Home / Wiadomości / Patronaty / Nie tylko chińczyk, czyli gry planszowe na Zamku

Nie tylko chińczyk, czyli gry planszowe na Zamku

plakat gry druk-page-001 Z przyjemnością patronujemy interesującej inicjatywie cieszyńskich muzealników. Przez cały wrzesień i październik na Zamku w Cieszynie można zapoznać się z ciekawymi grami planszowymi, a także w nie zagrać.

Jeśli sądzicie, że planszówki to gry jedynie dla dzieci, mamy nadzieję, że zmienicie zdanie. Zapraszamy do świata gier planszowych, który ma wiele do zaoferowania graczom w każdym wieku.

Planszówki to nie tylko miła rozrywka, ale coś znacznie więcej. Gry łączą ludzi, dają dużo radości, ale bywa, że trzeba mocno wysilić szare komórki. Za to ćwiczy się umiejętność planowania,  zdolności taktyczne, rozwija myślenie strategiczne i wyobraźnię.

plakat gry druk-page-001
Na wystawie można zobaczyć nasz subiektywny wybór gier, a także spróbować swoich sił w kilku z nich. To nasze zaproszenie, wstęp do fantastycznej przygody, dla tych, którzy jeszcze nie odkryli dlaczego warto spędzać czas z rodziną, czy przyjaciółmi grając w planszówki.
Anna Dmytruszyńska, kurator wystawy

Za udostępnienie gier dziękujemy:
Adamowi Kałuży, Instytutowi Pamięci Narodowej, Zgranej Rodzinie

Nie tylko chińczyk, czyli gry planszowe na Zamku
1.09.-31.10.2015
sala wystawowa Zamku Cieszyn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Patronat GF: Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction.