Home | Katalog gier | Gry dla dzieci | Smocze Kwiaty, Bocian Lucek – Kociak i Bociek na tropie przygody

Smocze Kwiaty, Bocian Lucek – Kociak i Bociek na tropie przygody

❍ Reading Time: 2 minutes

Bocian Lucek i Smucę KwiatyKomiksy paragrafowe to forma rozrywki, która wyjątkowo przypadła mi do gustu. Ostatnio bardzo spodobały mi się zwłaszcza te ich wersje, w które mogą zagrać już kilkuletnie dzieci (nawet 3, 4-latki). Takie właśnie gry książkowe wprowadziło na polski rynek w ubiegłym roku wydawnictwo FoxGames. Niedawno premierę miały kolejne dwa komiksy tego typu – Smocze Kwiaty i Bocian Lucek. Przyjrzyjmy się im.

Pamiętacie żądnego przygód kociaka, który w zeszłe wakacje wyruszył na poszukiwanie smoka Cukrasa? Jako fanka komiksów paragrafowych chętnie wybrałam się wraz z nim, zabierając ze sobą w tę podróż moją prawie 3-letnią wtedy pociechę. Zarówno przygody Mo, jak i Kalinki, czyli bohaterki wydanej równolegle drugiej książki dla najmłodszych, dostarczyły nam sporej dawki rozrywki. Dlatego też nie trzeba nas było długo przekonywać do tego, żeby wypróbować kolejne gry książkowe wydawnictwa FoxGames. 

Mechanika gier książkowych jest identyczna jak w tych tytułach, które gracze mogli już wypróbować w przeszłości. Opis zasad, które poznajemy na pierwszych stronach każdego komiksu, znajdziecie w mojej poprzedniej recenzji. My tymczasem przejdźmy do omówienia nowości.

Smocze kwiaty

Zacznijmy od drugiej części serii „Kotki & Smoki”. Pod względem szaty graficznej i klimatu nowość nie różni się od swojej poprzedniczki. Zadaniem zasiadających do niej graczy, będzie odnalezienie pięciu smoczych kwiatów. Niezwykle rzadkie, rosnące wyłącznie w wysokich górach rośliny Mo ma zamiar sprezentować mamie w dniu jej urodzin. Oczywiście wyprawa będzie obfitować w wiele niebezpieczeństw, spotkań z różnymi postaciami, zadań do wykonania, ale i potyczek z mniej i bardziej wymagającymi przeciwnikami. Jeśli wytężycie wzrok, w niektórych lokacjach możecie też natknąć się na drogocenne kamienie, które również trafią do mamy kociaka. Czego nie znajdziecie na szlaku? Nudy :P

Bocian Lucek: Listonosz żądny przygód

Podczas zabawy z książką o powyższym tytule, gracze wcielają się w tytułowego doręczyciela przesyłek. Jak pewnie się domyślacie, jego głównym zadaniem będzie odnalezienie adresatów listów, które znajdują się w torbie listonoszce. Podczas wędrówki po niezwykle barwnej krainie pełnej ciekawych bohaterów Lucek może też otrzymać dodatkowe, pilne zadania. A jakby tego było mało, w czasie pracy stara się on pomóc swoim przyjaciołom odnaleźć zagubione tu i ówdzie przedmioty. Efekt? Rozgrywka w tę grę książkową bardzo wciąga i to nie tylko dzieciaki.

Wrażenia

Sięgając po pierwszy z omawianych komiksów, wiedziałam czego mniej więcej się spodziewać i się nie zawiodłam. Kotki & Smoki: Smocze Kwiaty to bardzo przyjemna, ładnie ilustrowana książka w sam raz dla dzieci. Dzięki sprytnemu mechanizmowi, służącemu do przemieszczania bohatera między lokacjami, z jej obsługą spokojnie poradzą sobie nawet młodsze maluchy. Progiem wejścia w przypadku samodzielnej rozgrywki jest tutaj umiejętność czytania. Dzieci, które jeszcze tego nie potrafią, będą oczywiście potrzebować pomocy rodzica do odczytywania tekstu na poszczególnych obrazkach. Książka jest jednak na tyle ciekawa, że jej lektura spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym czytelnikom.

Jeśli chodzi o grę Bocian Lucek: Listonosz żądny przygód, to muszę przyznać, że była ona dla mnie bardzo dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Poszukiwanie adresatów przesyłek nie jest łatwe! Na dodatek trzeba się jeszcze rozglądać za pogubionymi przedmiotami. Jeśli dodamy do tego ładne grafiki i zabawne wstawki fabularne wychodzi nam bardzo dobra gra dla dzieci i rodziców.

Kociak czy Bocian?

Skoro omawiam dwa komiksy paragrafowe, warto, żebym pokusiła się o ich porównanie. Wizualnie obie gry podobają mi się właściwie tak samo. Są utrzymane w ładnym, bajkowym stylu, który cieszy oko zarówno wyglądem grafik, jak i żywą kolorystyką.

Jeśli chodzi o poziom trudności, ale i skomplikowania rozgrywki, to nieco bardziej zaawansowany wydaje mi się Bocian Lucek. Ta gra była też dla mnie z tego powodu bardziej interesująca i to ona podobała mi się, póki co najbardziej spośród czterech gier książkowych dla najmłodszych od wydawnictwa FoxGames, które miałam okazję wypróbować. Grę Bocian Lucek kupisz w sklepie


 

Ogólna ocena (8/10):

Złożoność gry (3/10):

Oprawa wizualna (9/10):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*