawą mechaniką wywodząca się z Caylusa. Gigantyczna grywalność dzięki ponad 300 unikalnym kartom usprawnień i pomocników.
Galaxy Trucker (Albi Polska) – Arcydzieło Leonarda da Vinci rynku planszówkowego, czyli Czecha Vlaady Chvátila. W pełni nowatorskie konstruowanie statków kosmicznych w czasie rzeczywistym, połączone z podróżą w odległe przestrzenie kosmosu. Przygody, pokonywanie niebezpieczeństw i zdobywanie cennych surowców.
Gra o Tron (Galakta) – słynna planszówka na podstawie kultowej sagi George’a R. R. Martina. Bezlitosna walka o władze wielkich rodów szlacheckich. Intrygi, zdrady, podstępy, konflikty militarne, wszystko to zostało świetnie odzwieciedlone na planszy.
Samuraj (Lacerta) – znakomity tytuł Reinera Knizii, pokazujący do czego zdolny jest ten wielki twórca. Śliczna, prosta, szybka i wciągająca gra o zdobywaniu wpływów w feudalnej Japonii.
Szogun (G3) – błyskotliwie pomyślana gra strategiczna umieszczona w średniowiecznej Japonii, w której gracze muszą łączyć dyplomację, z rozwojem i zwycięstwami militarnymi. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalny system roztrzygania starć.

Gra Graczy GamesFanatic.net 2009 – zwycięzca