Home | Katalog gier | Dodatki | Fabula Rasa Horror – dodaj nutkę dreszczyku do Twojej opowieści

Fabula Rasa Horror – dodaj nutkę dreszczyku do Twojej opowieści [Współpraca reklamowa z Egmont] Wydawca nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: < 1 minute

Fabula Rasa HorrorW pierwszej połowie tego roku nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się dwie karciane gry fabularne: Fabula Rasa Morskie Opowieści i To jest kryminał. Talie kart, które mogliśmy znaleźć w ich pudełkach, są na tyle obszerne, że pozwalają na snucie barwnych, pełnych zwrotów akcji historii. Jeśli jednak podczas rozgrywek w któryś z nich marzyło Wam się, aby wprowadzić wątki „nie z tego świata”, teraz, dzięki dodatkowi Fabula Rasa Horror możecie to zrobić.

Maleńkie, fioletowe pudełko mieści 33 karty. Można je łączyć z jedną lub dwiema grami z serii. Co znajdziemy na kartach? Po pierwsze istoty rodem wyjęte z tytułowego horroru. Są wśród nich m.in. duch, zombie, wilkołak i wampir. Oprócz różnej maści potworów, ilustracje ukazują też złowieszcze przedmioty. Fiolka z trucizną, maska karnawałowa lub widły na pewno przydadzą się przy opowiadaniu historii z dreszczykiem. Trzecią grupą grafik z rozszerzenia są scenki rodzajowe. Na jednej z takich kart możemy np. dostrzec spacerującego jegomościa, któremu towarzyszy wyjątkowo oryginalny cień. Na innej zobaczymy też upiorną karocę jadącą przez mroczny las lub piorun uderzający w drzewo.

Wrażenia

Fabula Rasa Horror to typowe rozszerzenie poszerzające zawartość podstawowej wersji gry. Nie zmienia ono w żaden sposób jej mechaniki. Nowe karty urozmaicają po prostu rozgrywkę i zwiększają regrywalność tego tytułu. Klasyczny, ale jakże popularny motyw, przedstawiony za pomocą całkiem dobrze prezentujących się grafik, ich różnorodność, a także cena oscylująca w granicach 30 zł – to wszystko sprawia, że Horror mogę polecić każdemu fanowi serii Fabula Rasa. Czy odważysz się po niego sięgnąć?Dziękujemy firmie Egmont za przekazanie gry do recenzji.

Ogólna ocena (7/10):

Złożoność gry (1/10):

Oprawa wizualna (7/10):

Przydatne linki:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*