Home | Wiadomości | Patronaty | Brass Lancashire i Brass Birmingham

Brass Lancashire i Brass Birmingham Zapowiedź

❍ Reading Time: 2 minutes

Niezwykle miło nam poinformować, że nasz serwis objął patronatem medialnym dwie kapitalne gry ekonomiczne – Brass: Lancashire i Brass: Birmingham. Obie gry zostaną wydane w tym roku w polskiej wersji językowej przez wydawnictwo PHALANX. Premiera zapowiadana jest na czerwiec bieżącego roku. Już teraz rozpoczęła się jednak przedsprzedaż obu gier (linki do przedsprzedaży znajdziecie w tekście). Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o obu tytułach zapraszamy do zapowiedzi.

Brass: Lancashire trafi przede wszystkim w gusta osób, które lubią spędzać długie godziny nad wykręcającymi mózg grami ekonomicznymi o minimalnej losowości oraz którym nie straszne jest wybieganie myślą o klika kroków strategicznych w przód.

Gracz wciela się w rolę jednego z przemysłowców epoki dymiących kominów oraz silników parowych i tryumfuje jako posiadacz najbardziej gospodarnego umysłu w historii Rewolucji Przemysłowej. Nowa odsłona klasycznego już hitu Martina Wallace’a, posiada odświeżoną szatą graficzną oraz nieco zmodyfikowane reguły.

Zdobywamy punkty zwycięstwa za rozwijanie sieci transportowych oraz zakładanie nowych zakładów przemysłowych w trakcie dwóch pełnych emocji er: Ery Kanałowej (1770 – 1830) i Ery Kolejowej (1830 – 1870). Jednak pamiętając o tym, że nie tylko my chcemy się wzbogacić na krwi, pocie, łzach i czarnym złocie.

Starsza wersja wersja Brassa była oczywiście recenzowana na łamach Games Fanatic. Warto zwrócić uwagę, że „stary Brass” jako chyba jedyna gra w serwisie otrzymała maksymalną ocenę aż od czterech recenzentów – link do recenzji.

Brass: Birmingham to samodzielny sequel pierwszej części gry, który na nowo zabiera nas do epoki Rewolucji Przemysłowej. Gra jest rozwinięciem pomysłu Martina Wallace’a przez Roxley Games.

Głównymi modyfikacjami w porównaniu do pierwszej odsłony gry są: wprowadzenie nowych rodzajów zakładów przemysłowych (browarów, manufaktur oraz wytwórni ceramiki), a także dodanie szóstej akcji – rozpoznania, które umożliwia odrzucenie z ręki 2 kart i wymienienie ich na kartę jokera przedsiębiorstw i kartę jokera miast. Te oraz kilka pomniejszych usprawnień sprawiają, że rozgrywka nabiera jeszcze większych rumieńców.

Na Brass: Birmingham rzucał okiem Wojtek „WRS” Sieroń w swoim tekście Brass! Podwójny proszę!

Wczoraj zaczęła się przedsprzedaż obu tytułów. Znajdziecie ją pod poniższymi linkami:

PRZEDSPRZEDAŻ Brass: Lancashire

PRZEDSPRZEDAŻ Brass: Birmingham

2 komentarze

  1. Czy instrukcja do obu jest gdzies moze dostepna?
    Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*