Home / Wiadomości / Turnieje / GRANAT w Poznaniu

GRANAT w Poznaniu

granatSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II Poznańskim Festiwalu Gier Planszowych „Granat” organizowanym w ramach Targów Modelarstwa i Gier Towarzyskich Hobby 2013 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 19 – 20 października 2013.

Poznańska Fundacja Zagrajmy przygotowała na tę okoliczność składającą się z przeszło 250 tytułów bibliotekę gier, liczne wyzwania (krótkie zadania związane z konkretnymi tytułami, w których za osiągnięcie wymaganego otrzymuje się nagrodę) oraz pełnokrwiste turnieje (na przykład w 7 Dni Westerplatte oraz Android: Netrunner), a jedną z najpoważniejszych atrakcji są Eliminacje do Mistrzostw Polski Wsiąść do Pociągu: Europa przygotowane we współpracy z wydawnictwem REBEL.pl.

Zwycięzcy rywalizacji nie wyjdą z pustymi rękami – na najlepszych czekają nagrody, oczywiście w postaci gier planszowych.

Podobnie jak rok temu i tym razem przeznaczona na Granat powierzchnia zostanie podzielona na dwie części – Strefę dla rekrutów (nowicjuszy w dziedzinie gier planszowych) oraz Strefę dla oficerów (przeznaczoną dla graczy, którzy szukają czegoś więcej oraz rzecz jasna dla grających od dawna planszowych wyjadaczy). Wolontariusze w charakterystycznych zielonych koszulkach będą obecni w obu strefach, tłumacząc gry oraz doradzając w ich wyborze niezdecydowanym. Zachęcamy więc do udziału wszystkich razem i każdego z osobna, niezależnie od stażu w planszówkowym hobby, a po więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia – http://www.zagrajmy.eu/granat2013

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zjava 11: mała (r)ewolucja

Zjava 11 to moja szósta zjaviskowa przygoda. Kiedy po raz pierwszy zawitałam tutaj, a był to rok 2015, Zjava była imprezą plaszowo-rpgową (w tym miejscu jako laik larpy zaliczam do rpg-ów, żeby nie robić zamieszania – wszystkich larpowców z góry przepraszam). RPG-ów było sporo, ale nie było ich widać, bo zaszywali się gdzieś na korytarzach albo salkach. Bardziej było widać LARP-y (tak przypuszczam) a to z powodu cosplayów, których sporo się kręciło w sercu Zjavy, czyli w gamesroomie. Przez kolejnych 5 lat obserwowałam powolną zmianę ciążenia w kierunku RPG, niemniej planszówki były zawsze i zawsze w gamesroomie byli wystawcy prezentujący na stołach swoje nowości.