Home | Katalog gier | Gry imprezowe | Dobble Marvel – “WAKANDA FOREVER!!!” i do przodu

Dobble Marvel – “WAKANDA FOREVER!!!” i do przodu [Współpraca reklamowa z Rebel] Wydawca nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: 2 minutes

Dobble Marvel - opakowaniePremiera kolejnej gry z serii Dobble, tym razem w wersji Marvel, skłoniła mnie do rozmyślań. Czy muszę sięgać po kolejną kopię tego samego tytułu, ze zmienioną tylko tematyką? Czy naprawdę potrzebuję aż sześciu odmian karcianki wydawnictwa Rebel, która niezmiennie w czasie rozgrywki przyprawia mnie o zawrót głowy? I czy ta gra jest w rzeczywistości tak dobra, jak mi się wydaje? Nie będą ściemniać, na wszystkie te pytania, moja odpowiedź brzmi – tak!

55 kart, 8 symboli, nieskończenie wiele godzin zabawy

W tym wariancie walczymy o karty.

W tym wariancie walczymy o karty.

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wie, jak grać w Dobble? Hmm… jako że nasz świat m.in. za sprawą bohaterów filmów z uniwersum Marvela otworzył się na nordyckich bogów, międzyplanetarnych piratów i rozmaitych przybyszów z innych galaktyk, założę, że jest to prawdopodobne. I to dla nich następujących słów kilka:

Zasiadając do podstawowej wersji gry Dobble Marvel, podobnie jak wszystkich innych odmian tej kultowej karcianki (m.in. Minionki, Pixar, Harry Potter) macie jedno zadanie – znaleźć parę symboli na dwóch kartach. Fakt ten musicie zakomunikować swoim przeciwnikom, zanim oni to zrobią. Następnie w zależności od trybu gry, jaki wybraliście, musicie odrzucić kartę lub położyć ją przed sobą. Podobnie, warunkiem końca gry może być pozbycie się wszystkich kart lub wyczerpanie się wspólnego stosu.

Marvel? Dla mnie bomba!

Uwielbiam filmy z uniwersum Marvela. I Dobble. I dlatego właśnie, Dobble Marvel bardzo szybko wskoczyło na moją listę “must have”. Nie zawiodła mnie dobrze znana mi komiksowa szata graficzna, podobnie jak klasycznie elegancka i bardzo praktyczna metalowa puszka, mieszcząca karty gry oraz instrukcję. Wykonanie gry wydawnictwa Rebel stoi niezmiennie na bardzo wysokim poziomie.

Oczywiście niezwykle ważną kwestią, w przypadku gry Dobble Marvel jest fakt, że aby z powodzeniem cieszyć się rozgrywką w kolejną wersję kultowej karcianki wydawnictwa Rebel, potrzebna Wam będzie nie tylko spostrzegawczość, ale i spora wiedza na temat tytułowego uniwersum. Na kartach spotkacie bowiem nie tylko najbardziej znanych superbohaterów, takich jak Spider-Man, Iron Man, Thor czy Hulk, ale też ich przeciwników, przedmioty, którymi się posługują, czy nawet pojazdy, którymi się przemieszczają oni lub ich sprzymierzeńcy. Gra przetestuje Waszą znajomość starszych, jak i zupełnie nowych filmów. Jeśli więc znaczenie pojęć, takich jak Hydra, Oscorp, Oko Agamotto lub Tesserakt nie są dla Was oczywiste, koniecznie odświeżcie sobie pamięć seansem filmów z drużyną Avengers lub jej poszczególnymi członkami w roli głównej. Albo zajrzyjcie do instrukcji, gdzie znajdziecie przydatną w czasie gry ściągawkę :)

Minigry

Trojaczki - widzicie jakieś?

Trojaczki – widzicie jakieś?

W instrukcji gry Dobble Marvel znajdziemy opis pięciu minigier – Wieża, Studnia, Parzy! Zatruty Podarunek, Trojaczki. Jedne z nich doskonale sprawdzają się w grach w mniejszym składzie, inne nabierają charakteru dopiero w większej grupie. Mnie bardzo dobrze grało się w przypadku tego tytułu w ostatni wariant, w którym trzeba znaleźć nie dwa, a trzy symbole na 9 rozłożonych na stole kartach.

Dla kogo?

Dobble Marvel to gra, która przeznaczona jest do ściśle określonego grona graczy. Jeśli tak jak i ja doskonale bawiliście się kibicując superbohaterom stawiającymi czoło coraz to nowe wyzwaniom, jest to tytuł w sam raz dla Was. Szybka rozgrywka, fura emocji i ogromna porcja śmiechu – jeśli tego szukacie w grach imprezowych, koniecznie sięgnięcie po kolejną odsłonę klasyka Rebela.Grę Dobble Marvel kupisz w sklepie


 

Dziękujemy firmie Rebel za przekazanie gry do recenzji.

Ogólna ocena (8/10):

Złożoność gry (2/10):

Oprawa wizualna (8/10):

Przydatne linki:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*