Home | Wiadomości | Wydarzenia | Planszaki z Niecałej

Planszaki z Niecałej

❍ Reading Time: < 1 minute

Coraz częściej w naszym kraju pojawiają się godne pochwały inicjatywy związane z planszówkami. Dziś z niekłamaną radością chcemy wam przedstawić jedną z nich: 

Kim są Planszaki z Niecałej?

Planszaki to szkolny klub gier planszowych, który tworzą wychowankowie SOSW nr 6 w Krakowie – placówki dla dzieci z wadami słuchu oraz z zaburzeniami w rozwoju mowy. Klub działa już od 4 lat i cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Organizujemy liczne imprezy, podczas których zarażamy naszych gości miłością do planszówek. Nasze motto to: „Każdy może grać w planszówki, nie ważne ile ma lat i co robi w życiu, wystarczy, że nauczy się zasad.”

Jesteśmy planszoholikami, nie liczymy czasu poświęconego na naukę nowych gier oraz rozgrywanie meczów i turniejów. Graliśmy już z uczniami innych szkół specjalnych, licealistami, uczniami szkół podstawowych, seniorami, nauczycielami, przedszkolakami, rodzicami. Przedsięwzięciem, z którego szczególnie jesteśmy dumni, jest zorganizowany ostatnio przez nas na Uniwersytecie Pedagogicznym turniej Planszaki vs Studenci UP. Satysfakcją napawa nas fakt, że to my uczyliśmy przyszłych nauczycieli różnych gier, a oni przez chwilę byli naszymi uczniami. Jesteśmy również organizatorem Pierwszego Integracyjnego Turnieju Gier Planszowych – Mistrz Carcassonne, w którym udział wzięły reprezentacje takich krakowskich szkół, jak: XIII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6, Zespół Szkół Specjalnych nr 14 oraz Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych.

W trakcie ostatnich kilku lat gry planszowe stały się naszą pasją. Cieszymy się, że odkryliśmy świat gier i zależy nam na tym, aby popularyzować ten sposób spędzania wolnego czasu. Każdy ma swoje silne i słabe strony. My już dawno poznaliśmy nasze ograniczenia i trudności, teraz zrozumieliśmy co jest naszym atutem, z czego możemy czerpać radość i poczucie własnej wartości!

Poniżej krótka fotorelacja z opisanych wyżej wydarzeń. Miłego oglądania!

Joanna Augustynek i Krzysztof Gacek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*