Home | O nas

O nas

❍ Reading Time: 2 minutes

Games Fanatic, to obecnie najstarszy (działamy nieprzerwanie od 2004 roku) i największy polski serwis o grach planszowych i karcianych. Uważamy, że czas spędzony przy planszy jest jedną z najlepszych możliwych form rozrywki i chcemy przybliżać Wam wszystko, co chcielibyście lub powinniście wiedzieć na ten temat.

W serwisie poruszamy sprawy ważne dla planszówkowej społeczności.

Informujemy o nowych grach wydanych w Polsce i na świecie, często jako pierwsi zamieszczamy przecieki o planowanych tytułach. Publikujemy także wywiady z twórcami, wydawcami oraz innymi ważnymi postaciami branży, relacjonujemy najciekawsze wydarzenia planszówkowe (uroczyste premiery gier, konwenty, festiwale, turnieje), śledzimy najważniejsze branżowe nagrody, a od czasu do czasu organizujemy konkursy umożliwiające zdobycie gier. W felietonach komentujemy natomiast zjawiska zaistniałe w planszówkowym światku.

Dysponujemy największą bazą recenzji w polskim internecie – oceniliśmy już ponad 800 tytułów!

Rzetelnie opisujemy zarówno nowości, jak i starsze gry. Wszystko to zgodnie z opracowanym systemem ocen i po odpowiedniej liczbie rozgrywek.  Nierzadko naszymi wrażeniami dzielimy się z Wami także na goraco.

Od początku naszego istnienia organizujemy plebiscyt Gra Roku. Wyróżniamy w nim gry, które cechują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale przede wszystkim zachęcają do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny i znajomych. Od 2013 przydzielamy dwa wyróżnienia:

  • Nagroda Gra Roku
  • Zaawansowana Gra Roku

Nagrody mają motywować wydawnictwa do wypuszczania na rynek kolejnych, coraz lepszych produkcji, a przyznane laury są dodatkową formą promocji, wynagradzającą ich wysiłki w rozwoju polskiego rynku gier planszowych.

Co roku odwiedzamy najważniejsze na świecie targi planszówkowe, które odbywają się każdorazowo w październiku, w niemieckim Essen. Możecie u nas nie tylko poczytać i pooglądać relacje prosto z hal targowych (od edycji 2005 w roku), ale także poznać wrażenia i oceny pokazanych tam gier.

Zainteresowani mogą poczytać o procesie powstawania niektórych produkcji, a jeśli ktoś porwie się na stworzenie własnej gry planszowej,  może liczyć u nas na wiele porad.

Dla osób odwiedzających Games Fanatic pierwszy raz i dopiero wkraczających w świat planszówek, przygotowaliśmy specjalny dział, w którym znaleźć można wszystkie podstawowe informacje, niezbędne dla początkującego planszówkowicza.

Tych, którzy lubią nie tylko czytać, ale również posłuchać i pooglądać, zapraszamy do strefy Audio/Video. Znajdziecie tam podcast 2 pionki prowadzony przez Merry i Ignacego Trzewiczków oraz videocast Boardgamegirl.pl, nagrywany przez Anię i Kubę Polkowskich. Na deser zaś polecamy archiwum słynnej Planszostacji, nagrywanej w latach 2008-2011.

W maju 2014 roku serwis Games Fanatic obchodził swoje 10. urodziny.

Wystartowaliśmy dokładnie 2 maja 2004 roku pod nazwą www.gry-planszowe.pl, z inicjatywy Artura Jedlińskiego ‚Nataniela’. Dwa lata później Marek Pańczyk ‚Pancho’ rozpoczął pisanie swojego bloga pod poniższym adresem.

bard
Pierwsze logo serwisu
egmont
Logo w latach 2010-2014
fgh
Oficjalne logo od 2014 roku

Z czasem obie strony postanowiły połączyć siły, i tym sposobem Games Fanatic, spadkobierca gier-planszowych.pl, dysponuje dorobkiem obu serwisów. W ciągu 10 lat powstało u nas grubo ponad 4000 tekstów, których autorami jest grupa prawie 100 redaktorów i współpracowników.

Obecnie na łamach GF pisze ponad 20 autorów.

Serdecznie zapraszamy do lektury serwisu Games Fanatic.

Swoim pisaniem potrafimy sprawić, aby planszówki stały się także i Waszą pasją!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*