Home | Wiadomości | Aktualności | Przepowiednie na rok 2013 cz. 21

Przepowiednie na rok 2013 cz. 21

❍ Reading Time: 3 minutes

przepowiedniaNa początku każdego nowego roku, różni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują nam przepowiedzieć nadchodzące wydarzenia. O planach wydawnictwa Galakta opowiada Michał Walczak-Ślusarczyk.

Zeszły rok był dla naszej firmy bardzo pracowity. W naszej ofercie pojawiło się prawie 60 nowych pozycji (i to nie licząc dodruków!). Ukazały się tak gorące tytuły jak Descent: Wędrówki w Mroku, Wojna o Pierścień, czy X-Wing gra figurkowa.

W 2012 roku nasza firma przeniosła się do nowej siedziby, co zaowocowało otwarciem Galakta Hobby Center – firmowego sklepu z grami planszowymi, w którym nie tylko można kupić gry nasze i naszych partnerów, zagrać w gry z biblioteczki dostępnej na miejscu, wziąć udział w pokazach, turniejach, czy spotkaniach z prototypami (o czym dalej). Postawiliśmy na nowo nasz sklepik internetowy oraz zaznaczyliśmy swoją obecność na Facebooku. Zorganizowaliśmy dwie duże imprezy dla miłośników naszych gier: Otwarte Mistrzostwa Polski w Warhammera Inwazję (które jak na razie pozostają największym na świecie turniejem w tę grę) oraz Galaktikon, czyli galaktyczne spotkanie z grami, na którym odbyła się kolejna już odsłona Mistrzostw Polski w Osadników z Catanu. Zwycięzca Mistrzostw Polski w Inwazję został wysłany do USA, gdzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata.

W tym roku nie planujemy zwalniać tempa – już teraz wiemy, że w nadchodzących miesiącach czeka nas wiele pracy, której efekty sprawią radość fanom naszych gier.

Jeżeli chodzi o gry, to w tym roku nakładem naszego wydawnictwa ukażą się:

  • Star Wars Gra karciana – gra LCG oparta na licencji doskonale znanej kosmicznej sagi George’a Lucasa
  • Android: Netrunner – Gra karciana – będąca wskrzeszeniem w formie LCG gry Netrunner, stworzonej w latach 90’ przez Richarda Garfielda (autora m.in. Magic: the Gathering), która pomimo braku kontynuacji po kilkunastu latach nadal cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników karcianek
  • Relic – czyli połączenie Talisman: Magia i Miecz z klimatami Warhammera 40k
  • Gra o Tron gra karciana na licencji HBO- dwuosobowa gra (nie LCG) dla miłośników prozy George’a R. R. Martina jak i serialu na jej podstawie. Jest to uproszczona wersja gry LCG, idealnie nadająca się dla nowych graczy.
  • Horor w Arkham: Widmo nad Innsmouth – drugi duży dodatek do Horroru w Arkham, poszerzający obszar przygód graczy o portową osadę Innsmouth.
  • Descent: Legowisko Jaszczura – pierwsze rozszerzenie do gry Descent: Wędrówki w Mroku.

Na tym oczywiście nie koniec – w chwili obecnej możemy zdradzić, że nasz katalog regularnie będzie poszerzany o kolejne dodatki do gier LCG, czy nowe modele statków do gry figurkowej X-Wing. O kolejnych zagranicznych nowościach będziemy informować na naszej stronie internetowej po powrocie z targów gier w Norymberdze.

W tym roku planujemy również rozpocząć wydawanie własnych gier, które zostały wymyślone przez polskich autorów. Mamy nadzieję, że niektóre z naszych nowych gier uda się zaprezentować międzynarodowej publice już podczas tegorocznych targów gier planszowych w Essen.

Aby to było jednak możliwe cały czas poszukujemy autorów ciekawych gier planszowych. Wierzymy, że nasi gracze mają dużo ciekawych pomysłów, które będzie można zrealizować. Właśnie dlatego na naszej stronie niedawno ogłosiliśmy konkurs dla autorów gier, w ramach którego projektanci gier mogą przesyłać do nas swoje projekty. Oprócz nagrody finansowej zwycięskie gry zostaną wydane przez nasze wydawnictwo! Co ważne, możliwe, że naszym nakładem ukaże się nie tylko gra, która zajmie pierwsze miejsce w swojej kategorii, ale także kolejne gry, które zostaną przez nas wysoko ocenione.

W związku z konkursem chcieliśmy także zaprosić miłośników gier na testy odbywające się w Krakowie, w Galakta Hobby Center przy ulicy Łagiewnickiej 39. Podczas spotkań, od czasu do czasu, wybrana grupa graczy będzie miała także możliwość zagrania w nowe tytuły przygotowywane przez naszych zagranicznych partnerów.

Poza tym w 2013 planujemy zorganizowanie kilku imprez tematycznych związanych z naszymi grami, odświeżenie naszej strony internetowej – a to jeszcze nie wszystko!

O bieżących nowościach będziemy informować na naszej stronie www oraz profilu FB, do śledzenia których gorąco zachęcamy.

sw_lcg_pudelko_500

Netrunner_box_1000

 

 

 

 

 

 

 

Gra_o_Tron_HBO_box

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*