Home | Gra Graczy GamesFanatic.net | Gra Graczy GamesFanatic.net 2008

Gra Graczy GamesFanatic.net 2008

❍ Reading Time: < 1 minute

Jurorzy

W roku 2008 Games Fanatic nominował do jury nagrody Gra Graczy GamesFanatic.net następujące osoby:

Michał „Bazik” Bażyński
Szymon „Don Simon” Dębski
Jacek „Ja_n” Nowak
Marek „Pancho” Pańczyk

Gra Graczy GamesFanatic.net 2008 – nominacje

W tym roku wybór był wyjątkowo trudny, czego dowodzi aż 6 pozycji na liście. Ostatecznie nominowanymi tytułami są (w kolejności alfabetycznej):

Blue Moon City (Galakta) – śliczny i wspaniale skalujący się tytuł samego Reinera Knizii. Podoba się ludziom w każdy wieku, kobietom i mężczyznom, początkującym i zaawansowanym. Knizia znowu trafił w sedno.
Eufrat i Tygrys (Lacerta) – Jeszcze nie tak dawno nikt by nie uwierzył, że ten trudno dostępny i bardzo drogi tytuł będzie po polsku, w dobrej cenie i na półce sklepowej w każdy dobrym sklepie z grami. A jest to jedno z najlepszych dzieł Reinera Knizii.
Fasolki (G3) – jeden z najlepszych tytułów dla początkujących (i nie tylko) graczy. Nazwy fasolek każda grupa zapewne dostosuje do swoich potrzeb, ale dobra cena i polskie pudełko powinny zwiększyć popularność tej wspaniałej gry.
Książęta Florencji (Lacerta) – wielki tytuł z samej czołówki rankingu BoardGameGeek. Nowe, zupełnie zmienione graficznie i uzupełnione o dodatkowe warianty wydanie jest najlepszym sposobem, by poznać to wybitne dzieło Wolfganga Kramera.
Puerto Rico (Lacerta) – numer 1 w rankingu BoardGameGeek, w odświeżonym wydaniu, razem z dodatkiem, całkowicie po polsku. Nikt już nie może mieć wymówki, by nie znać tej gry.
Wsiąść do Pociągu : Europa (Rebel) – jedna z najbardziej zasłużonych serii gier planszowych nareszcie po polsku. I mimo, iż tytuł jest właściwie niezależny językowo to polskie pudełko i instrukcja mogą wielu osobom ułatwić wejście w świat gier planszowych.

Gra Graczy GamesFanatic.net 2008 – zwycięzca