Home | Wiadomości | Turnieje | Gra na (5-kę) Pionka

Gra na (5-kę) Pionka

Za dwa miesiące kolejny Pionek – najwyższy czas zacząć projektować kolejną grę na konkurs. Mamy wakacje, okres ogórkowy, ale nie zaproponuję Wam tematu o ogórkach, a w zamian mam nadzieję, że odpłacicie się dużą ilością ciekawych projektów.

Poprzednia edycja konkursu nie wzbudziła już tak wielu kontrowersji, jak pierwsza, więc uznaję, że zasady udało nam się dopracować. Jednak wciąż najwięcej uwag krytycznych otrzymuję odnośnie tematu. Przyjmijmy jednak, że do trzech razy sztuka i spróbujmy raz jeszcze zaprojektować grę na określony temat – choć tym razem będzie to raczej tylko jego zarys, aby każdy mógł rozwinąć i dopasować do niego swoje ulubione pomysły.

Gra na (5-kę) Pionka

Temat edycji: „Ucieczka

Gra planszowa, karciana, imprezowa dla 2 lub więcej osób. „Ucieczka” to może być ucieczka z więzienia, może być ucieczka ze szkoły, może być ucieczka z Nowego Jorku, może być Wielka Ucieczka, mogą być policjanci i złodzieje, może być nawet ucieczka z miejsca wypadku, a może ucieczka z rąk talibów (grając w warcaby) – no przecież wyobraźnię to macie nieograniczoną.

„Bądź jak Tommy Lee Jones w Ściganym. Będę!”

Ale uwaga. W grze powinien występować element upływającego czasu.

Dlaczego? Dlatego, żebyście poczuli te same emocje i te same problemy podczas projektowania gry, które odczuł Trzewik, próbując zastosować listwę czasu (proponuję przeczytać odpowiedni felieton).

 
Termin konkursu

Propozycje gier można zgłaszać do dnia 27 sierpnia 2009.

Zgłoszenia

Zasady zgłaszania i oceniania pozostawiamy takie, jak obowiązywały w poprzedniej edycji konkursu. W skrócie:

Projekt gry powinien zostać przygotowany w dwóch postaciach:

1)  Zwięzły opis/prezentacja swojej gry.
2)  Szczegółowy opis mechaniki, najlepiej w postaci instrukcji do gry.

Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail.

Jedna osoba może przesłać tylko jedno zgłoszenie. Autorami zgłaszanej gry może być więcej niż jedna osoba, należy to wówczas wyraźnie zaznaczyć.

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń zostaną one przedstawione i opublikowane na łamach serwisu GamesFanatic a następnie przez tylko jeden tydzień będzie można te projekty oceniać.

 

3 komentarze

  1. Przypominam: został jeszcze tydzień. Pierwsze propozycje gier już wpłynęły.

  2. Będzie wieczorem – pracuję :(
    Są cztery zgłoszenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*