Home | Katalog gier | Gry dla dzieci | Wielki straszny potwór – wyrysuj sobie zwycięstwo

Wielki straszny potwór – wyrysuj sobie zwycięstwo [Współpraca reklamowa z Muduko] Wydawca nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: 2 minutes

Wydawnictwo Muduko co jakiś czas wprowadza na rynek ciekawe, brązujące na prostych zasadach, a jednak niebanalne planszówki dla najmłodszych. Co ciekawe, podczas rozgrywek w tytuły takie, jak W krainie baśni, bawią się dobrze zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie inaczej jest w przypadku nowej propozycji dla młodszych odbiorców, czyli gry Wielki straszny potwór.

Rysowanie to jedna z najbardziej uniwersalnych zabaw, która cieszy niezależnie od wieku. Tworzenie na papierze zwariowanych miejsc? Wymyślanie niesamowitych postaci? A może powoływanie do życia stworów nie z tego świata? Tego typu aktywności stymulują wyobraźnię, wspierają rozwój motoryki i pomagają ćwiczyć kreatywne, nieszablonowe myślenie. A co jeśli do klasycznego gryzmolenia dodamy garść zasad, dzięki którym będziemy mogli nie tylko radośnie tworzyć, ale i rywalizować z innymi uczestnikami zabawy? Dzięki grze Wielki straszny potwór możemy przekonać się, jak sprawdza się takie połączenie.

Nie taki straszny!

Nowość wydawnictwa Muduko zamknięta jest w średniej wielkości, bardzo solidnym pudełku. Opakowanie gry pokryte jest zabawnymi, oryginalnymi rysunkami przedstawiającymi różnorodne wersje stworków i potworków wszelkiej maści. Nie są one wielkie i straszne, jak głosi tytuł, a raczej urocze i niebanalne. Szata graficzna planszówki zdecydowanie przyciąga spojrzenie. Wewnątrz pudełka znajdziemy strachomierz, planszę, żetony atrybutów i tła, sześcienne kości, bloczki do rysowania i ołówki. Rozłożenie tego wszystkiego zajmuje zaledwie chwilę.

 

Wyrysuj sobie potworka

Każdy gracz kładzie przed sobą ołówek, żeton potwora i arkusz z konturem stworka lub czystą stroną, na której taki rysuje. Na środku należy umieścić kości, żetony tła, strachomierz oraz planszę, na której umieszczone zostają płytki z częściami ciała potworów. Ich liczba zależy od tego, ilu graczy bierze udział w rozgrywce.

Jak w każdej grze z kategorii roll & write, runda w Wielkim strasznym potworze rozpoczyna się od rzutu kośćmi. Gracze wybierają po jednej z nich, zakreślają odpowiednie pole na arkuszu i dorysowują wskazany element swojemu stworkowi. Kiedy skreślone zostanie drugie, trzecie lub piąte pole tego samego rodzaju (np. trzecia noga), można dobrać z planszy odpowiedni żeton, o ile się tam znajduje i umieścić go w strachomierzu w kolumnie przypisanej do jego potwora. Kiedy wszyscy skończą zakreślanie i malowanie, rozpoczyna się kolejna runda. Gra kończy się, gdy komuś uda się wypełnić strachomierz żetonami atrybutów i tła.

Potwornie dobra zabawa!

Wielki straszny potwór to jedna z tych gier, które wyglądają bardzo niepozornie, ale dostarczają mnóstwa fantastycznych wrażeń i to nie tylko dzieciom. Nie bez powodu porównałam ją do gry W krainie baśni, która zakwalifikowała się do finału Planszowej Gry Roku 2023. Oba tytuły mają podobną szatę graficzną i dostarczają takiej samej dawki pozytywnych emocji. Nowość wydawnictwa Muduko jest oczywiście skierowana przede wszystkim do młodszych graczy, ale zabawny temat, nietrywialna mechanika i elementy losowości sprawiają, że miło spędzą przy niej czas także starsi gracze, zwłaszcza jeśli lubią rysować :)

Wyścig… po najlepszy rysunek

Przyznam, że choć podstawowym celem każdej jest dążenie do zwycięstwa, to tak naprawdę podczas większości moich potyczek z innymi graczami w Wielkiego strasznego potwora zupełnie zapomniałam o rywalizacji. W grze liczyło się dla mnie przede wszystkim stworzenie ciekawego, oryginalnego stworka. Oczywiście warto w tym celu sensownie wybierać kości, bo nie możemy mieć więcej niż 5 nóg, roków, zębów itp., a jeśli nie będziemy mieli możliwości dorysować danego atrybutu, musimy dociągnąć maleńki żeton tła. Świetną zabawą jest porównywanie na koniec potworów, jakie udało nam się stworzyć. Osoby, które chciałyby jeszcze mocniej rozbudzić kreatywność w swoich pociechach, mogą stworkom nadać także imię, a także wymyślić ich historię lub opisać osobowość.

Zabawny, pobudzające wyobraźnię wyścig jakim jest gra Wielki straszny potwór, to tytuł dla od 2 do 4 graczy. Ze zrozumieniem jego zasad bez trudu poradzą sobie 4, 5-letnie dzieci, a sama rozgrywka zajmuje około 20 minut.Dziękujemy firmie Muduko za przekazanie gry do recenzji.

Ogólna ocena (8/10):

Złożoność gry (2/10):

Oprawa wizualna (7/10):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*