Home | Wiadomości | Klub „Agresor” – nowe otwarcie

Klub „Agresor” – nowe otwarcie

Działający w Warszawie klub gier planszowych „Agresor” to jeden z najstarszych klubów poświęconych naszemu szlachetnemu hobby. Przez pewien czas było to właściwie jedyne miejsce w stolicy, gdzie na większą skalę grano w planszówki. Szczególnie piątkowe wieczory gromadziły rzesze fanów, niespotykane nigdzie indziej. Co warto podkreślić, w ramach klubu funkcjonowały obok siebie różne gatunki gier, a więc poza najliczniej reprezentowanymi grami euro przede wszystkim gry wojenne, od których wzięła się nazwa klubu. Kilka lat temu pojawili się także gracze RPG, którzy rozwinęli tutaj prężną działalność. Wszystko to stwarzało szansę większej integracji środowiska, a dla nowych osób, które trafiły do nas po raz pierwszy, spotkania w jednym miejscu ludzi o różnych zainteresowaniach. Osobny temat to inicjatywy, jakie zaistniały przez ten niemal 10-letni okres działalności. Klub znakomicie funkcjonował przez wiele lat, co było zasługą szeregu osób, jednak w pierwszej kolejności jego założyciela i prezesa Tomka Bulzackiego.

Gospodarzem klubu jest Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji o Wydziale znajdziecie na jego stronie internetowej: https://www.is.pw.edu.pl

Niestety, od grudnia zeszłego roku Tomka nie ma z nami. Działalność klubu, którego przez lata był on głównym animatorem, stanęła w związku z tym pod znakiem zapytania. Szczęśliwie w ostatnim czasie udało nam się uregulować sprawy organizacyjne dotyczące działalności klubu z władzami Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, w którego podwojach klub ma swoją siedzibę. Mamy nadzieję, że dzięki temu przed nami nowy okres działalności, co najmniej tak dobry jak poprzedni. Chcielibyśmy w związku z tym zaprosić wszystkich, którzy szukają dla siebie miejsca do grania. Klub z racji dostępności przez cały weekend stwarza duże możliwości organizacji spotkań nad planszą. Jego niewątpliwym atutem jest też lokalizacja w samym centrum Warszawy, niedaleko stacji metra. Wspomnę również, że korzystanie z klubu przez graczy jest bezpłatne.

Jednym z obszarów działalności klubu była i nadal pozostaje organizacja różnego rodzaju eventów poświęconych grom planszowym, a także grom bitewnym, rpg i szeroko rozumianej fantastyce. Największym tego typu przedsięwzięciem był przed laty organizowany przez klub konwent gier planszowych KOCIOŁ, na którym w szczytowym okresie udało się zgromadzić ponad 3000 grających. Na potrzeby konwentu wykorzystywano cały 6-piętrowy budynek Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Spośród największych imprez należy też wspomnieć odbywający się w 2013 r. na terenie Politechniki Warszawskiej konwent fantastyki POLCON. W podwojach klubu gościł także konwent fantastyki AVANGARDA. Mógłbym wymienić wiele różnego rodzaju imprez, turniejów i innych przedsięwzięć. Osobnej wzmianki wymaga działalność stałej grupy testowej gier planszowych Monsoon Group. Najbliższą imprezą organizowaną w ramach klubu jest odbywający się 16-18 czerwca 2017 konwent gier bitewnych GLADIUS, na który wszystkich fanów gier bitewnych gorąco zapraszamy. Jest to nowe przedsięwzięcie, w związku z tym liczymy, że będziecie trzymać za nas kciuki. Historia imprez, jakie odbywały się do tej pory w ramach klubu, pokazuje że wiele rzeczy jest możliwe. Zapraszamy w związku z tym do współpracy organizatorów i animatorów przedsięwzięć poświęconych grom planszowym i pokrewnej im tematyce.

Więcej informacji o klubie i jego działalności znajdziecie na jego stronie na Facebooku oraz w wątkach dyskusji na forum Gry-Planszowe  a także na Forum Strategie.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*