Home | Wiadomości | Turnieje | Gralicja – krakowskie spotkanie z grami planszowymi

Gralicja – krakowskie spotkanie z grami planszowymi

❍ Reading Time: < 1 minute

Już 20 i 21 maja Kraków po raz kolejny stanie się centrum nowoczesnych planszówek. W Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie na os. Piastów 34 odbędzie się kolejna edycja Gralicji – krakowskiego spotkania z grami planszowymi.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a na wszystkich gości czekać będzie moc atrakcji przygotowana przez organizatorów oraz dzielnie wspierana przez wolontariuszy służących pomocą w tłumaczeniu tytułów. W wypożyczalni uczestnicy wydarzenia będą mogli wybierać spośród 400 nowoczesnych gier planszowych różnego rodzaju skierowanych do każdej grupy wiekowej. Począwszy od prostych gier dla przedszkolaków rozwijających spostrzegawczość i zdolność koncentracji, po zaawansowane gry strategiczne i ekonomiczne zapewniające długie godziny rozrywki przy planszy dla najbardziej wytrwałych graczy.

Podczas Gralicji będzie można również wziąć udział w turniejach i konkursach z nagrodami, zapoznać się z nowościami prezentowanymi przez wystawców. Na najmłodsze dzieci czekać będzie sala zabaw, gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką animatorów, na miejscu będzie można zjeść także ciepły posiłek.

Planszówki to bardzo dynamicznie rozwijająca się aktywność skupiająca coraz więcej miłośników. Spotkania przy grach planszowych to dobra okazja do budowania relacji międzyludzkich, aktywnego, rozwijającego odpoczynku, stojącego w opozycji do świata coraz bardziej przeniesionego w przestrzeń wirtualną. Gralicja to świetna sposobność i pretekst, by być może dopiero rozpocząć swoją przygodę w świecie planszówek lub spotkać się z ludźmi
o podobnych zainteresowaniach i wspólnie w coś zagrać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*