Home / Recenzje / Gry rodzinne / Angry Birds – zabawy na świeżym powietrzu

Angry Birds – zabawy na świeżym powietrzu

Angry Birds to gra, która jest znana na całym świecie. Dostępna jest na różne urządzenia zaczynając od iPhone’ów, przez smartfony, komputery, Facebook, PlayStation, Xbox itd. Oprócz wersji elektronicznych ptaszki stały się bohaterami parków tematycznych, zabawek, książek, gadżetów i… gier planszowych dla dzieci. Na naszym rynku są obecnie dwie wersje gier planszowych na licencji Rovio Entertainment. Jedną z nich jest Angry Birds Action Game – plenerowa gra zręcznościowa nie tylko dla dzieci.

 

[youtube WUpnGSUog7g]

Gra przyszła do mnie w piątek po południu.Tradycyjnie przy rozpakowywaniu towarzyszyło mi moje dziecko. Wydobyłyśmy pudełko i naszym oczom ukazały się bardzo wściekłe ptaszki. Bardzo, bo im było trochę ciasno i ciemno w kartonie. 2 ptaszki, czerwony i żółty, przekrzykiwały się wzajemnie, o to który pierwszy wyjdzie na świeże powietrze. Zielona świnka siedziała cichutko, nie chcąc zwracać uwagi na siebie. Potem wydobyłam trzy dobrze ociosane drewniane klocki i wielką matę z zaznaczonymi polami punktacji. Moje dziecię porwało ptaszki i zaczęło się do nich przytulać. Sama chętnie bym to zrobiła, ale nie wypada babie w moim wieku. Ptaszki wiernie oddają wygląd bohaterów wersji komputerowej. Są wykonane na bardzo wysokim poziomie i z materiału, który można bez trudu prać. Zielona świnka jest zielona i (chyba) gumowa. Też zgodna z pierwowzorem. Okrągłą matę rozłożyłyśmy pod drzwiami balkonowymi, trzeba było ją czymś przytrzymać, bo w parkiet nie da się wbić załączonych plastikowych gwoździ. W końcu wersja jest przeznaczona do zabaw na trawie a nie w mieszkaniu. Dziecię ułożyło 3 drewniane klocki według własnego pomysłu i położyło na nich świnkę. Ustawiła się 5-osobowa kolejka w wieku od 3,5 do 62 lat. Każdy chciał rzucać z tej minimalnej odległości 2 metrów, jaką zapewniał nam pokój. Wstyd i hańba, ciężko było trafić, a jak już ktoś strącił świnkę, to spadała poza matę nie dając żadnych punktów. Pewnie z odległości 6 m to już w ogóle byśmy nie trafiali w świnko-nośną konstrukcję. Dawno tak dobrze się nie bawiliśmy. Co tu dużo mówić, gra ciągle jest rozkładana w tym samym miejscu i daje uciechę wielu naszym gościom. A po każdej zabawie trafia do płóciennego worka dołączonego do gry.  W plenerze też się świetnie prezentuje, choć przeszkodę stanowi nierówny teren – ciężko jest zbudować drewnianą konstrukcję:

Ewakuacja

Dobra kryjówka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaraz cię świnko znajdziemy!

Mnie się nie udało

 

 

 

 

 

 

 

Trzeba naprawić konstrukcję

Nareszcie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Angry Birds Action Game to prosta gra zręcznościowa, w którą może grać dowolna liczba uczestników. Grają w nią ludzie naprawdę w każdym wieku, nawet nie znający pierwowzoru. Osoby, które grywały w wersję elektroniczną z ogromnym zaciekawieniem i wręcz euforią stawały w szranki ze swoimi umiejętnościami. Sama gra jest dość skąpa pod względem reguł. Trzeba po prostu tak strącać świnkę, by spadała na pola na macie z określoną liczbą punktów od 50 do 5000 (wartości te są abstrakcyjne nawet dla dzieci w klasach początkowego nauczania). Można je notować w specjalnym notesiku dołączonym do zestawu. Można też notować po prostu strącenie świnki, bo wierzcie mi, nawet z odleglości 1 m dzieci nie trafiały. Dzieciakom podoba się w niej wszystko: elementy gry, możliwość dowolnego układania klocków, współzawodnictwo, ćwiczenie sprawności motorycznej i celności. Do gry można również dokupić 4 dodatki, a w każdym znajdziemy dodatkowy klocek, kartę (raczej o walorach kolekcjonerskich), inne ptaszki lub dodatkową świnkę. Mój zestaw powiększył się o białego ptaszka, ciut większego i cięższego od pozostałych. Jest więcej klocków, więcej ptaszków i przez to więcej zabawy. Ta gra plenerowa daje jeszcze jedną możliwość – pozwala w dowolny sposób ustalać reguły gry, dzięki czemu można po prostu dobrze się bawić lub organizować zawody, nawet na najdziwniejsze sposoby rzucania. W kategorii gier plenerowych jest to naprawdę bardzo atrakcyjna pozycja, choć nie wybitna.

 

Ogólna ocena (4/5):

Złożoność gry (1/5):

Oprawa wizualna (5/5):

Dziękujemy firmie Tactic za przekazanie gry do recenzji.

5 komentarzy

 1. Avatar

  A gdzie to cacko można zdobyć?

 2. scheherazade

  U dystrybutora albo w bardzo dobrych sklepach z grami planszowymi

 3. Avatar

  dziękuję. faktycznie jest w bardzo dobrym sklepie z grami planszowymi.

 4. Avatar

  Zdarza się,że w nowopowstałych sklepach(które z pewnością będą bardzo dobre ;) ) też można to cacko zdobyć

 5. scheherazade

  Najlepiej to wyszukać na i-szop.pl i wszyscy będą zadowoleni ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Wyspa Skarbów – klasyka w pudełku

Ideą rysowania rzeczy na mapie jaram się od czasu, gdy za dzieciaka obejrzałem na Polsacie Polowanie na Czerwony Październik, w którym radziecki nawigator tłumaczy koledze, że z odpowiednio dokładną mapą i stoperem w ręce potrafiłby przelecieć przez Himalaje samolotem bez okien. W trakcie tych przechwałek rozrysowuje kurs na rozłożonej na blacie płachcie opisującej dno morza, a moja fantazyjna pamięć dodaje do tej sceny niezliczoną liczbę cyrkli, ekierek, linijek i kątomierzy. Zdaję sobie sprawę, że ten wstęp dużo lepiej pasowałby do recenzji Sonara albo UBOOTa, ale przede mną leży pudełko Wyspy Skarbów. A w nim też jest cyrkiel.