Home | Wiadomości | Na radarze | Nations – na radarze

Nations – na radarze

❍ Reading Time: < 1 minute

NationsMłody Szwed, Rustan Håkansson, znany dotychczas jako autor jednej z armii do Neurishimy Hex – Dancera wydaje właśnie swoją pierwszą grę grubszego kalibru. Nations to epicka gra cywilizacyjna, nad którą pracowała także rodzina i przyjaciele Rustana dla 1 – 5 graczy mająca się teoretycznie zamknąć w 3 godzinach emocjonującej rozgrywki.

Gracze prowadzą swoje nacje od mroków prehistorii po mroki wojennej zawieruchy roku 1914. Jest miejsce na rozwój, bezpośrednią walkę, a ciągłe poczucie zagrożenia i konieczność wykorzystywania nadażających się okazji każe nam się spodziewać gry o dużym stopniu decyzyjności.

Jeszcze nie końcowe grafiki kart militarnych (fot. Toni Niittymaki)

Jeszcze nie końcowe grafiki kart militarnych (fot. Toni Niittymaki)

Punkty zwycięstwa zdobywa się głównie poprzez (tutaj metafora) dokładanie cegiełek do światowego dziedzictwa kulturowego (cokolwiek to oznacza) oraz wznoszenie cudów i różnorakich budowli (brzmi już bardziej swojsko). Gra trwa 8 rund, co oznacza, że dodatkowo ciąży nad wielkimi przywódcami presja czasu, co mnie osobiście bardziej kręci niż dążenie do jakiegoś określonego celu w bliżej nieokreślonym przedziale czasowym.

(fot. Rustan Håkansson)

(fot. Rustan Håkansson)

Na razie trwają jeszcze prace nad ostateczną oprawą graficzną, ale komentarze testerów (jeśli wierzyć autorowi) co do samej rozgrywki są co najmniej entuzjastyczne :)

Owi entuzjastyczni testerzy :) (fot. Rustan Håkansson)

To chyba owi entuzjastyczni testerzy ;) (fot. Rustan Håkansson)

 

One comment

  1. Zapowiada się apetycznie, tylko te grafiki… Tak czy owak, must buy Essen 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*