Home / Wiadomości / Patronaty / Nie tylko chińczyk, czyli gry planszowe na Zamku

Nie tylko chińczyk, czyli gry planszowe na Zamku

plakat gry druk-page-001 Z przyjemnością patronujemy interesującej inicjatywie cieszyńskich muzealników. Przez cały wrzesień i październik na Zamku w Cieszynie można zapoznać się z ciekawymi grami planszowymi, a także w nie zagrać.

Jeśli sądzicie, że planszówki to gry jedynie dla dzieci, mamy nadzieję, że zmienicie zdanie. Zapraszamy do świata gier planszowych, który ma wiele do zaoferowania graczom w każdym wieku.

Planszówki to nie tylko miła rozrywka, ale coś znacznie więcej. Gry łączą ludzi, dają dużo radości, ale bywa, że trzeba mocno wysilić szare komórki. Za to ćwiczy się umiejętność planowania,  zdolności taktyczne, rozwija myślenie strategiczne i wyobraźnię.

plakat gry druk-page-001
Na wystawie można zobaczyć nasz subiektywny wybór gier, a także spróbować swoich sił w kilku z nich. To nasze zaproszenie, wstęp do fantastycznej przygody, dla tych, którzy jeszcze nie odkryli dlaczego warto spędzać czas z rodziną, czy przyjaciółmi grając w planszówki.
Anna Dmytruszyńska, kurator wystawy

Za udostępnienie gier dziękujemy:
Adamowi Kałuży, Instytutowi Pamięci Narodowej, Zgranej Rodzinie

Nie tylko chińczyk, czyli gry planszowe na Zamku
1.09.-31.10.2015
sala wystawowa Zamku Cieszyn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – piękne i ciekawe?

Phil Walker Harding – uwielbiam gry tego gościa. Moja miłość zaczęła się od rewelacyjnego Kakao, utrwaliła się dzięki świetnym Imhotepowi i Sushi Go / Sushi Go Party, w końcu ustatkowały ją bardzo przyjemne Park Niedźwiedzi i Chatka z Piernika. Nie zaszkodził jej nawet chwilowy szok spowodowany mało udanym (w mojej opinii) Gizmos. Na gry tego autora wciąż czekam z niemałym zainteresowaniem. Szczęśliwy traf chciał, że we wrześniu bieżącego roku na polski rynek trafiły aż dwie gry tego autora: Miasto w chmurach od wydawnictwa Fox Games i Lamaland wydany dzięki jaszczurkom z Lacerty. Dziś skupimy się na tym pierwszym tytule. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap