Home / Wiadomości / Patronaty / Morze Śródziemne pod patronatem Games Fanatic

Morze Śródziemne pod patronatem Games Fanatic

MareNostrum_pudelko_01Starożytni Rzymianie nazywali Morze Śródziemne „mare nostrum”. W języku łacińskim oznacza to po prostu „nasze morze”. Czy i tobie będzie dane tak o nim powiedzieć?

Mare Nostrum: Imperia to strategiczna gra planszowa, w której prowadzisz starożytną cywilizację, by zdominować antyczny świat. Zdobędziesz potęgę i chwałę poprzez poszerzanie granic swojego państwa, rozwój handlu oraz budowę miast, rynków i świątyń. Pozyskasz dla swej sprawy mitycznych herosów oraz zbudujesz cuda starożytnego świata, tak by przyćmić swoich sąsiadów. Tylko miej na nich baczenie, gdy zaczną pożądać twoich bogactw…

mndiceZostań Cezarem Rzymu i poprowadź jego legiony! Wciel się w Peryklesa, greckiego męża stanu i oratora albo wkrocz na scenę jako Hannibal z Kartaginy, której potęga handlowa nie miała sobie równych. A może wolisz, tak jak król Hammurabi z Babilonu, stać się twórcą sławnego Kodeksu Praw, bądź – jak Kleopatra z Egiptu – opleść antyczny świat siecią swoich spisków? To od ciebie zależy, jakie strategie rozwoju i osiągnięcia zwycięstwa wybierze twoja cywilizacja!

Games Fanatic objął patronat medialny nad tą piękną i majestatyczną grą. Premiera Mare Nostrum planowana jest na marzec 2016 roku. Sugerowana cena detaliczna to 259,95 zł, ale ta może jeszcze ulec zmianie.

W oczekiwaniu na grę zapraszamy do zapoznania się ze wstępną wersją instrukcji i zgłaszanie uwag do wydawcy  (LINK) oraz do podziwiania przygotowanych grafik:

 

hannibal hammourabi  

cleopatre

cesar pericles

 

MareNostrum MN_Box_Bottom_PL

 

MN_Miniatures_3DPrint

6 komentarzy

 1. Avatar

  Wygląda bardzo podobnie do Posejdona… Wiadomo coś więcej o mechanice?

 2. Avatar

  Strona graficzna to niestety porażka, plansza żetony itd. Mare Nostrum wersja rosyjska najlepsza, na niej należało się wzorować.

  • Avatar

   Ja to bym polskiemu rynkowi życzył więcej takich graficznych „porażek” ;)

   • Avatar

    Tak jak i ja. Nie mam nic do zarzucenia temu stylowi. Jedyne, co mi się nie podoba to legiony (bo widziałem inne projekty), moim zdaniem wybrano najgorszy możliwy design i to pomimo tego, że większość graczy wspierających na kickstarterze głosowała na inny ;). No nic, trudno. Reszta za to wygląda świetnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Patronat GF: Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction.