Home / Audio/Video / Wyrocznia delficka – instrukcja (edycja PL) [video]

Wyrocznia delficka – instrukcja (edycja PL) [video]

Wyrocznia delfickaWydawnictwo Fullcap Games ma na swoim koncie wydanie już jednej – świetnej! – gry Stefana Felda pt. Badacze Głębin i oto raczy nas drugą grą tego autora. Wyrocznia delficka z jednej strony jest typową grą feldowską, w której znajdziemy elementy zapożyczone z innych gier tego autora, a z drugiej strony, główny cel gry jest jak na niego dość nowatorski. Jest to bowiem wyścig.

Zapraszam do obejrzenia wideo instrukcji, w której tłumaczę niemalże wszystkie zasady gry. Pewne drobiazgi (akcje bogów, znaczenie kart ekwipunku, sposób wyboru stron kafli Zeusa) pozostawiam graczom do doczytania, aczkolwiek przeczytanie całej instrukcji po obejrzeniu materiału wideo nigdy nie jest złym pomysłem.

W toku edycji źle wkleiłam poprawkę o 2 KARTACH RANY, która to poprawka tyczy się wyrzucenia „6” na kości Tytana, a NIE wyrzucenia „0” podczas walki. Pardon…

7 komentarzy

  1. Te kolumny wydają mi się być uniwersalnym zamiennikiem. Jak Ci się znudzi pływanie choinką, to możesz popływać kolumną ;)

  2. Może, że tak :) Ale kolory graczy są cztery, a kolumienek jest 6. Czyli nie dość, że wybór kształtu, to jeszcze koloru? Żeby np. grać kolorem niepasującym do swojej planszy? ;p

  3. Kolumny są po to, żebyś mogła odłożyć pod nie jokerowe kafle celów, które już zrealizowałaś. Dzięki temu nie popełnisz błędu i nie zrealizujesz np. dwa razy niebieskiego celu jakiegoś typu (co byłoby niezgodne z zasadami).

  4. Eeee, a kiedy niby miałabym się pomylić? Kolory posągów rozpoznaję po kartach Towarzyszy, a przy darach i potworach to po prostu wiem, których mam nie tykać.

  5. Albo to kwestia nagranego dźwięku, albo – w porównaniu z filmem do Terraformacji – „krzyczysz”. Przy TM było spokojnie, ale nie beznamiętnie – tutaj jest jakby niecierpliwie.

  6. Nie wiem, hmmm… Wydaje mi się, że nagrywałam tak samo. Ale trudno jest oceniać samego siebie :)

    • Kolumny sa limitowanym dodatkiem dostepnym tylko w pierwszym druku gry. Wktotce zostanieudostepniona instrukcja pdf do dodatku na stronie wydawnictwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Trek 12 – w szeregach i obszarach pośród gór

Ostatnio mam wrażenie, że każdą moją recenzję muszę zaczynać od zaznaczenia miłości do danego gatunku. Tak się jakoś dość fortunnie składa. I tym razem przyznaje się bez bicia – jestem fanką wykreślanek, zwłaszcza tych zmyślnych oraz precyzyjnie skrojonych. A jak jeszcze temat jest oryginalny i ciekawy, to w to mi graj. Jakiś czas temu na rynku pojawił się Trek 12 od wydawnictwa Rebel. Nie było o niem zbyt głośna, a szkoda, gdyż jest to naprawdę sprytny i bardzo przyjemny filler, który niejednym może nas zaskoczyć. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap