Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Kilka nowości z wydawnictwa G3

Kilka nowości z wydawnictwa G3

❍ Reading Time: 2 minutes

G3_logo-300x222Zgodnie z zapowiedziami jakie pojawiły się w naszym cyklu „Przepowiednie na rok 2013” wydawnictwo G3 z Konina prezentuje kilka nowości. Są to gry karciane, które pojawią się na przełomie kwietnia i maja. Wraz z krótkim opisem, mogę Wam zaprezentować polskie okładki pudełek. Materiały przygotowało wydawnictwo G3.

 

Sałatka z karaluchami Salatka_z_karaluchami_3D        

Graczy: 2-6

Wiek: 6 lat

Czas: 10-20 min.

Uczestnicy przygotowują kolorową sałatkę. Aby wykonać zadanie muszą w szybkim tempie wykładać swoje karty warzyw przy jednoczesnym ich nazywaniu. Wydaje się to proste, jednak reguły „prawidłowego” nazywania składników są ściśle określone i znacznie komplikują przygotowanie potrawy. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zagra ze swojej ręki wszystkie karty!

 

Zupa z karaluchami     Zupa_z_karaluchami_3D        

Graczy: 2-6

Wiek: 6 lat

Czas: 10-20 min.

W tej grze pojawiają się zupełnie nowe składniki: grzyby, pepperoni, por i marchewka oraz uwaga – karty siorbiących karaluchów. Gracze tym razem gotują zupę! Muszą się spieszyć i wyrzucać swoje karty, a równocześnie „odpowiednio” nazywać warzywa lub… siorbać we właściwych momentach.

Sałatkę z karaluchami i Zupę z karaluchami można ze sobą łączyć, daje to jeszcze więcej śmiechu.

 

Tarantula tango Tarantula_tango_3D     

Graczy: 2-5

Wiek: 7 lat

Czas: 15-20 min.

Zwierzęta, jak poparzone, biegają w kółko z obawy przed tarantulą. Naśladują przy tym odgłosy zwierząt przedstawionych na kartach, przesuwają odpowiednio karty lub klepią dłonią w stół. Włochaty pająk poszukuje pośród zwierząt partnera do tańca. Nieuważni gracze, którzy w odpowiednim momencie nie odstraszą jadowitej tarantuli wpadną w jej szpony.

 

Mól szachrajek   Mol_szachrajek_3D      

Graczy: 3-5

Wiek: 7 lat

Czas: 15-25 min.

Wbrew wszelkim regułom w tej grze oszukiwanie jest dozwolone. Umiejętność wprowadzania w błąd przeciwników będzie tu wyjątkowo potrzebna. Mól szachrajek to najbardziej niepożądana karta. Ten, kto wejdzie w jej posiadanie będzie się musiał nieźle natrudzić, żeby się jej pozbyć. Jest wiele sposobów na ukrycie niechcianych kart. Pomysłowość i zręczność graczy jest kluczem do zwycięstwa.

 

Karaluszek kłamczuszekKaraluszek_klamczuszek_3D      

Graczy: 2-6

Wiek: 8 lat

Czas: 15-25 min.

Osobiste sympatie uczestników do pająków, much, szczurów czy nietoperzy dzięki tej grze mogą ulec zmianie. Wszystkie karty wchodzące w skład zestawu, a jest ich 64 rozdaje się pomiędzy graczy. Każdy stara się wcisnąć przeciwnikom możliwie jak najwięcej kart. Przegrywa osoba, która jako pierwsza zbierze 4 karty z takim samym zwierzęciem lub ta, która w swojej kolejce nie będzie mogła przekazać karty dalej.

 

Karaluszek kłamczuszek edycja królewska    Karaluszek_klamczuszek_edycja_krolewska_3D       

Graczy: 2-6

Wiek: 8 lat

Czas: 15-25 min.

Edycja królewska Karaluszka kłamczuszka to gra o zwierzakach, których nikt nie lubi. Istotną rolę odgrywa tutaj umiejętność blefowania i obserwacja innych graczy. Sprytne oszukiwanie pozwoli wykiwać przeciwników i wcisnąć im jak najwięcej kart. Przegrywa osoba, która zbierze zbyt wiele kart.

 

 

Ależ to będzie zabawa!

Ależ to będzie zabawa!

 

 

3 komentarze

  1. Karaluszek-klamczuszek to reedycja Ble-fuj, czy mi sie tylko wydaje?

  2. Tak, to ta sama gra. Choć nie rozumiem warunku zwycięstwa: „(przegrywa osoba), która w swojej kolejce nie będzie mogła przekazać karty dalej”
    W edycji królewskiej, każdy z 8 gatunków będzie miał swojego króla. I dojdą jeszcze karty jokerów.

  3. Najwyraźniej wydawca poprzedniego wydania w języku polskim zachował prawa do nazwy Ble-fuj ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*