Home | Katalog gier | Gry dla dzieci | Ani Mee, ani Bee – memory w nietypowej odsłonie

Ani Mee, ani Bee – memory w nietypowej odsłonie [Współpraca reklamowa z Granna] Wydawca nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: 2 minutes

Ani Mee, ani BeePlanszówki dla dzieci bazują często na klasycznych, doskonale wszystkim pomysłach. Jednym z nich są memory. Na rynku dostępnych jest już wiele ciekawych wariacji na ich temat. Niedawno pojawiła się kolejna. Mowa o Ani Mee, ani Bee, czyli propozycji wydawnictwa Granna dla młodych graczy, którą miałam okazję wypróbować.

Oprawa wizualna wydarzenia cieszy oko

Nowa kooperacyjna, pamięciowa gra dla dzieci zamknięta została w małym, kwadratowym pudełku o klasycznym dla dziecięcych tytułów formacie. W jego wnętrzu znajdują się bardzo ładne, kolorowe kafelki zwierzątek, akcji i nutek oraz plansza – scena. Podczas rozgrywki będziemy świadkami występów wokalnych mieszkańców farmy. Naszym celem jest powtarzanie ich odgłosów i dokładanie nowych postaci tak długo, aż na scenie pojawi się 9 wokalistów.

Plan koncertu jest prosty

Na początku gry osoba wcielająca się w suflera losuje jedno zwierzątko, którego odgłos muszą wykonać i zapamiętać dzieci biorące udział w rozgrywce. Następnie zostaje ono umieszczone na scenie rewersem w stronę maluchów. W każdej turze aktywny gracz dociąga kafelek z zakrytego stosu, po czym wykonuje wskazaną na nim akcję.

Może to być:

  • Wykonanie dźwięków zwierząt ze sceny w kolejności, w jakiej się na niej pojawiły.
  • Dodanie kolejnego zwierzaka. Gracz odkrywa płytkę, pokazuje wszystkim i wykonuje odpowiedni odgłos. Następnie nowy wokalista trafia na scenę.
  • Usunięcie ostatnio dodanego zwierzaka.
  • Odtworzenie sekwencji odgłosów w odwrotnej kolejności.

Finał występu

Gracze wykonują swoje tury tak długo, aż na scenie pojawi się 9 zwierzątek, których odgłosy zostaną poprawnie powtórzone. Jeśli w czasie gry ktoś się pomyli, drużyna traci jedną z 5 nutek. Gra kończy się porażką, jeśli ich zabraknie.

Wrażenia

Ani Mee, ani Bee to prosta, ładnie wydana kooperacyjna gra pamięciowa. Tytuł ten skierowany jest do najmłodszych graczy i to im przede wszystkim się on spodoba. Podczas rozgrywki maluchy będą mogły rozruszać swoje szare komórki w oryginalnej, zabawnej formie. Ładna oprawa graficzna oraz konieczność korzystania z kilku umiejętności naraz sprawia, że rozgrywka będzie dla nich atrakcyjne i angażująca.

Wasza pociecha uwielbia gry pamięciowe, a Wy chcecie bawić się z nią? Ani Mee, ani Bee to tytuł w sam raz dla Was. Jeśli szukacie także innych, ciekawych wersji gry memory, sprawdźcie np. Kopciuszka, Dżunglę, Żółwik Plusk! i Potwory do szafy.Dziękujemy firmie Granna za przekazanie gry do recenzji.

Ogólna ocena (7/10):

Złożoność gry (1/10):

Oprawa wizualna (8/10):

Przydatne linki:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*