Home / Wiadomości / Patronaty / Patronat GF: Podsumowanie V edycji Oświęcimskiego Festiwalu Gier

Patronat GF: Podsumowanie V edycji Oświęcimskiego Festiwalu Gier

Oświęcimski Fastiwal GierZakończyła się, objęta patronatem medialnym Games Fanatic, V edycja Oświęcimskiego Festiwalu Gier organizowanego przez firmę Palabras oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, Galerię Książki w Oświęcimiu. Emocje już opadły, czas więc na jego krótkie podsumowanie.

W dniu 11 czerwca przez Rynek Główny w Oświęcimiu przewinęło się około 300 osób zainteresowanych grami planszowymi, karcianymi, zręcznościowymi oraz plenerowymi. Doskonale potwierdzają to bardzo wysokie statystyki wypożyczeń z ponad dwustu tytułowej wypożyczalni przygotowanej dla uczestników. Przy specjalnie przygotowanych stolikach zauważyć można było rodziny z dziećmi, sięgające po typowe, rodzinne planszówki bądź karcianki, ale również i zaprawionych graczy z „cięższymi tytułami” przed sobą. Każdy znalazł coś dla siebie.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się gry plenerowe, w tym specjalnie przygotowany na tę okazję Chińczyk o wymiarach 3m x 3m,  Molkky od wydawnictwa TACTIC oraz wzbudzająca zacięta rywalizację wielkoformatowa gra Speed Cups od G3. Dzięki wsparciu Oratorium Salezjańskiego do dyspozycji były również wielkoformatowe szachy.

Ponadto każdy z zainteresowanych mógł spróbować swoich sił w rozgrywkach o tytuł mistrza takich tytułów jak Halli Galli Junior, Quridor oraz Śpiące Królewny.  Przepustkę do udziału w Mistrzostwach Polski w grze Królestwo w Budowie wywalczyła sobie  Agnieszka Porczyńska.

Nie zabrakło także innych atrakcji – najmłodsi mogli wykazać się plastycznie projektując graficznie swoją grę czy też zapoznać się z ofertą Koziołkowej Strefy Literackiej. Jednak tylko dla odważnych czekała Rosyjska Ruletka. Filmik z tej atrakcji do zobaczenia na stronie https://www.facebook.com/UpominkiOswiecim/videos/901528236639974/

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Oświęcim – Janusza Chwieruta oraz starosty Oświęcimskiego – Zbigniewa Starca.

Nagrody w konkursach, loterii oraz mistrzostwach zostały ufundowane przez organizatorów i sponsorów: Andex-Art, Art Grawer, Biba Studio, Domus, Ds-Bruk S.C., Emporio Ital Design, G3, Gabinet Leczenia Bólu, Galakta, Impuls, Jupilandia, Księgarnia Logos, Kula Hula, Pizzeria Matteo, Planet Cinema, Portal, Rapsodia Cafe, REBEL.pl, Strefa Masażu, Tactic Games Polska, Tailor Games, Żak Oświęcim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Patronat GF: Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction.