Home | Wiadomości | Cykle | Gry towarzyskie i rodzinne na jesienne wieczory od Edgard Games

Gry towarzyskie i rodzinne na jesienne wieczory od Edgard Games

❍ Reading Time: 4 minutes

W najbliższych miesiącach spodziewane są przygruntowe przymrozki. Niestety, uczucie chłodu będzie potęgować porywisty wiatr i deszcz stukający w przydomowe rynny i parapety.  Czy to pogoda na najbliższe miesiące? Liczę, że złota polska jesień jeszcze pozwoli cieszyć się ładną i słoneczną aurą, jednak nie ulega wątpliwości, że dni staja się coraz krótsze. Wieczory z kolei wołają o rozrywkę. Co robić gdy za oknem ciemno, Facebook i Instagram znowu nie działa, a wszystkie seriale na Netflixie odhaczone? Zgadliście! Na pomoc przychodzą gry planszowe i karciane od Edgard Games.

Edgard Games to nowa marka gier rozrywkowych i rodzinnych. W ostatnich miesiącach wydała kilka interesujących nowości. Przyjrzyjmy się pokrótce grom od wspomnianego wydawnictwa. Śledztwo w Białym Domu to najnowsza gra z bestsellerowej już serii Śledztwo, polegająca na rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Jeden z graczy wciela się w postać Świadka, a pozostali tworzą zespół Śledczych, których zadaniem będzie odgadnąć, co się wydarzyło w murach Białego Domu. Świadek w oparciu o wylosowane karty, wymyśla kryminalną historię, a stopień komplikacji sprawy zależy już tylko od jego wyobraźni. Śledczy zaś, wspólnymi siłami – zadając pytania i analizując pozyskane informacje – odtwarzają opowieść Świadka i rozwiązują zagadkę.

Mimo, że zasady i mechanika we wszystkich grach z serii się nie różni, to każdą wyróżnia temat.  Śledztwo w Białym Domu to intrygujące i wciągające zagadnienia ze światka wielkiej polityki  – szantaż, korupcja, pranie mózgu, terroryzm, handel ludźmi, cierpiący na manię wielkości politycy, żądni sensacji dziennikarze – wszyscy i wszystko jest ze sobą powiązane. Jeśli jesteście fanami House of Cards z pewnością Śledztwo w Białym Domu przypadnie wam do gustu. Warto wspomnieć, że gra przeznaczona jest dla osób od 16 roku życia a już dwójka ochotników wystarczy aby rozpocząć śledztwo!

Jak już jesteśmy przy grach dla „starszych” graczy to warto przyjrzeć się grze Tajne przez poufne, która idealnie sprawdzi się na wieczorne spotkania w większej grupie znajomych.

Gracze dzielą się na dwie drużyny: białą i czarną. Nie wiedzą jednak, kto do której należy. Na każdej karcie znajdują się dwa pytania (białe dla członków drużyny białej, czarne dla drużyny czarnej) oraz odpowiedzi TAK i NIE. Każdy gracz odpowiada na pytanie skierowane do jego drużyny, kładąc swój  żeton obok wybranej odpowiedzi. Zadaniem graczy jest odgadnąć, kto należy do ich zespołu.

 

Czy lubisz plotkować?

Czy zrobiłeś/aś coś, przez co twoje życie było w niebezpieczeństwie?

Czy kiedykolwiek korzystałeś/aś z usług jasnowidza?

Czy umiesz szpachlować i malować ściany? 

Na te i inne pytania poznasz odpowiedź grając w Tajne przez poufne. Zaproś rodzinę i znajomych do wspólnej rozgrywki i sprawdź jak dobrze ich znasz i jak dobrze oni znają Ciebie!

A może ty i twoi znajomi jesteście fanami gier w których liczy się refleks szachisty i spostrzegawczość ważki?

Neurony w akcji to pełen szalonych emocji trening szarych komórek dla małych i dużych. Co ważne, grać mogą osoby w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach. Zasady gry są tak skonstruowane aby każdy bez względu na wiek miał w wyścigu równe szanse.

Rozgrywka polega na uzupełnianiu kart misji, dobierając odpowiednie kafelki. Trudność misji rośnie z każda kolejną rozgrywką, a wygrywa osoba, która jako pierwsza rozszyfruje kod na poziomie 10.

