Home / Wiadomości / Wydarzenia / Gratislavia tuż, tuż…

Gratislavia tuż, tuż…

gratislavia4Ledwo przebrzmiała poessenowa gorączka, na forum jeszcze nie ucichły dyskusje o nowościach z największej europejskiej imprezy planszówkowej, a tu cicho, znienacka, na palcach nadeszła czwarta edycja Gratislavii.

Już jutro po południu w Instytucie Matematyki zacznie się ruch, przenoszenie i ustawianie stołów (na szczęście to nie gliwicki MDK i jest winda ;) ), rozpakowywanie i układanie gier, przygotowywanie pokoi tematycznych po to, żeby w sobotę od samego rana mogła wystartować impreza, która zarówno planszówkowym maniakom, jak i zupełnym nowicjuszom intensywnie wypełni cały pochmurny listopadowy weekend.

A będzie się działo sporo.

Jedną z największych atrakcji, a na pewno najnowszą, bo świeższą nawet od skarbów, które przywieźliście z Essen będzie prezentacja i turniej folkowego „Kajka i Kokosza”, który pachnie jeszcze farbą drukarską, jako, że w tym tygodniu wyszedł z drukarni. A turniej poprowadzi sam Folko, który przez dwa dni będzie naszym gościem honorowym.

Mamy też dla Was kilka essenowych nowości – już w sobotę ma pojawić się Stronghold, którego oficjalną prezentację w niedzielę poprowadzi Multi. Oprócz tego czekają na Was: God’s Playground, Colonia, At the Gates of Loyang i Factory Manager (a Magma coś mi szeptał, że może to nie wszystko…)

Oprócz tego wydawnictwo Hobbity zaprezentuje grę Vasco da Gama, a sklep Trik-Trak grę Dragon’s Ordeal.

Tradycją Gratislavii stały się już pokoje tematyczne – po Komnacie Horroru i Pokoju Orientalnym przyszedł czas na Pokój Kolejowy, w którym odbędą się eliminacje do mistrzostw świata we „Wsiąść do pociągu”. Drugim pokojem tematycznym będzie przygotowany przez sklep Trik-Trak pokój w klimacie XVI-XVIII w.

Dla wytrwałych gości naszej imprezy mamy oczywiście nasz firmowy turniej „Wielka Wrocławska”, a także kilka mniejszych turniejów dla dzieci i dorosłych.

Część z Was już dawno podjęła decyzję o spędzeniu tego weekendu w gościnnych progach wrocławskiego Instytutu Matematyki. Ci, którzy tego jeszcze nie zrobili, mają na to jeszcze kilkadziesiąt godzin – wszystkich serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia w sobotę we Wrocławiu!

8 komentarzy

  1. Nooooo, porównamy sobie Waszą imprezkę z naszym konwentem ;P

  2. No koniecznie Veridiana, koniecznie.
    A potem wpadniemy z rewizytą :)

  3. Na forum można było wyczytać, że Hobbity przywiozą ze sobą jeszcze Mr. Jacka w Nowym Yorku. Prawda to? :>

  4. Nawet sprawdziłem, że Magma to potwierdził, więc pytanie brzmi nie: czy to prawda, tylko czy nic się nie zmieniło? :]

  5. Ja tylko dodam, że jak zwykle plakat jest śliczny :)

  6. Z essenowych nowości przywiozę Erosion i Turandot.

  7. I już wiadomo na pewno, że będą świeżutkie Kraby Folka :)

  8. Będzie Mr. J w NY – nie mam żadnych informacji o zmianach ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszówki w Spodku – (GFoto)relacja

Okiem Pingwina Planszówki w Spodku. Edycja czwarta za nami. Internet huczał, więc kto go śledził wie wszystko, a dla tych co nie śledzili mainstreamu tylko napiszę że atmosfera była cudowna, frekwencja dopisała (ale reżim sanitarny staraliśmy się pilnować – bez uszczerbku oczywiście dla dobrego samopoczucia) i Planszówki w Spodku są imprezą, na której po prostu wstyd nie być ;) Tyle dobra ile się tu przewaliło przez stoiska i stoliki do gry doceni każdy, kto choć odrobinę kocha planszówki. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap