Home / Wiadomości / Wydarzenia / Gratislavia tuż, tuż…

Gratislavia tuż, tuż…

Na tak zacnym planszówkowym portalu chyba nikomu nie trzeba przypominać, czym jest Gratislavia. Ale wszelki wypadek chciałabym przypomnieć, że zbliża się ona wielkimi krokami i już w najbliższy weekend (31.03 -1.04) czekamy we Wrocławiu na wszystkich planszomaniaków – zarówno tych, którzy byli gośćmi poprzednich edycji, jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie zdecydowali się nas odwiedzić.

Dlaczego warto przybyć na dziewiątą już edycję Gratislavii?

To chyba oczywiste – przede wszystkim po to, żeby się dobrze bawić przy planszy w doborowym towarzystwie, ale także po to, żeby skorzystać wielu konwentowych atrakcji. Największa z nich to oczywiście wypożyczalnia z ponad 300 grami. Nie zabraknie też turniejów i pokazów premierowych. Można będzie spróbować swoich sił w eliminacjach Mistrzostw Polski w Qwirkle organizowanych przez Fundację Zagrajmy z Poznania.

Prognoza pogody na weekend też jest dla Gratislavii łaskawa – wg niej spacery na świeżym powietrzu i wycieczki za miasto raczej nie będą stanowić atrakcyjnej alternatywy.

Zapraszamy zatem w gościnne progi Politechniki Wrocławskiej, dla której prognoza na weekend przewiduje gorącą, rodzinną atmosferę.

Dokładne informacje znajdziecie na www.gratislavia.pl , przyjrzyjcie się zwłaszcza lokalizacji, bo najbliższa edycja Gratislavii odbędzie się w miejscu zupełnie nowym.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zjava 11: mała (r)ewolucja

Zjava 11 to moja szósta zjaviskowa przygoda. Kiedy po raz pierwszy zawitałam tutaj, a był to rok 2015, Zjava była imprezą plaszowo-rpgową (w tym miejscu jako laik larpy zaliczam do rpg-ów, żeby nie robić zamieszania – wszystkich larpowców z góry przepraszam). RPG-ów było sporo, ale nie było ich widać, bo zaszywali się gdzieś na korytarzach albo salkach. Bardziej było widać LARP-y (tak przypuszczam) a to z powodu cosplayów, których sporo się kręciło w sercu Zjavy, czyli w gamesroomie. Przez kolejnych 5 lat obserwowałam powolną zmianę ciążenia w kierunku RPG, niemniej planszówki były zawsze i zawsze w gamesroomie byli wystawcy prezentujący na stołach swoje nowości.