Home | Wiadomości | Aktualności | Przepowiednie na rok 2013 cz. 24

Przepowiednie na rok 2013 cz. 24

❍ Reading Time: 3 minutes

przepowiedniaNa początku każdego nowego roku, różni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują przepowiedzieć nadchodzące wydarzenia. Czasem bywa tak, że na dobrą przepowiednię trzeba trochę poczekać. Dziś przekazuję Wam tą zasłyszaną od pana Tomasza Bąka z wydawnictwa G3.

 

2013 rok będzie obfitował w G3 w wiele nowości wydawniczych. Będą to zarówno światowe hity w polskich wersjach językowych, gry mniej znanych autorów jak i produkcje naszych rodzimych twórców. Nasze nowe gry w dużej mierze przeznaczone będą na spotkania rodzinne czy imprezy w gronie znajomych. W planach wydawniczych nie zapomnieliśmy jednak o bardziej zaawansowanych graczach. W ostatnim kwartale tego roku zaserwujemy dla nich kilka smacznych kąsków.

Na przełomie kwietnia i maja do sprzedaży powinno trafić 6 gier niemieckiej marki Drei Magier Spiele. Będą to całkowicie zlokalizowane po polsku wersje Kakerlakenpoker, Kakerlakenpoker Royal, Kakerlaken Suppe, Kakerlaken Salat, Mogel Motte i Tarantel Tango. W tym samym czasie planujemy premiery gier z tak zwanej „taniej serii”. Będą to karcianki, których cena powinna kształtować się poniżej 30zł. Oczywiście jakość ich wydania pozostanie na standardowym dla nas, wysokim poziomie. Serię tę utworzą: Shinobi, Zombie!, Old Town i Hero Brawl. Shinobi to taktyczna gra dla 3-5 osb. Uczestnicy wcielają się w role tajnych wysłanników, walczących o dominację w kraju, chcąc zjednoczyć sobie Japonię pod własnym sztandarem. Gracze rozmieszczają w swoim polu konkretne klany. Starają się zgromadzić jak najliczniejszą i najlepiej uzbrojoną armię, aby móc atakować przeciwników. Zombie! to bardzo prosta i zabawna gra, w której uczestnicy trafiają pomiędzy hordę wygłodniałych zombie i muszą wykaraskać się z opresji. Niestety, uda się to tylko jednemu. Old Town to z kolei łamigłówka przeznaczona dla jednej osoby. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby rozwiązywać ją w większym gronie. Gracz wciela się w rolę archeologa, który próbuje odbudować stare, wymarłe miasto rodem z Dzikiego Zachodu. W dawnych czasach w mieście istniały różne miejsca i budynki: hotel, kowal czy piwiarnie. Miasteczko podzielone jest według typowego amerykańskiego układu ulic, linii kolejowych i rozmaitych „elementów krajobrazu”. Gracz otrzymuje informacje z kart. Na podstawie tych wskazówek musi ustalić, gdzie znajdowały się dane budynki. W grze jest łącznie 14 różnych zagadek, które starczą na wiele godzin zabawy.

Miłośników gier i teorii Darwina ucieszy zapewne wiadomość, że przygotowujemy polską edycję znakomitej gry Evolution The Origin of Species. W Ewolucji gracz ma możliwość łączenia różnych cech zwierząt i hodowania swojej własnej populacji, dysponując wciąż zmieniającą się ilością zasobów żywności. Każdy może zdominować życie na planecie, regulując liczbę zwierząt w danym gatunku, zdobywając nowe pożyteczne cechy i walcząc z innymi graczami. Gra powinna mieć znacząco niższą cenę niż wersja anglojęzyczna.

W drugiej połowie roku pojawi się zupełnie nowa wersja klasycznej kostki Rubika 3x3x3. Legendarna kostka dostępna będzie w nowej formule i zmienionym opakowaniu. Producent zrezygnował z naklejek. Kostka będzie wykonana całkowicie z plastiku, łącznie z kolorowymi ściankami. Ponadto za sprawą zupełnie nowego, profesjonalnie przygotowanego mechanizmu układa się ją z wyjątkową łatwością!

W zaawansowanej fazie przygotowań są także nasze produkcje autorskie. Prócz wspomnianego Hero Brawl do sprzedaży w pierwszej kolejności trafią Zakon Krańca Świata i 7 Dni Westerplatte. Zakon jest już prawie gotowy. Dopieszczamy grafikę pudełka i szlifujemy instrukcję. Mam nadzieję, że oficjalna premiera gry odbędzie się na tegorocznym Polconie. 7 Dni Westerplatte wchodzi w ostatnią fazę projektów graficznych. Nieustannie trwają również prace nad CraftsmenemImperializmem. Przygotowania powinny zakończyć się tuż po wakacjach. To oczywiście nie wszystkie niespodzianki, jakie planujemy na ten rok. O kolejnych poinformujemy Was wkrótce!

Enclave - pudełko

Enclave – pudełko

Westerplatte - fragment planszy

Westerplatte – fragment planszy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Craftsmen karty

Craftsmen karty

Kostka Rubika

Kostka Rubika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One comment

  1. Świetna wiadomość z tym Evolution, zwłaszcza że ma być tańsza! Czekam z niecierpliwością.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*