Home | Wiadomości | Patronaty | Konwent „Strategos” – coś dla fanów gier i historii

Konwent „Strategos” – coś dla fanów gier i historii

❍ Reading Time: 2 minutes

Konwent StrategosJuż za 8 dni w stolicy rozpocznie się Warszawski Konwent Gier Historycznych „Strategos” objęty patronatem medialnym Games Fanatic. Zachęcamy do odwiedzin wszystkich fanów gier planszowych i miłośników historii – z pewnością będzie ciekawie. Garść informacji o konwencie przesłał nam jeden z organizatorów imprezy – Ryszard Kita. Zapraszamy więc do lektury.

 

Gdzie?

Impreza odbywa się w klubie „Agresor” na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 20 w Warszawie.

Kiedy?

19 lutego (piątek) – godz. 16.00-23.00

20 lutego (sobota) – godz. 10.00-23.00

21 lutego (niedziela) – godz. 10.00-21.30

Impreza ma charakter otwarty. Nie trzeba się nigdzie rejestrować. Jedynie w przypadku wydawców organizator oczekuje wcześniejszego zgłoszenia.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Przewidujemy jedynie niewielką zrzutkę na kawę i herbatę (2-3 zł). Obowiązuje ona wszystkich uczestników, którzy będą grali na imprezie, i widzów, którzy zostają na niej dłużej niż godzinę bądź będą korzystać z kącika z kawą i herbatą.

W sobotę podczas imprezy odbędzie się turniej gry „Stawka większa niż życie” organizowany przez wydawców gry – wydawnictwo Inte-gra i TVP S.A. W sobotę będzie też z nami wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych. Ponadto podczas imprezy będą obecni autorzy gier historycznych:

Krzysztof Dytczak z grą „Race to Berlin” (wyd. Gry Leonardo)

– Ryszard Kita z grą „Ostrołęka 26 maja 1831” (wyd. Instytut Wydawniczy Erica)

– Michał Matusiewicz z grą „Zdobywcy Italii”

– Michał Stachura z grą „Orzeł, Lew i Lilie”.

Naszymi gośćmi specjalnymi będą autorzy gier wydawnictw Dragon i Mirage: Dariusz Góralski („Grunwald 1410”, „Tannenberg 1914”, „Waterloo 1815”, „Wiedeń 1683”) i Marcin Sowa („Budapeszt 1945”).

Charakter imprezy

Warszawski Konwent Gier Historycznych „Strategos” to impreza poświęcona planszowym grom historycznym. Gry historyczne to takie, które starają się „symulować” historię oraz zawierają w sobie pewien ładunek informacji historycznej. Dodatkowym kryterium może być występowanie w grze tego co określane bywa jako „klimat historyczny”. Impreza jest adresowana do wszystkich, którzy w takie gry grywają, jak również do tych, którzy nie mieli dotychczas okazji, a chcieliby spróbować. Jednocześnie zaznaczamy, że nie jest to impreza poświęcona „wszelkim grom planszowym w ogóle”. Nie przewidujemy na konwencie obecności eurogier. Nie zajmujemy się też na tej imprezie grami bitewnymi (figurkowymi), z wyjątkiem planszowych gier historycznych wykorzystujących figurki. Jako planszowe gry historyczne traktujemy natomiast gry karciane, choć ściśle rzecz biorąc nie są one grami planszowymi. Celem konwentu jest promocja gier historycznych oraz wydawców i autorów tworzących tego typu gry, a także stworzenie miłośnikom gier historycznych dogodnego miejsca, gdzie będą mogli spotkać się w większym gronie nad planszą.

Oficjalna strona imprezy:

www.strategos.waw.pl

Profil imprezy na Facebooku:

https://www.facebook.com/Strategos-Warszawski-Konwent-Gier-Historycznych-168846433483808/?fref=ts

Profil wydarzenia (I edycji) na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/558518924317228/

Dyskusja o konwencie na Forum Strategie:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=116&t=15518

Zapraszamy!

2 komentarze

  1. Zapowiada się doskonałe spotkanie wojna na wielu frontach w różnych okresach historycznych. Gry wojenne i historyczne nie ustępują pola. Brawo Raleen i Avangarda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*