Mimo, że gra z początku może wydawać się trudna, nic bardziej mylnego! Rozgrywki są niezwykle dynamiczne, a zasady proste i przejrzyste. Stań do pojedynku z rodzeństwem, z przyjaciółmi lub rodziną, rozszyfruj kod  ukryty na karcie misji zanim zrobią to pozostali gracze i trenuj refleks oraz spostrzegawczość. Ogromnym plusem Neuronów w akcji jest możliwość grania w pojedynkę, dlatego nawet samotne jesienne wieczory mogą być świetnie spędzonym czasem bez komputera czy ekranu telefonu!

Kolejną nowością od Edgard Games jest pięknie wydana planszówka Sprytni Ogrodnicy. To rodzinna gra dla spryciarzy, w której spacerujemy po wyjątkowym parku z niezwykłymi, roślinnymi rzeźbami. Zadaniem każdego z graczy jest ustawienie swoich gości w taki sposób, aby każdy z nich zobaczył jak najwięcej wyjątkowych ogrodniczych dzieł.

W grze liczy się przede wszystkim rozważne planowanie, gdyż pozostali gracze z pewnością będą próbowali pokrzyżować wasze plany. W trakcie rozgrywki przyda się spryt i odrobina szczęścia. Dynamiczne rozgrywki z pewnością pozwolą spędzić miło czas zarówno w gronie rodzinnym jak i ze znajomymi.

Czy są przed ekranem fani kalambur? Jeśli tak, sięgnijcie po Ja Ci pokażę! To dynamiczna gra towarzyska, idealna na wieczór z rodziną, imprezę lub wyjazd ze znajomymi. 10 sposobów prezentowania – nie tylko nudne pokazywanie i rysowanie, ale również opisywanie za pomocą przeciwieństw, trzech słów czy używając wyłącznie wyrazów zaczynających się na samogłoskę. W grze znajdziecie hasła z wielu kategorii, np. przysłowia, sportowcy, filmy itp.

Jak opiszesz mistrza Yodę za pomocą przeciwieństw, a jak pokażesz Hodora z Gry o Tron samymi dłońmi? Setki godzin zakręconej zabawy gwarantowane!

W sprzedaży dostępna jest także wersja dla maluchów Ja Ci pokażę! Junior. Tutaj do dyspozycji mamy 5 sposobów prezentowania i aż 110 haseł. Wspólnie z rodziną smutnym głosem opisz wiertarkę, a z zamkniętymi oczami zaprezentuj Świętego Mikołaja. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone.

Jeśli masz w sobie żyłkę hazardzisty i jesteś ciekawy otaczającego cię świata to z seria Kto da mniej przypadnie Ci do gustu.  Do wyboru są dwie wersje gry Kto da mniej Państwa i Kto da mniej Zwierzęta. W obu liczy się spryt, odwaga i umiejętność wyciągania wniosków.

Zadaniem graczy jest odgadnięcie, jakie państwa lub zwierzęta ukrywają się na kartach. Gracz prowadzący rundę dobiera kartę państw lub zwierząt, rzuca kostką i odczytuje wylosowane podpowiedzi. Po ich wysłuchaniu gracze zgadujący zgłaszają, ilu pytań potrzebują, żeby odgadnąć nazwę państwa lub zwierzęcia z karty. Następnie zadają zadeklarowaną liczbę pytań i w oparciu o odpowiedzi starają się rozwikłać zagadkę.

Który kraj słynie z tanga, pysznej wołowiny i gwiazd piłki nożnej, a które zwierzę osiąga ponad 3,5 m długości i należy do najbardziej niebezpiecznych zwierząt Afryki? Licytuj jak najniżej, pytaj, dedukuj i zgaduj. Dzięki kilku wariantom gry, rozgrywki prowadzić można zarówno w parach jak i w grupie do 5 osób.

Myślałeś już co zrobisz gdy marznący deszcz będzie stukał w okna i znów cały świat zaskoczy nagły brak mediów społecznościowych? Bez względu na te czy inne globalne awarie ze swojej strony polecamy gry karciane i planszowe, które urozmaicą długie, jesienne wieczory i pozwolą spędzić miło czas w gronie znajomych i rodziny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*