Home | Wiadomości | Turnieje | Piraci na Pionku

Piraci na Pionku

Na Pionku, czyli 14-15 marca, Bosman będzie kompletował piracką załogę, aby porwać statek, za który zażądają słonego okupu.
Dwie gry z konkursu będą walczyć o tytuł „Gra na Pionka”. Dwie gry: „Bosman” i „Słony okup” uzyskały najwięcej głosów.

Która i w jaki sposób może wygrać?

Na Pionku przez całą sobotę oraz do południa w niedzielę gry te będzie można obejrzeć, będzie można w nie zagrać, będzie można o nich podyskutować. Szukajcie specjalnego stolika z tymi grami w wypożyczalni gier (a może nie tylko z tymi dwoma grami). Znajdziecie tam też kogoś, kto wytłumaczy i pomoże w nie zagrać. Każdy chętny będzie mógł też oddać jeden głos na jedną z tych dwóch gier.

W niedzielne południe planowane jest spotkanie projektantów gier (czyli warsztaty, jak to się na Pionku przyjęło), na którym wszystkie oddane głosy zostaną podliczone. Każdy obecny będzie mógł dodać swój głos, jeśli wcześniej nie głosował i w ten sposób wybierzemy tę zwycięską Grę na Pionka. Gdyby głosów znowu było po równo lub wcale, wówczas do akcji wkroczy Trzewik (ze swoim decydującym głosem, bo przecież nie z kostką).

Będzie oczywiście okazja podyskutować o tych i innych grach, o konkursie, o tym co się nie udało i o tym jaki będzie następny konkurs, bo nie rezygnujemy z kolejnego konkursu na kolejny Pionek. W końcu po to próbowaliśmy ten pierwszy raz, żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość. Może wymyślimy od razu wspólnie jakiś ciekawy, mniej kontrowersyjny temat – przygotujcie się.

Nie zapomniałem oczywiście o najważniejszym. Autor najlepszej gry otrzyma nagrodę.

Ale to nie wszystko, teraz miła wiadomość dla wszystkich uczestników konkursu.

Wszyscy autorzy zgłoszonych do konkursu projektów gier otrzymują specjalną nagrodę od Wydawnictwa Portal – roczną prenumeratęŚwiata Gier Planszowych„. Nagroda jest i specjalna i wyjątkowa, ponieważ normalnie nie ma możliwości opłacenia prenumeraty. Skontaktuję się z wszystkimi autorami i przekażę Wam szczegóły.

I jeszcze prośba od autorów projektów do komentatorów: napiszcie co Wam się w ich pomysłach nie podobało, napiszcie chociaż kilka słów komentarza, bo przed konkursem było wiele słów, a po głosowaniu tylko jedna osoba oprócz samych autorów podzieliła się swoimi wrażeniami, za co w imieniu autorów dziękuję.

 

9 komentarzy

 1. Ha! Super! Tylko trzeba się będzie podzielić ze współautorem…może co drugi numer…lepszy rydz niż nic!

 2. Super niespodzianka. Widze Robercie, ze konkurs byl naprawde dobrze przygotowany a nie tylko rzucony ad-hoc. DZIEKI!.

  Przy okazji podziekowania dla wszystkich ktorym chcialo sie przygotowac gre. Naprawde ciekawie czytalo sie Wasze pomysly (wiecej w moim komentarzu przy poscie „gra na 5-tke pionka”). Zachecam pozostalych do rzucenia na nie okiem, nawet teraz, moze jakis projekt Was zaispiruje do swtorzenia wlasnej gry. No i do zobaczenia na pionku :)

  Prototyp „Slonego okupu” napewno bedzie na pinoku wiec wszykich chetnych zapraszamy do testowania i komentowania naszej gry.

 3. Gratuluję finalistom konkursu i dziękuję wszystkim autorom za udział w konkursie.

 4. Dziękuję gorąco Robertowi_C za świetny konkurs, z czasem na pewno udoskonalany, inicjatywę, chęci i zniesienie „łyżki dziegciu” jaką były zarzuty i krytyka. Z kolei prenumerata to super pomysł, wywołujący bezmiar szczęścia, ja nie miałem współautora więc WSZYSTKO tylko dla mnie! (sardoniczny śmiech)
  Dziękuję również Trzewikowi – naprawdę świetna sprawa…

 5. Ja dziękuję wszystkim którym przez chwilę zaświtała w głowie myśl żeby na moją grę zagłosować.

  Dziękuję też za nagrodę.
  Jak to często mówią w radiu:
  -Nigdy jeszcze nic nie wygrałem.

  Co prawda w moim przypadku używanie słowa
  ,,wygrałem” jest sporym nadużyciem, ale i tak bardzo się cieszę.

  Jeśli można to chciałbym ją otrzymywać minimum dzień przed tym jak pojawia się w sklepach.

  Po co mi dwie gazety;)

 6. Robercie,

  Mam kilka pytan odnosnie organiazacji II czesci konkursu na pionku.

  1. Jak gdzie kiedy mamy stawic sie z prototypami?
  2. Czy najnowszy SGP juz bedzie obiejaty nagroda czy trzeba sie wybrac na lowy empikowe?

  Dzieki za odpowiedz i do zobaczenia

 7. Jeśli będziesz w sobotę, zostaw prototyp w pokoju wypożyczalni gier – ma tam być przygotowany stolik dla gier konkursowych, a Korzeń ma wszystkiego dopilnować (jeśli się dobrze przygotuje, to będzie umiał wytłumaczyć. jak się gra).
  Jeśli będziesz w niedzielę to około południa będą warsztaty w oddzielnej sali – tam sie razem spotkamy. W razie czego Korzeń ma pomagać, więc wystarczy go odnaleźć i pytać. Dokładnej godziny nie znam, ale Trzewik na pewno ogłosi na głównej sali.

  Myślę, że Wydawnictwo Portal nie zawiedzie i numer wiosenny SGP wszyscy otrzymają – adresy zostały przekazane.

 8. Ha! Doskonale! Zwłaszcza że, okazało się, w mojej instrukcji wdarł się błąd… ;)
  Taki niuans, że gracz zawsze musi posiadać 5 żetonów za parawanem, jak długo na to stos żetonów… Czyli po wyłożeniu żetonu dobiera nowy… Za błąd przepraszam…

 9. Robert, dzieki za info. Jezeli chodzi o „Slony okup, to ja bede* w sobote od rana na pionku wiec moge Korzeniowi zasady wytlumaczyc. U nas pewna drobna zmiana w zasadach (stara wersja wymuszona ograniczeniem na liczbe slow).

  W niedziele rowniez bede* i chetnie wezme udzial w warsztatach.

  *O ile niebo nie zwali sie nam na glowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*