Home / Gra Roku / Edycja 2018 / Gra Roku 2018 – POZNALIŚMY WYNIKI !

Gra Roku 2018 – POZNALIŚMY WYNIKI !

Właśnie poznaliśmy wyniki konkursu Gra Roku 2018! Jest to już 14. edycja przyznania tej najbardziej prestiżowej nagrody na polskim rynku planszówkowym. Poniżej prezentujemy, jeszcze ciepłe, wyniki tegorocznego głosowania Kapituły :)

Zamki Burgundii

Autor: Stefan Feld, wydawnictwo: Rebel

 

Park Niedźwiedzi

Autor: Phil Walker-Harding, wydawnictwo: Lacerta

 

Great Western Trail

Autor: Alexander Pfister, wydawnictwo: Lacerta

 

Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż

Autor: Alan R. Moon, wydawnictwo: Rebel

 

Przemek Wojtkowiak


Gra: Azyl: Zagrożone gatunki, wydawnictwo: CUBE

 

Eddy Boxerman, Lane Brown, Marco Bucci, Dave Burke


Gra: Karmaka, wydawnictwo: Foxgames

 

Michał Oracz

 

This War of Mine: gra planszowa


Autor: Michał Oracz, Jakub Wiśniewski, wydawnictwo: Galakta

 

Artur Jedliński

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

2 komentarze

  1. Avatar

    Jeżeli szukam informacji o planszówkach to wolę jej szukać na waszej stronie, bo menu, kategorie są bardzo intuicyjne. Mam tylko jedną uwagę do tego zestawienia.

    Moglibyście opisać w kilku zdaniach o czym jest ta gra, żeby zachęcić do niej. W końcu to gry roku. Dodatkowo napisać ile kosztuje – np. 299 zł na dzień 10.10.18. Orientacyjna cena pozwoli ocenić mi czy dana gra jest na mój budżet. Nawet jeżeli od premiery minie 5 lat to nie łudźmy się, jeżeli gra kosztowała wtedy 500 zł to teraz nie kosztuje 100…

    reszta cacy ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Point Salad – Pomidor to warzywo czy owoc?

Proste gry są fajne. Ale jednocześnie proste gry są trudne. W sensie: paradoksalnie trudno jest zaprojektować prostą grę w taki sposób, żeby była fajna. Dla mnie złotym wyznacznikiem tego jak powinna wyglądać i działać prosta/fajna gra jest Sushi Go! Zabierz kartę, podaj w lewo, policz punkty jak karty się skończą. Jak policzyć? Przeczytaj na karcie, bo tam ktoś mądry umieścił wszystkie potrzebne informacje. Właśnie wytłumaczyłem wam praktycznie 90% zasad i możemy grać. A kolejne partie będą się od siebie różnić wystarczająco, bo rozkład różnych kart w kilku rozdaniach za każdym razem będzie nieco inny i w różny sposób będzie kształtował wartość poszczególnych zestawów ryżowych zawiniątek.