Home / Recenzje / Gry dla dzieci / Megawojownicy – Czy Wygrzew jest mega? Świetlicowe potyczki cz.3

Megawojownicy – Czy Wygrzew jest mega? Świetlicowe potyczki cz.3

MegawojownicyNie ma to jak chwytliwe imię – dajmy na to, taki Wygrzew. Publika szaleje, na arenę padają części garderoby, a zakochane nastolatki mdleją w dziwacznych pozach. Megawojownicy to idole, hulki hogany metamorficznego świata. Co jeden to większy i z większą grzywą. Ale mniejsi są zwinniejsi, obrotniejsi i bardziej kąśliwi. W tym pojedynku każdy może zostać zwycięzcą!

Śpiące królewny w końcu mają konkurencję. W Megawojowników grają zarówno chłopcy jak i dziewczyny, w gronach jednorodnych i koedukacyjnych. Grają i bawią się świetnie. Mają tyle lat, ile trzeba (od 8 wzwyż) i małe wymagania. Aczkolwiek, z ręką na sercu, jedna z nowszych gier Rebela nie hołduje niskim pobudkom ani miernym zachciankom. Owszem, gra jest prosta, ale wprowadza w dziecięcy / rodzinny świat nowoczesne elementy.

Oto ogólne rozpasanie wykonania:

Rozgrywka jest intensywna, nie ma przestojów, rozwija myślenie taktyczne.

Dzieciom nie przeszkadza czekanie na swoją kolej przy grze w 6-8 osób. Rozgrywki toczą się w tyle osób, ile akurat ma chęć grać.

Dzieciom nie przeszkadza czekanie na swoją kolej przy grze w 6-8 osób. Rozgrywki toczą się w tyle osób, ile akurat ma chęć grać.

 

Naucza o inicjatywie…

 

O zdolnościach specjalnych …

 

O ryzyku związanym z rzutami kośćmi…

No i jest 3D!!!

Autor gry przetarł już sandały na szlaku wesołych, ale ciekawych gier trójwymiarowych tworząc dwie części Awanturników. Megawojownicy to kolejna dobra gra rodzinna, w którą Wasze dzieci będą się zagrywać (i namiętnie gubić serduszka). Nie przytłacza zasadami, dawkuje wszystko z umiarem. Jest świetnym wprowadzaczem w poważniejsze tytuły. Jak sympatyczna pani od nauczania wczesnoszkolnego w szkole gier planszowych ;) Co prawda, w przeciwieństwie do dwóch wspomnianych, raczej nie usiądziecie do gry w towarzystwie samych dorosłych. To nie ta bajka.

Minusy

Minusy są dwa. Po pierwsze, w rozgrywce można odpaść, a to dzieci akurat przeżywają odwrotnie proporcjonalnie do wieku. Przy dużej liczbie graczy rozgrywka potrafi trwać dłużej niż pudełkowe 30 minut i czekanie na koniec po tym jak oddano ostatnie serduszko życia jest przykre.

Po drugie, gra jest kolejnym przykładem na ODLICZONE elementy, co w grach dla dzieci jest ZGUBNE, bo – nomen omen – w grach dla dzieci elementy GUBIĄ się z samej definicji. APELUJĘ więc do wydawców gier rodzinnych – dokładajcie zapasówki! Nie wiem, jak je pomieścicie na tych drukarskich wyliczonych arkuszach, ale po prostu je dokładajcie, bo po tygodniu zaczyna się kombinowanie z zamianami i gra w pełnym składzie osobowym nastręcza problemów. I będę ten apel powtarzać przy okazji każdej kolejnej recenzji gry niskowiekowej.

Poza tym, wszystko gra i bucy. Ave!

PLUSY: piękne wykonanie, 3D współgrające z tematem, wprowadza współczesne elementy w rozsądnej dawce, wciąga i zasysa

MINUSY: można odpaść w trakcie rozgrywki, brak zapasowych elementów

Ogólna ocena (9/10):

Złożoność gry (5/10):

Oprawa wizualna (10/10):

Dziękujemy firmie Rebel.pl za przekazanie gry do recenzji.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Piggy Pearls – czyli kto lepiej ryje w błocie?

Piggy Pearls to kolejna po Jinx i Go Doggy Go! propozycja dla młodszych graczy. Tym razem będziemy ćwiczyć szybkość i spostrzegawczość przy pomocy uroczych świnek. Jak różowe zwierzaki taplające się w błocie sprawdziły się na moim stole?  Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap