Home | Wiadomości | 18-lecie GF | 18-stka GF – ostatni konkurs

18-stka GF – ostatni konkurs konkursy

❍ Reading Time: 2 minutes

16 gier z okazji 18-stki GF już rozdanych. Przyszedł czas na ostatni konkurs. Na koniec wielki hit od naszych wielkich przyjaciół z Wydawnictwa RebelDescent 3 ed. Musicie się jednak mocno postarać, żeby zdobyć tę nagrodę, a jednocześnie wykazać przy tym jak dobrze znacie Games Fanatic i gry Rebela.

Żeby nie ułatwiać zadanie innym, odpowiedzi wysyłacie na skrzynkę kontakt@gamesfanatic.pl w temacie pisząc „18-stka GF – konkurs Rebel”.

Konkurs trwa do poniedziałku 20 czerwca 2022 r. do godziny 23:59. Wygrywa ta osoba, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi. W przypadku remisu stosujemy tie breakery obowiązujące we wszystkich konkursach „18-stkowych”.

Wyniki tego konkursu i konkursu z 18xx, podamy 24 czerwca, czyli w pierwszy dzień wakacji :D

A oto Wasze pytania:

  1. Z recenzji jakich gier lub dodatków w serwisie GF, wydanych przez Rebel pochodzą poniższe cytaty:

„… jeżeli komuś złośliwe podbieranie kart z magazynów nie jest straszne, to dodatek ten powinien mu się spodobać, bo wprowadza graczy na nowe tory myślenia, zmusza do dodatkowego kalkulowania i szacowania najbardziej wartościowych posunięć”

„Przy grze na pewno będzie wiele śmiechu, emocji, zaangażowania. Interakcja jest spora, czasem nawet zdaje się, że ktoś komuś próbuje czytać w myślach ;) Skalowanie też wypada dobrze, choć im więcej osób, tym jednak trochę łatwiej…”

„Siedmioro postaci z unikalną zdolnością, losowy dociąg kart bohaterskich, Plagi, misji oraz nagród, które otrzymują gracze, czy wreszcie kości, dzięki którym rozpatrywane są pojedynki – wszystko to sprawia, że regrywalność ***** stoi na bardzo wysokim poziomie. Zależnie od tego, jak będzie wyglądać początkowe ustawienie potworów i questów gracze będą musieli przyjąć nieco inną strategię”

„…zachwycił wizualnie i zaskoczył mechanicznie. Spodziewałem się przyjemnej gry dla rodzin, a dostałem przyjemną grę, w którą zagrywają się też doświadczeni gracze. Czyli miała być fajna, ale raczej nie dla mnie, a jest fajna i dla mnie…”

„…to gra mocno strategiczna, choć brak tu zamaszystych podbojów, czy spektakularnych bitew. To gra o przetrwaniu i poświęceniu. Nasi poddani mrą w pałacach na potęgę, gdyż nie sposób przygotować się do wszystkich wydarzeń. Zawsze przyjdzie moment podjęcia trudnej decyzji, kogo zostawić, a kogo «odesłać»…”

  1. Jeżeli śledziliście uważnie nasze ciekawostki to wiecie, że 42 gry / dodatki otrzymały od nas ocenę 10/10. Wymień 5 gier lub dodatków wydanych przez Rebel, które dostały taką ocenę.
  2. Inna nasza ciekawostka wskazywała, że nasza była RedNacz – Monika „Veridiana” Żabicka jest też tłumaczką instrukcji. Wymień 5 gier lub dodatków wydanych przez Rebel, których polskie wersje instrukcji zawdzięczamy Veridianie.
  3. Współpraca na linii Games Fanatic – Rebel to nie tylko współpraca recenzencka. To też patronaty medialne GF nad grami i inicjatywami Rebela. Wymień 5 gier / wydarzeń / inicjatyw Rebela nad którymi Games Fanatic miał patronat medialny.
  4. Rebel odważnie stawia też na polskich autorów. Wymień 5 gier (nie dodatków) zaprojektowanych przez polskich projektantów, które zostały wydane przez Rebel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*